PL: Szalah és Mané távollétében is simán nyert a Liverpool

R. P.R. P.
2022.01.16. 16:58
A Liverpool simán verte a Brentfordot (Fotó: AFP)
Bár az Afrika-kupa-érdekeltség miatt Sadio Mané és Mohamed Szalah sem állt Jürgen Klopp rendelkezésére, a Liverpool így is simán legyőzte a Brentfordot az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában. Jack Harrison vezérletével a Leeds United nagy meglepetésre győzött a West Ham United otthonában.

A várakozásnak megfelelően a Liverpool óriási fölényben játszott az eső félidőben. A labdát 75 százalékban birtokolta a csapat, sorra alakította ki a helyzeteket, de sokáig képtelen volt kapuba találni. Mígnem elérkezett a 44. perc: Alexander-Arnold szöglete után a labda mindenki előtt elpattogott, majd eljutott a túloldalon teljesen üresen álló Fabinhóhoz, aki néhány méterről a kapuba pofozta azt.

A második félidőben a Brentfordnak megvolt a lehetősége az egyenlítésre, mégis a Liverpool szerzett újabb gólt Alex Oxlade-Chamberlain gyönyörű fejesével.

A 74. percben beállt Minamino Takumi, aki három perccel később megszerezte a harmadik liverpooli gólt is, biztosítva a győzelmet.

Jack Harrison volt a West Ham United–Leeds United meccs hőse. A vendégek támadója három gólt szerzett, és ezzel Marcelo Bielsa csapat nagy meglepetésre legyőzte David Moyes együttesét.

ANGOL PREMIER LEAGUE
22. FORDULÓ

Liverpool–Brentford 3–0 (Fabinho 44., Oxlade-Chamberlain 69., Minamino 77.)
West Ham United–Leeds United 2–3 (Bowen 34., Pablo Fornals 52., ill. J. Harrison 10., 37., 60.)

Korábban
Aston Villa–Manchester United 2–2 (J. Ramsey 77., Phillippe Coutinho 82., ill. Bruno Fernandes 6., 67.)
Manchester City–Chelsea 1–0
(De Bruyne 70.)
Newcastle United–Watford 1–1 (Saint-Maximin 49., ill. Joao Pedro 88.)
Norwich City–Everton 2–1 (M. Keane 16. – öngól, Idah 18., ill. Richarlison 60.)
Wolverhampton Wanderers–Southampton 3–1 (Raúl Jiménez 36. – 11-esből, Coady 59., Adama Traoré 90+1., ill. Ward-Prowse 84.)

Burnley–Leicester City – elhalasztva

Tottenham–Arsenal – elhalasztva

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Brighton & Hove Albion–Crystal Palace 1–1 (J. Andersen 87. – öngól, ill. Gallagher 69.)

1. Manchester City 22 18 2 2 54–13 +41 56
2. Liverpool 21 13 6 2 55–18 +37 45
3. Chelsea 22 12 7 3 45–17 +28 43
4. West Ham United 22 11 4 7 41–30 +11 37
5. Arsenal 20 11 2 7 33–25 +8 35
6. Tottenham 18 10 3 5 23–20 +3 33
7. Manchester United 20 9 5 6 32–29 +3 32
8. Wolverhampton 20 9 4 7 17–15 +2 31