El: Szabics szeme láttára dobták meg az asszisztenst, ömlött a fejéből a vér – videó

2018.08.10. 14:53
Sajnálatos eseménysor játszódott le a Sturm Graz–AEK Larnaca (0–2) Európa-liga-selejtezős párharc első, csütörtöki mérkőzésén: a hazaiak egyik szurkolója a 78. percben – amikor kedvencei már kétgólos hátrányban voltak – egy söröspohárral megdobta az oldalvonalnál tevékenykedő Fredrik Klyver asszisztenst, akinek a fejéből azonnal elkezdett ömleni a vér. A svéd bíró nem tudta folytatni a munkát, helyét az utolsó tíz percre a negyedik játékvezető vette át. Klyver fejét több öltéssel kellett összevarrni.

Az elkövető az eset után hamar elmenekült a stadionból, de nem sokkal később elkapták.

A találkozót a helyszínen tekintette meg Szabics Imre, az osztrák labdarúgó-válogatott másodedzője.

A Sturm Graz a hivatalos honlapján kiadott közleményben elítélte a szurkoló tettét, és bocsánatot kért a történtekért, valamint mielőbbi felépülést kívánt a megsérült asszisztensnek.