PL: Stones duplázott, a City könnyedén nyert a Palace ellen

CS. M.CS. M.
2021.01.17. 22:05
John Stones duplázott a Crystal Palace ellen (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 19. fordulójának vasárnapi játéknapján a Manchester City 4–0-ra legyőzte hazai pályán a Crystal Palace-t, ezzel feljött a tabella 2. helyére.

A hazaiak a 27. percben szerezték meg a vezetést: Kevin De Bruyne ívelte be pazarul a labdát, amire a hosszú ideje bombaformában játszó John Stones érkezett, és a kapuba fejelt (1–0). Ez volt De Bruyne 100. gólpassza a Manchester Cityben.

A manchesteriek ezt követően is hatalmas mezőnyfölényben játszottak, de a következő gólra az 56. percig kellett várni. Ekkor Ilkay Gündogan lőtt hatalmas gólt: a tizenhatoson kívülről tekert a kapu bal felső sarkába (2–0).

A 68. percben egy szöglet után Rúben Dias fejelhetett, a kipattanóraStones érkezett, aki karrierje első Premier League-dupláját jegyezte ezzel a Manchester City színeiben (3–0). Ezzel még mindig nem volt vége, a 88. percben Raheem Sterling lőtt szabadrúgásból fantasztikus gólt (4–0).

A City ezzel fellépett a tabella 2. helyére, és két ponttal van lemaradva a Manchester Unitedtől, amely egy meccsel többet játszott.

ANGOL PREMIER LEAGUE
19. FORDULÓ
Manchester City–Crystal Palace 4–0 (J. Stones 26., 68., Gündogan 56., Sterling 88.)
Sheffield United–Tottenham 1–3 (McGoldrick 59., ill. S. Aurier 5., Kane 40., T. Ndombele 62.)
Liverpool–Manchester United 0–0
A 13 órára kiírt Aston Villa–Everton mérkőzést elhalasztották.

KORÁBBAN
Leicester City–Southampton 2–0
(Maddison 37., H. Barnes 90+5.)
Fulham–Chelsea 0–1 (Mount 78.)
Leeds United–Brighton & Hove Albion 0–1
(Maupay 17.)
West Ham United–Burnley 1–0 (Antonio 9.)

Wolverhampton–West Bromwich Albion 2–3 (F. Silva 38., Boly 43., ill. M. Pereira 8., 56. – mindkettő 11-esből, Ajayi 52.)

1. Manchester United 18 11 4 3 34–24 +10 37
2. Manchester City 17 10 5 2 29–13 +16 35
3. Leicester City 18 11 2 5 33–21 +12 35
4. Liverpool 18 9 7 2 37–21 +16 34
5. Tottenham 18 9 6 3 33–17 +16 33
6. Everton 17 10 2 5 28–21 +7 32
7. Chelsea 18 8 5 5 33–21 +12 29
8. Southampton 18 8 5 5 26–21 +5 29