H. K. 2021.01.16 15:31 Frissítve: 2021.01.16 15:51

PL: a West Brom ötgólos meccsen tréfálta meg a Wolvest

A West Bromwich Albion 3–2-re legyőzte a Wolverhamptont az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 19. fordulójában.

A West Brom legyőzte a Wolverhamptont (Fotó: AFP)

Az esélytelenebbnek vélt WBA már a nyolcadik percben megszerezte a vezetést: Willy Boly szabálytalankodott épp a tizenhatos vonalán a vendégek egyik játékosával szemben, a megítélt büntetőt pedig Matheus Pereira váltotta gólra.

A Wolves még a szünet előtt fordított – a 38. percben a szupertehetségnek tartott Fábio Silva szerezte meg idénybeli második PL-gólját, a 43. percben pedig Boly volt eredményes egy szöglet után (2–1).

Sokáig nem örülhetett a Wolverhampton, a West Brom ugyanis az 52. és az 56. percben is mattolta a hazaiak kapuját, amivel 3–2-re megfordította a meccset.

Hiába próbálkozott a Wolves, egyenlítenie már nem sikerült, így a WBA nem kis meglepetésre három ponttal távozott a „farkasok” otthonából.

ANGOL PREMIER LEAGUE
19. FORDULÓ
Wolverhampton–West Bromwich Albion 2–3
(F. Silva 38., Boly 43., ill. M. Pereira 8., 56. – mindkettő 11-esből., Ajayi 52.)

KÉSŐBB
16.00: Leeds United–Brighton & Hove Albion (Tv: Spíler1)
16.00: West Ham United–Burnley (Tv: Spíler2)
18.30: Fulham–Chelsea (Tv: Spíler1)
21.00: Leicester City–Southampton (Tv: Spíler1)

Angol labdarúgás K. T. I.

Mindkét csapat veretlenségi sorozata kitartott. Faramuci mód egy harmadik örülhet ennek a leginkább.

2021.02.27 12:52:38

Pep Guardiola csapata kétszer is szinte a semmiből szerzett vezetést, s a másodikra már nem volt válasza a WHU-nak.

2021.02.24 21:41:44

Angol labdarúgás CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Egy edzőt persze elsősorban az eredmények minősítenek, azok is tartják a pozíciójában. Az RB Leipzig elleni budapesti BL-meccs előtt Klopp cáfolta azokat a híreket, amelyek szerint maga is a távozáson gondolkodna.

2021.02.21 11:10:50

Angol labdarúgás BACSKAI JÁNOS

Guardiola csapata sorozatban a 18. mérkőzését nyerte meg, az idényben a 23. alkalommal nem kapott gólt.

2021.02.20 10:33:25

Sorozatban a negyedik hazai mérkőzését is elbukta a címvédő, csaknem százéves negatív szériában van Pool.