Roma–Manchester United: kész őrület, 13 gólos párharc!

2021.05.06. 20:55
Az első döntő felé (Fotó: AFP)
A Manchester United egészen kedvező helyzetből várhatja a Roma elleni labdarúgó El-visszavágót, miután 6–2-re győzött az Old Traffordon, a találkozót élőben követhetik az NSO-n!

EURÓPA-LIGA
ELŐDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Roma (olasz)–Manchester United (angol) 3–2 (0–1)
Róma,
Olimpiai Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Brych (német)
Roma:
Mirante – Karsdorp, Smalling (Darboe, 30.), Ibanez, B. Peres (Santon, 69.) – Cristante, G. Mancini – Pedro (Zalewski, 76.), Lo. Pellegrini, Mhitarjan – Dzeko (Mayoral, 76.). Vezetőedző: Paulo Fonseca
Man. United:
De Gea – Wan-Bissaka (B. Williams, a szünetben), Bailly, Maguire, Shaw (Telles, a szünetben) – Van de Beek, Fred – Greenwood, Bruno Fernandes (Juan Mata, 84.), P. Pogba (Matics, 64.) – Cavani (Rashford, 73.). Menedzser: Ole Gunnar Solskjaer
Gólszerző:
Dzeko (57.), Cristante (60.), Zalewski (83.), ill. Cavani (39., 68.)
Továbbjutott: a Manchester United, 8–5-ös összesítéssel

Kilenc sérült játékosa nélkül kellett fogadnia a Romának az előző mérkőzésen hat kettőre nyerő Manchester Unitedet, és az olaszok úgy vágtak neki a mérkőzésnek, hogy az volt az ember érzése, hamarosan négy nullára vezethetnek.

Az első négy percben három ziccert alakítottak ki, majd folyamatosan záporoztak a közeli lövések és fejesek David de Gea kapujára, de a spanyol kapus ihletett formában védett.

Ha nem parádézik, vagy még inkább sokkal pontosabb a házigazda, akkor öt-hat gólt is lőhetett volna, de a szünet után az olaszok kétszer azért csak bevették De Gea kapuját: Edin Dzeko megszerezte a szokásos gólját, majd Bryan Cristante is betalált.

De előtte és utánaEdinson Cavani is gólt szerzett, a kitámadó hazai védelem mellett ugyanis több lehetősége is volt a Unitednek, amely jobban sáfárkodott ezekkel, mint az ellenfele.

Ekkor már nyolc négyre állt a párharc összesítésben, de nem állt le a Roma, a volt unitedes Henrih Mhitarjan például könnyedén mesterhármasig juthatott volna.

A mérkőzésen lesérült a szintén egykori unitedes Chris Smalling, majd védőtársa, Bruno Peres is, Dzeko és Pedro lement a hajrára, de ez nem jelenti azt, hogy leállt volna a Roma, sőt a 19 éves lengyel középpályás, a Dzekót váltó újonc, a saját nevelésű Nicola Zalewskiszerencsés gólt szerzett!

Ezzel nyertek is a „farkasok".

Emlékezetes, 13 gólos párharcot vívott tehát egymással a két csapat, a kihagyott helyzetek római ünnepe után az angolok örülhettek.

De Gea lett a mérkőzés legjobbja, Ole Gunnar Solskjaer pedig négy elbukott elődöntő után végre fináléban is irányíthatja az MU-t!3–2

A MÁSIK MÉRKŐZÉSEN
Arsenal (angol)–Villarreal (spanyol) 0–0

Továbbjutott:aVillarreal,2–1-es összesítéssel

DÖNTŐ
2021. május 26., Gdansk (Lengyelország),Stadion Energa Gdansk

21.00:Villarreal–Manchester United– élőben az NSO-n!

ZÁRJUNK A STATTAL! A Roma 21-szer lőtt kapura, az MU 13-szor, ezek közül 12, ill. 5 ment a kapu(s) felületére. Volt 1-1 kapufa is.

2001-ben a legendás Alavés 9 gólt lőtt a Kaiserslauternnek az elődöntőben, ez a csúcs. Majdnem beérték.

Cavani előtt egy kétfelvonásos elődöntőben az európai kupák történelme során az NSZK-s spíler, Klaus Allofs tudott oda és vissza is duplázni (1. FC Köln–Waregem, 1985, UEFA-kupa).

Majdnem korrekorder

MAJDNEM CSÚCS. Ennél gólgazdagabb elődöntős párharc csak az Eintracht Frankfurté és a Rangersé volt az 1960-as BEK-ben: 12:4 lett a vége.

A 8. döntő, messze még a Pool

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+2. perc Brandon Williams
kap sárga lapot Ibanez felrúgásáért. Az egyetlen még talpon maradt római kezdőhátvédet is ápolni kell...

Négy perc a ráadás!

88. perc Mirante védi Rashford közeli lövését, a duplázás sem gól, Williams próbálkozása sem.

85. perc Cristante lő ballal 12-ről, kissé balról kapura, De Gea véd a jobb felső sarok előtt!

84. perc Sárga lap a Tellest megrúgó Bryan Cristanének.

84. perc Juan Mata be, Fernandes le.

83. perc De vissza a mába, NICOLA ZALEWSKI betalál, az ötös jobb sarka elől jobbal a kapuba lő, a lövés megpattan a beadás mellé ugró Telles lábán, és becsapja a kapust. Köténygóllal 3–2!

(Weltfussball.de)

Hat meccs, 5 győzelem a Roma ellen, nagyon megy nekik.

76. perc Nicola Zalewski és Borja Mayoral be, Pedro és Dzeko le.

75. perc
Pedro jobb oldali beadását Dzeko a léc fölé fejeli.

73. perc Újabb helyzet, de Mhitarjan ballal az ötös bal sarka elől a jobb oldali kapufa tövére lő.

73. perc Cavani le, Marcus Rashford

be.

72. perc Mancini és Edinson Cavani lökdösődik egy jót. Az éknek és az előtte Telles megrúgó Rick Karsdorpnak sárga lap.

69. perc Peres le, Davide Santon be.

68. PERC ÚJABB EDINSON CAVANI-GÓL! Fernandes remek beadását az ötösről, középről a bal alsó sarokba fejeli. 2–2!

65. perc Peres is lesérült, csere lesz...

65. perc Helyzet ez is, Fernandes passzát Greenwood az ötös jobb sarkáról jobbal a túlsó felső mellé szúrja. Középen ketten várták üresen a labdát...

Az elmúlt 30 évben a Roma négy elődöntőt vívott az európai kupákban, Dzeko mindegyiken betalált!

Cavani: 15 gól az előző 15 El-meccsén, az utóbbi tíz kezdősége idején 14-szer volt eredményes!

64. perc Nemanja Matics be, Pogba le.

62. perc Ez sincs bent, Pedro jobb oldali beadását három méterről jobbal De Geába pörgeti Mhitarjan, majd a labda elgurul a jobb alsó mellett.

61. perc Dzeko ötméteres fejesét és Pedro háromméteres lövését is fogja De Gea Karsdorp jobb oldali beadását követően!

60. PERC ÚJABB GÓL, Fredet szereli a 16-os előtt Pellegrini, BRYAN CRISTANTE meg jobbal 13-ról félmagasan a jobb sarokba lő. 2–1!

58. perc Fred kap sárga lapot a hazai csereember megrúgásáért.

57. PERC ITT AZ EGYENLÍTÉS, Mhitarjan keresztpasszát jobbal eltöri az ötös jobb sarkáról Pedro, de éppen így lesz jó EDIN DZEKÓNAK, aki hat méterről, Maguire mellől a jobb alsó sarokba fejeli a labdát. 1–1!

48. perc Megússza az MU,
Telles bakija után Pedro ad be jobbról, Maguire az ötösön a saját kezére sarkazza a labdát... tovább!

47. perc Hazai lövéssel, de De Gea elkapja vetődve a bal alsó előtt Cristante jobblábas, 21 méteres lövését. Dzeko passzolt a szűrő elé szépen.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Shaw le, Alex Telles be, Wan-Bissaka le, Brandon Williams be a vendégeknél.

A 12. gólja a Roma ellen

Három helyzetet teremtett, meg van egy asszisztja. Mégiscsak brazil!

Azt azért tegyük hozzá, az amerikai befektetők jórészt hitelből vették meg a klubot, amit annak bevételeiből törlesztenek, miközben jutalékot is kivesznek, tehát nem lehet azt mondani, hogy a saját pénzüket öntenék nyakló nélkül a csapatba.

„Nem hiszem, hogy a törzsszurkolók okozták a balhét, ezek idióták voltak – foglalt állást Peter Schmeichel, a Manchester United korábbi kapusa a CBS Sportsnak. – A valódi drukkerek higgadtan fejtik ki a véleményüket, de a bajkeverők miatt háttérbe szorulhat az üzenetük. A klubnak valóban meg kell újulnia, de ez csak úgy valósulhat meg hatékonyan, ha a felek kompromisszumra jutnak egymással. A Glazer család elkötelezett a klub iránt.”

A Manchester United támogatói köre hétfőn közleményt adott ki, amelyben többek között személyi változásokat követel a klub vezetőségében. Válasz egyelőre nem érkezett, és arról sincsen információ, hogy a tulajdonosok fontolgatják a klub eladását, az ügyből azonban a csapat jöhet ki a legrosszabbul. A játékosok könnyen kieshetnek a ritmusból, és nem lesz könnyű időpontot találni az elhalasztott mérkőzésnek. A Premier League kimondott célja, hogy az Európa-bajnokságra tekintettel május 23-ig véget érjen a bajnokság, ám nem zárható ki, hogy a sűrű program miatt a találkozó pótlására csak ezt követően kerülhet sor.

„Lehet, hogy az egyik kiváltó ok a tervezett Európai Szuperliga volt, de a fanatikusokban már évek óta gyűlt a feszültség – nyilatkozta Roy Keane, klub korábbi középpályása a Sky Sportsnak. – Úgy gondolják, a vezetőket csak a pénz motiválja, s mindent megtesznek, hogy távozásra bírják őket. Ismerve őket, ez még csak a kezdet.”

A Manchester United vasárnapi, Liverpool elleni rangadója előtti órákban több ezer drukker jelent meg az Old Traff ordnál, lezárta a stadionhoz vezető utakat, és miközben a tulajdonos Glazer család távozását követelte, bevonult a pályára. Bár sokan békésnek titulálták a tüntetést (a résztvevők többsége az is volt), a konfliktus során két rendőr és több szurkoló megsérült, a mérkőzést végül elhalasztották.

Az UEFA-kupában és az El-ben 225-ször kapott ki az első meccsen négy vagy több góllal egy csapat, ketten mentek tovább: a Partizan Beograd 1984-ben a Queens Park ellen, 1985-ben a Real Madrid a Mönchengladbach ellen.

45+4. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+3. perc Cavani passzát Fernandes jobbal a bal alsó mellé tekeri 11-ről, középről.

Három perc a ráadás.

41. perc Dzeko passzát kissé balról, ballal, hat méterről nem tudja ellőni De Gea mellett Mhitarjan! A spanyol eldől jobbra, de bal kézzel visszanyúl.

Egy perc VAR-ozás után jöhet Cavani kétfigurás gólöröme, vadászós-nyilazós és karos-szívecskés.

39. perc NA, EZ ELDŐLT, Fred passzát EDINSON CAVANI jobbal a jobb alsóba bombázza 19 méterről, középről. 0–1!

35. perc Dettó, Mhitarjan jobb oldali beadását Mancini hat méterről a kapus ölébe fejeli!

34. perc Ez sincs bent, Dzeko ballábas, tízméteres lövését blokkolja Maguire, a kipattanó a hazaiaké, de Pellegrini ballal hiába lő az ötös bal sarka elől kapura, de De Gea jobbra vetődve véd.

32. perc Pellegrini jobb oldali szabadrúgását kifejeli az ötösről szép mozdulattal a csoda magasra emelkedő Maguire.

30. perc Smalling bizony le, Ebrima Darboe be. Érdekes, hogy nem a csoda rutinos Santon vagy a 28.5 millióért vett Marash Kumbulla állt be!

28. perc Smalling a földön, lesérült, csere lesz!

26. perc Fernandes szép passzát Cavani jobbal kapura teszi 19-ről, kissé jobbról, de figyel Mirante, véd is szépen jobbra eldőlve.

19. perc ZICCER, Smalling nem figyel Van de Beek remek passza után, de Cavani túl elegáns akar lenni, jobbal nyolcról a bal felső sarok mellé emel.

18. perc Sárga lap a Perest felöklelő Wan-Bissakának.

Cavani: 33 meccs az MU-ban, 12 góllal és 5 gólpasszal, 1761 játékperc alatt.

15. perc Cavani hátulról akasztja Ibanezt, de nincs harag. Dél-Amerika! Az uruguayi-brazil örök barátság jegyében.

14. perc Pellegrini passza és egy kemény ütközés után Pedro jobbal a léc fölé lő középről, 21 méterről.

11. perc Fernandes helyzetben, de jobbal 14-ről nagyon rosszul emel középre lövés helyett.

9. perc Shaw alszik, de De Gea kirúgja Dzeko elől Karsdorp jobb oldali, jobblábas, lapos beadását!

7. perc Mhitarjan passzát Pellegrini ballal 23-ról nem sokkal vágja a jobb felső sarok mellé.

6. perc Fernandes jobb oldali beadása Mirantéé.

Villámkezdés olasz módra!

4. perc HELYZET
ez is, a bal oldali, jobblábas Pellegrini-szöglet és egy Ibanez-csúsztatás után a bal sarok elől három méterről a rövid sarok mellé, az oldalhálóba fejel Bailly mellől Mhitarjan!

3. perc ZICCER, de Mancini ballal öt méterről a kapusba lövi Mhitarjan szabadrúgását, Cristante jobbal balról, éles szögből, három méterről De Geát találja el.

3. perc Bailly nekimegy Mhitarjannak, egykori unitedes csapattársának.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta vörösben, a vendégek fekete-fehér mezben s fehér nadrágban.

A Manchester United első döntőjébe juthat be Ole Gunnar Solskjaer alatt, kétszera Ligakupában, egyszer az FA-kupában, egyszer az El-ben buktak el vele.

A legfiatalabb angol százados az MU-ban!

2007-ben és 2008-ban összesen hatszor találkozott egymással a két csapat, mindannyiszor a Bajnokok Ligájában. A Roma 2007 áprilisában 2–1-re győzött, azóta viszont egy döntetlen mellett négyszer nyert az MU. A legemlékezetesebb győzelmet a 2007-es tavaszi párharc visszavágóján aratta az MU, amikor 7–1-re győzött. Az MU jelenlegi menedzsere Ole Gunnar Solskjaer akkor még a pályán volt, gólpasszal járult hozzá a győzelemhez. A két csapat 2021 előtt egy felkészülési torna keretében találkozott 2014-ben, akkor is az MU nyert 3–2-re.

Egy kis örökmérleg: 7 találkozó, 1 olasz és 5 angol sikerrel, 6, ill. 19 rúgott góllal.