Kubica és Räikkönen kezdte a legjobban a szepangi tesztelést

Vágólapra másolva!
2007.03.27. 13:59
Címkék
Tíz versenyző részvételével kezdődött Szepangban a Formula-1-es csapatok újabb tesztelése: a leggjobb időt Robert Kubica érte el, mögötte Kimi Räikkönen és Alexander Wurz végzett. A beszámolók szerint a BMW-Sauber jelentős átalakításokat végzett a lengyel pilóta autóján, úgy tűnik, eredményesen.
Robert Kubica jól kezdett Szepangban
Reuters
Robert Kubica jól kezdett Szepangban
Robert Kubica jól kezdett Szepangban
Reuters
Robert Kubica jól kezdett Szepangban

Kubica kocsiján átalakították az aerodinamikai csomagot és a váltót, elsősorban a jövő heti, szintén Szepangban sorra kerülő Malajziai Nagydíjat szem előtt tartva. A lengyel reménység az idénynyitó ausztráliai nagydíjat éppen a váltó meghibásodása miat adta fel.

Szavazás

Ön szerint ki lesz a világbajnok 2007-ben?

Írja be az itt látható számot!
A BMW-Sauber versenyzője kedden 94 kört tett meg, ezzel a mezőny legaktívabb szereplője volt.

Kimi Räikkönen kevéssel maradt el a lengyel pilótától, de vele kapcsolatban érdekesebb hír, hogy a Ferrari azon gondolkodik, hogy kicseréli motorját a Malajziai Nagydíjra. A melbourne-i verseny utolsó részében ugyanis meghibásodott a Ferrari hűtőrendszere, emiatt a finn klasszis csökkentette tempóját.

A maranellói szakemberek szerint elképzelhető, hogy a mostani motor nem bírná a szepangi hőséget, ez pedig kieséshez vezethet. Ha kicserélik az erőforrást, akkor viszont Räikkönent tíz rajthelyes büntetéssel sújtják.

Kubica és Räikkönen mögött a Williams-Toyotával szereplő Alexander Wurz végzett a harmadik helyen, a vártnál kisebb különbséggel.

A szezonkezdő Ausztrál Nagydíjon a McLaren-Mercedes két dobogós helyezést könyvelhetett el, de a mostani teszt első napján a kétszeres világbajnok Fernando Alonso és az újoncként haramadik helyezéssel nyitó Lewis Hamilton sem ült autóba. Az őket helyettesítő Pedro de la Rosa végül ötödik lett, a „dobogós” trió mellett Rubens Barrichello is megelőzte.

SZEPANG, TESZT, 1. NAP

1. R. Kubica lengyel BMW-Sauber 01:36.187 p 92 kör
2. K. Räikkönen finn Ferrari 01:36.302 54
3. A. Wurz osztrák Williams-Toyota 01:36.334 89
4. R. Barrichello brazil Honda 01:36.826 82
5. P. de la Rosa spanyol McLaren-Mercedes 01:37.106 60
6. F. Montagny francia Toyota 01:37.267 73
7. T. Szato japán Super Aguri-Honda 01:37.389 72
8. D. Coulthard brit Red Bull-Renault 01:37.609 82
9. N. Piquet jr. brazil Renault 01:38.199 32
10. S. Speed amerikai Scuderia Toro Rosso-Ferrari 01:38.503 69
Legfrissebb hírek

A ZTE ellen mutatkozik be a Leicester új edzője

Labdarúgó NB I
7 perce

Hátsó füves futballmentő túra: pályán a magyar svájci falu csapata – videó

Labdarúgó NB II
28 perce

Vizes vb: a házigazdák utolsóként zárták a női vízilabdatornát

Vizes vb 2025
34 perce

Mesésen indult Tanyi Barnabás bajnoki idénye Szlovéniában: győztes gól a 90. percben!

Légiósok
51 perce

Zsebe Ferenc: Kinyílt a hét éve bezárult ajtó

Kosárlabda
55 perce

U20-as csapattól kaptak egy ötöst – kínosan indult a Ten Hag-éra a Leverkusennél

Német labdarúgás
1 órája

Kiss Sándor: Egyszer padlóra kerültem, de felálltam azután is

Labdarúgó NB I
1 órája

EYOF: 151 magyar fiatallal vasárnap kezdődik a multisportesemény

Utánpótlássport
2 órája
Ezek is érdekelhetik