F1: a Red Bull új autója lemaradhat az első tesztről

Vágólapra másolva!
2012.12.05. 13:18
Előfordulhat, hogy nem készül el a februári tesztek rajtjára a Red Bull 2013-as versenygépe, az RB9-es. Erről Christian Horner csapatfőnök beszélt az osztrák Servus TV adásában.

Az idény előtti időszakra eddig három kollektív tesztről egyeztek meg a csapatok, az első február 5. és 8. között lesz Jerezben, erre nem biztos, hogy a Red Bull a 2013-as autójával érkezik. A következő kettőre viszont már igen,február 19. és 22., valamint február 28. és március 3. között Barcelonában már az RB9-essel körözhet Sebastian Vettel és Mark Webber.

A késés oka, hogy a Red Bull az idény hajrájáig gőzerővel dolgozott a 2012-es autó fejlesztésén, hogy biztossá tegye Vettel harmadik világbajnoki címét, és ez elvonta a források egy részét (elsősorban Adrian Newey technikai igazgató és főtervező figyelmét) a jövő évi autó előkészítésétől.

 

 

Legfrissebb hírek

NS-kitüntetés: Bernie Ecclestone-t és kollégáinkat is köszöntötték

F1
13 perce

„Semmi sem működik” – Verstappen pocsék napon van túl a Hungaroringen

F1
48 perce

Thierry Boutsen: A legnagyobb veszély sem tántorított el minket

F1
2 órája

Norris és Piastri maradt az első két helyen, de majdnem összeütköztek a Hungaroringen

F1
4 órája

Alonso autóba ül a második edzésen a Hungaroringen

F1
6 órája

F1 75: tragikus, fekete hétvége Imolában

F1
7 órája

A Tanítsunk Magyarországért program diákjai is kérdeztek az F1-es sztároktól

F1
7 órája

A McLaren párosa zárta az élen a Magyar Nagydíj első szabadedzését

F1
8 órája
Ezek is érdekelhetik