F1: jövőre büntetőpontokat oszthatnak a pilótáknak

Vágólapra másolva!
2012.11.16. 19:29
A Nemzetközi Automobil-szövetség több helyen módosítaná a Formula–1 sportszabályzatát a 2013-as idényre. Az már biztos, hogy az előzés megkönnyítésére kitalált DRS használatát a versenyhez hasonlóan az edzéseken is csak a kijelölt zónákra korlátoznák. Ötletként felvetődött, hogy a versenyzők büntetőpontokat kapnának, és bizonyos mennyiség elérése esetén eltiltás járna.

A DRS-t érintő módosítással egyetértenek a csapatok, a pilóták ugyanis már olyan extrém módon nyitogatják a hátsó légterelőket az edzéseken, hogy ezzel már veszélyt okoznak.

A büntetőpontok rendszerét azonban nemigen támogatják majd, és a beleegyezésük nélkül nem lehet a szabályokba iktatni.

„Jelenleg a kisebb kihágásokat megússzák megrovással, amelyek számon tartására nincs kidolgozott rendszer. Két megrovás nem ér rajtbüntetést, de ezen változtathatunk. A vétség súlyának arányában kapnának egy, két vagy három büntetőpontot a pilóták – a rajtbüntetés életben maradna ezek mellett is –, és akinek összejön, mondjuk, 12, azt eltiltjuk egy versenyről" – mondta Whiting.

Legfrissebb hírek

A megújult Hungaroringgel együtt a szurkolói zóna is szintet lépett

F1
40 perce

F1 75: Schumacher a 16. helyről indulva nyert Spában

F1
53 perce

A McLarent irányító Andrea Stellát is meglepte csapata dominanciája

F1
1 órája

Újra exkluzív after party zárja a Magyar Nagydíjat

F1
2 órája

NS-kitüntetés: Bernie Ecclestone-t és kollégáinkat is köszöntötték

F1
13 órája

„Semmi sem működik” – Verstappen pocsék napon van túl a Hungaroringen

F1
13 órája

Thierry Boutsen: A legnagyobb veszély sem tántorított el minket

F1
15 órája

Norris és Piastri maradt az első két helyen, de majdnem összeütköztek a Hungaroringen

F1
17 órája
Ezek is érdekelhetik