Atlétika: Szűcs nyerte a 110 gátat, Kozák idénycsúcsot futott

V. Sz./MTIV. Sz./MTI
2020.08.01. 21:43
Szűcs Valdó (balra) Baji Balázst győzte le 110 m gáton (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
Szűcs Valdó nyerte a 110 méteres gátfutást az atléták Budapest-bajnokságának első napján.

A hétvégi, kétnapos Budapest-bajnokságra népes mezőny gyűlt össze, már csak azért is, mert a koronavírus-járvány és a nemzetközi versenyek elmaradása felértékelte a kisebb hazai viadalokat is. Még az sem fogta vissza a sportolókat, hogy a múlt héten volt a Honvéd-kupa, jövő héten pedig az országos bajnokságot rendezik meg – a sportág színe-java rajthoz állt a fővárosi Ikarus-pályán.

Az eredmények sem voltak rosszak, sőt, a debreceni Kozák Luca már a 100 méteres gátfutás előfutamában 12.90-nel ért célba, ami egyrészt a legjobb magyar eredmény az idén, másrészt csak hat századra van az olimpiai szinttől. A döntőben is mindössze egy századdal futott ennél rosszabb időt, és bár rajthoz állt klubtársa és fő riválisa, Kerekes Gréta is, ezúttal elmaradt köztük a szokásos, szoros küzdelem.

„Bíztam egy ilyen jó eredményben, sőt, reménykedtem benne, hogy másodikra akár az egyéni csúcsomhoz is közelebb bírok futni. Örülök, hogy meg tudtam oldani egyedül, ám egy erősebb mezőnyben szerintem én is jobb leszek. Most szándékosan nem futottam száz síkon, csak a gátra akartam koncentrálni. Sűrűn jönnek a versenyek, de ez már hiányzott, egy rendes szezonban is vannak ilyen zsúfolt periódusok. Jelenleg minden versenyt ki kell használnunk, mert kevés a lehetőség” – értékelt Kozák Luca.

A férfiak mezőnyében Szűcs Valdó és a világbajnoki bronzérmes Baji Balázs csapott össze, aki súlyos sérülése után most állt másodszor rajthoz 110 méteren, és ezúttal nagyon biztatóan futott az egy héttel ezelőttihez képest, a döntőben 13.71-gyel ért célba, csak nyolc századdal maradt le a fedett pályát bomba formában végigversenyző, Amerikában készülő Szűcstől (13.63).

Nyolcszáz méteren a februárban, fedett pályán 1:46.20-szal országos csúcsot felállító Vindics Balázs szabadtéren is hasonló eredményeket futott, és az időeredményére most sem panaszkodhat, még akkor sem, ha ezúttal nem sikerült bemennie 1:47 perc alá, azért így is magabiztosan utasította maga mögé a mezőnyt.

A szolnoki Rivasz-Tóth Norbert idén harmadszorra hajította nyolcvan méter fölé a gerelyt, a Budapest-bajnokságot 80.60-nal nyerte meg, Halász Bence pedig sokáig 75 méter körüli dobásokkal vezette a kalapácsvetést, de a végén csak kijött belőle egy nagyobb eredmény, 78.56-tal zárta – és nyerte – a viadalt. Pars Krisztián második lett idei legjobbjával, 73.47-tel, nagyon stabil sorozattal. A Budapest-bajnokság vasárnap folytatódik.

A győztesek (a hazai szövetség oldaláról)