F1: elengedik a lekörözötteket, rend lesz a biztonsági autó mögött

Vágólapra másolva!
2011.12.08. 14:27
Címkék
A Nemzetközi Automobil-szövetség a 2012-es idényre kijavította a Formula–1 2011-es szabályzatának egyik leggyengébb pontját: a biztonsági autós időszakokban a lekörözötteket visszaengedik a mezőny végére, hogy visszavegyék a körüket, és ezzel a verseny éllovasa mögött azokat hagyják, akik valóban üldözik az első helyezettet.

Az idén több versenyen is csökkentette az üldözők esélyeit, hogy az újraindulásnál előbb a lekörözötteken kellett átverekedniük magukat – igaz, ezzel az üldözöttek visszaszerezhettek valamit a biztonsági időszak előtt szerzett előnyükből.

A versenyen a pozícióját védő pilóta nem mehet vissza az ideális ívre azt követően, hogy védekezés céljából elhagyta azt.

Újdonság lesz még, hogy a verseny teljes ideje nem lehet több négy óránál, azaz ha esik az eső, és félbeszakítják a körözést, az újraindítást követően a rajtot követő negyedik óra lejártakor le kell inteni. Az idei Kanadai Nagydíj 4 óra 4 percen át tartott.

Az FIA Gerhard Bergert nevezte ki az együléses, nyitott karosszériás autókat felvonultató gyorsasági sorozatokat felügyelő testület élére.

Legfrissebb hírek

Remény-völgyi kiáltás – Csillag Péter publicisztikája

Minden más foci
47 perce

Szomorú elfogadás – Malonyai Péter jegyzete

Magyar válogatott
56 perce

Heimir Hallgrímsson: Én is panaszkodhatnék több bírói döntésre

Magyar válogatott
1 órája

Vasárnapi sportműsor: vb-selejtezők, pályán a Győr és a Debrecen a női kézi BL-ben

Minden más foci
1 órája

Álomrajt után 12 ember ellen tízzel hősies döntetlen; élet és halál meccsét játsszák a németek

E-újság
1 órája

Szabalenka megnyerte a US Opent, Serena Williams nyomdokaiba lépett

Tenisz
1 órája

Marco Rossi: A játékvezető úgy döntött, futballmeccs helyett birkózómérkőzést vezet

Magyar válogatott
1 órája

Ökölvívó-vb: Kovács Kruzitó bravúrgyőzelemmel nyolcaddöntős!

Ökölvívás
1 órája
Ezek is érdekelhetik