A kétszeres világbajnok Alonso jövőre is a wokingiaknál szerepel

2007.09.15. 13:54
Fernando Alonso jövőre is a McLaren-Mercedes versenyzőjeként szerepel a Formula-1-es világbajnokság futamain, nem is tárgyal más csapattal. Ezt Luis Garcia Abad, a kétszeres világbajnok spanyol klasszis menedzsere jelentette ki a BBC-nek.
Fernando Alonso nyilatkozik a második szabadedzés után
Fernando Alonso nyilatkozik a második szabadedzés után
Fernando Alonso nyilatkozik a második szabadedzés után
Fernando Alonso nyilatkozik a második szabadedzés után
„Érvényes megállapodással rendelkezünk. Nem is tárgyalunk senkivel, terveink egyértelműen arra irányulnak, hogy itt folytassa pályafutását” – szögezte le a wokingiak pilótájának képviselője.
Fernando Alonso közelgő csapatváltása heteken át adott témát a nemzetközis sajtónak, maga az érintett sem zárta ki a cserét. A szezon közepén többször is arra panaszkodott, hogy nem érzi tökéletesen magát a McLarennél, úgy érzi, újonc csapattársa, Lewis Hamilton kiemelt segítséget kap.
Az elmúlt hetekben pedig a csütörtökön „lezárult” kémügy kapcsán merült fel, hogy Alonso jövőre ismét korábbi munkaadójánál, a Renault-nál szerepel. Wokingi szerződése ugyanis „engedélyt” ad a távozásra, feltéve, ha a csapat valamilyen módon árt a sportág hírnevének. A botrány eset pedig megfelelő indoknak tűnt, legalábbis a média egy része szerint, ezért árult el fontos titkokat a sztár.

„Ez nem igaz, erre nem volt lehetősége. A tények is azt bizonyítják, hogy nem miatta büntették meg a csapatot, hanem egészen más indokok alapján született a döntés” – jegyezte meg Luis Garcia Abad.

Fernando Alonso szerződése 2009-ben jár le a McLarennél, első szezonjában már négy futamgyőzelmet szerzett. Az összetett versenyben 3 pontos hátránnyal üldözi éllovas csapattársát, Lewis Hamiltont, reális esélyekkel küzd az újabb címvédésért.
Legfrissebb hírek

Verstappen szerint a 2027-re tervezett szabályváltozások sem lesznek elegendők

F1
2026.05.11. 13:23

Az Audi F1-es bemutatóautóját láthatták az érdeklődők a Széchenyi István Egyetemen

F1
2026.05.09. 00:23

Jelentős változtatások jönnek a motorszabályokban 2027-ben

F1
2026.05.08. 18:19

A Red Bull felkészül Verstappen távozására is: Piastrit szemelte ki utódnak – sajtóhír

F1
2026.05.07. 15:25

Rossz irányba vitte el, Hamilton távol marad a szimulátortól a Kanadai GP előtt

F1
2026.05.06. 11:45

Elhunyt a legidősebb Formula–1-es pilóta

F1
2026.05.06. 11:26

Miamiban nem Russell volt Antonelli fő riválisa – bajban a csapattárs?

F1
2026.05.05. 14:10

A Red Bull feljavult, Hadjar visszaesett – a csapatfőnök egyelőre nem aggódik

F1
2026.05.05. 11:43
Ezek is érdekelhetik