Darts-vb: Taylor erőt demonstrált; Norris a halál torkából jött vissza

2016.12.18. 23:45
Phil Taylor nagyszerűen kezdte a vb-t (Fotó: skysports)
Phil Taylor nagyon simán nyert 3:0-ra első meccsén a londoni dartsvilágbajnokság negyedik napján. A 16-szoros világbajnok az ausztrál David Plattet múlta felül. Alan „Chuck” Norris 2:0-s szetthátrányból meg tudta fordítani meccsét a görög John Michael ellen. A 21. helyen kiemelt angol játékos örülhet, hogy folytathatja…

Phil Taylor–David Platt

Amikor Phil Taylor bevonul…

Nem volt kérdés. Az 56 esztendős Taylor rettentő simán nyerte meg a meccsét, az ausztrál David Platt minimális mértékben sem tudta megszorítani.

Taylor 101.91-es átlagot ért el, és 50 százalékkal dobta a kiszállókat. Hogy mennyire akar az „öreg”? Nos, az utolsó legben majd’ „felrobbant”, mert nem tudta egyből behúzni a győzelmet. Azért a 3:0 az 3:0…

Alan Norris–John Michael

A 21. helyen kiemelt Norris nagyon rosszul kiszállózott, elsősorban emiatt került villámgyorsan kétszettes hátrányba a görög John Michael ellen. Nem volt olyan tragikus a körátlaga, 92.49, de 17-ből 2 kiszálló már egyáltalán nem jellemezte azt a Norrist, aki a legutóbbi vb-n egészen a negyeddöntőig menetelt. Ekkor a legmagasabb kiszállója – nem tévedés – 5 volt. Ellenben Michael parádézott, 141-ről is fejezett be leget, 91.59-es átlagnál járt, és két darab 180-ast is dobott.

Persze még nem volt vége, hiszen három nyert szettig tartanak az első körös küzdelmek. Norris hozta a következőt, és nagyszerűen állt a negyedik szettben is, hiszen 2:0-ra vezetett. Bár Michael egyenlített, és kezdhetett a meccs megnyeréséért, ám nagyon rosszul dobott, Norris pedig kihasználta a ziccert – 2:2. Így jöhetett a mindent eldöntő szett.

Ebben pedig Norris már nem kegyelmezett: Michael nem tudta hozni az első két játszmában mutatott teljesítményét, és végül simán elveszítette a szettet és vele együtt a meccset. Norris a halál torkából jött vissza!

Az utolsó dobás

DÉLUTÁN TÖRTÉNT

A délutáni program első selejtezőjét az angol Kevin Simm nyerte 2:0-ra a Fülöp-szigeteki Gilbert Ulang ellen, így készülhetett az Ian White elleni összecsapásra.

A második találkozón elbúcsúzott a 26. helyen kiemelt Justin Pipe, akit Chris Dobey ejtett ki. Az ellenfeléhez hasonlóan angol versenyző háromszor is 100 fölötti kiszállóval jeleskedett, míg Pipe hiába dobott hét 180-at, csak 21 százalékkal oldotta meg a kiszállóit.

A kiszállóknak a harmadik meccsen is nagy tétjük volt. A walesi Mark Webster, a „Pók” ugyanis úgy ejtette ki az angol Joe Murnant, hogy átlaga a 88-at sem érte el, ám 11 kiszálló-lehetőségéből kilencet (!) megoldott, egyszer 129-ről is kiszállt, ezzel 3:0-s győzelmet aratott.

129-es kiszálló

A délutáni program utolsó meccsén White-nak nem okozott gondot Simm legyőzése. A „Gyémánt” könnyedén legyőzte honfitársát, ráadásul egy „dab” és egy 130-as kiszálló is a produkciója része volt: