Tottenham: az olasz szövetség bocsánatot kért a római támadásért

Vágólapra másolva!
2012.11.23. 20:00
Giancarlo Abate, az Olasz Labdarúgó-szövetség elnöke nyílt levélben kért bocsánatot angliai kollégájától a Tottenham szurkolóit Rómában ért támadás miatt. A londoniak hívei csütörtök hajnalban egy római bárban mulattak, amikor maszkos emberek rájuk támadtak.

„Az olasz labdarúgás egy emberként kér bocsánatot a csütörtökön történtekért a bajba jutottaktól családjaiktól és a Tottenham többi szurkolójától. Tudjuk, hogy antiszemita indíttatással történt ez a szörnyűség, amely nem méltó az olasz futball és Róma városának hagyományaihoz" – írta Abate, arra utalva, hogy a támadók a Spurs zsidó kapcsolatai miatt hajtották végre akciójukat.

Bár az első jelentések szerint a Tottenham csütörtöki ellenfele, a Lazio hívei szervezték az akciót, két, emberölési kísérlet vádjával őrizetbe vett személyről kiderült, hogy Roma-szimpatizáns.

Legfrissebb hírek

Olasz sajtóhírek szerint a Lazio megegyezett Tóth Alexszel a szerződés részleteiről, a játékos ügynöke cáfol

Labdarúgó NB I
10 órája

Holland középpályást szerződtetett a Lazio – hivatalos

Olasz labdarúgás
2026.01.10. 10:04

Serie A: Tóth Alex posztjára igazol a Lazio – sajtóhír

Olasz labdarúgás
2026.01.08. 15:49

2023-ban még négy gólt lőtt a Real Madrid ellen, most a West Ham szerződtette az argentin csatárt

Angol labdarúgás
2026.01.05. 14:23

Olasz klub szállt be a Tóth Alexért folyó versenyfutásba – sajtóhír

Labdarúgó NB I
2026.01.04. 20:12

Serie A: három piros lap, győzött Rómában a címvédő Napoli

Olasz labdarúgás
2026.01.04. 14:52

Szívműtéten esett át a Lazio vezetőedzője

Olasz labdarúgás
2025.12.30. 15:09

Bajnokesélyesként játszva nyert a Juventus a Roma ellen

Olasz labdarúgás
2025.12.20. 22:50
Ezek is érdekelhetik