Formula-1: Ecclestone szerint az Ausztrál GP olyan fontos, mint Monaco

Vágólapra másolva!
2011.03.16. 13:45
Bernie Ecclestone úgy véli, a Formula–1-es Ausztrál Nagydíj versenynaptárban tartása ugyanolyan fontos a „száguldó cirkusz" szempontjából, mint a Monacói GP-é.

Az Ausztrál Nagydíj Victoria állam polgáraitól és a helyi kormányzattól is rendszeres éles kritikákat kap, mivel „viszi a pénzt". Melbourne polgármestere nemrég közölte, elképzelhető, hogy az állam támogatta nagydíj kiesik a versenynaptárból.

„Ausztrália olyan fontos számunkra, mint Monaco. Része a világbajnokságnak már nagyon hosszú ideje, borzalmas lenne, ha elvesztenénk ezt a nagydíjat. Ha a termék túl drága a helyieknek, megértjük, akkor vége a szerződésnek, nem kényszerítünk senkit a hosszabbításra" – mondta Ecclestone.

Legfrissebb hírek

„Csodálatos érzés visszatérni a dobogó felső fokára” – a Mercedes tovább vinné a lendületet

F1
1 órája

A Red Bull óvást nyújtott be a győztes Russell ellen – hivatalos

F1
1 órája

„Csakis magamat hibáztathatom” – Norris elnézést kért a McLarentől és Piastritól is

F1
2 órája

Lawson és Gasly is csak a bokszutcából indul Montrealban

F1
6 órája

Russell nyert, Antonelli először dobogón; a két McLaren összeütközött Kanadában

F1
6 órája

Leclerc az elpuskázott pole pozíció miatt bosszankodott; Hamilton szerint az első sor is elérhetetlen volt

F1
11 órája

„Teljes időpazarlás, nagyon gyerekes!” – Verstappent felbosszantották az időmérő után

F1
13 órája

Hadjar rajtbüntetést kapott Sainz feltartásáért – hivatalos

F1
Tegnap, 1:12
Ezek is érdekelhetik