Darts-vb: Peter Wright könnyed sikerrel kezdte a tornát

D. Á.D. Á.
2022.12.16. 00:23
Peter Wright könnyed győzelmet aratott a 2. fordulóban (Fotó: Getty Images)
Kezdetét vette a 2023-as PDC-dartsvilágbajnokság: a kétszeres világbajnok és címvédő Peter Wright 3:0-ra legyőzte az első mérkőzésen Ben Robb ellen győzedelmeskedő Mickey Mansellt. Óriási meglepetésre a dél-afrikai Grant Sampson 3:1-gyel kiütötte Keane Barryt. A nap legszorosabb összecsapásán Nathan Rafferty Jermaine Wattimena fölé kerekedett.

MICKEY MANSELL–BEN ROBB

Mansell parádésan kezdte a világbajnokság nyitómérkőzését, az első szettben három 180-at dobott, s 75 százalékban dobta meg a kiszállóit. Robbnak itt nem is volt esélye, az északír 3–0-ra nyert. A második szettben már közel sem volt ilyen meggyőző Mansell, sőt – Robb a második legben elvette a világranglista 88. helyezettjének a kezdését, a sajátjait pedig hozta, így 1:1-gyel mehettek pihenőre a játékosok.

A harmadik szettben nem kápráztatták el a nézőket a játékosok – Mansellnek 86.71, Robbnak 87.13 volt az átlaga –, ám az északír háromból háromszor azonnal kiszállt, újabb 3–0-s siker született.

A negyedik szett rendkívül izgalmasan alakult – Mansell vezetése után Robb megfordította az állást. Az északírnek összejött az egyenlítés, s 3–2-re meg is nyerte a szettet – a vb első meccse 3:1-es Mansell-győzelemmel ért véget.

KEANE BARRY–GRANT SAMPSON

Minden a papírformának megfelelően indult Keane Barry és Grant Sampson meccsén – a világranglistán a 45. helyezett ír előbb elvette a dél-afrikai kezdését, majd simán hozta a sajátját. Ezt követően azonban borult minden – Sampson 3–2-re fordított, s megnyerte az első szettet. Talán ekkor még a rajongók is legyintettek az állásra, ám a második szettet is elvesztette Barry, 0:2-nél mehetett el kicsit gondolkozni.

A folytatásban úgy tűnt, kicsit összekapja magát az ír, 3–1-re be is húzta a harmadik szettet. Sampson azonban nem esett szét a nyomástól (ehhez Barry borzalmas kiszállózása is kellett), s óriási meglepetésre a negyedik szettet is megnyerte – a vége 1:3, Keane Barry már az 1. fordulóban búcsúzott.

JERMAINE WATTIMENA–NATHAN RAFFERTY

A nap egyik legjobban várt mérkőzésén Nathan Rafferty kezdett jobban, 3–2-re megnyerte az első szettet. A folytatás is jól alakult az északír versenyző számára, azonban 0–2-ről Wattimena mégis fordítani tudott, 1:1 volt az állás a harmadik szett előtt.

Ezt követően előbb Rafferty, majd Wattimena is 3–0-ra nyert, jöhetett a döntő szett – 1–2-nél Rafferty elvette a holland kezdését, így 3:1-re meg is nyerte az összecsapást.

PETER WRIGHT–MICKEY MANSELL

Peter Wright bemelegített – a címvédő a vb nyitómeccsén győzedelmeskedő Mickey Mansell ellen mutatkozott be a 2023-as tornán. A skót rögtön elvette Mansell kezdését, aki azért egy leget nyerni tudott az első szettben, ennek ellenére 3–1-re Wright örülhetett.

A második és a harmadik szettben Wright összesen egy 180-at dobott, ám így sem okozott gondot számára Mansell, aki egyetlen leget sem tudott elcsenni a klasszistól.

A vége így nem lehetett más, mint nagyon sima, 3:0-s Peter Wright-győzelem.