CS. M. 2021.10.16 18:08 Frissítve: 2021.10.18 23:46

PL: őrületes, hatgólos meccsen győzte le a Leicester az MU-t

A Leicester City 4–2-re nyert otthon a Manchester United ellen, a Manchester City 2–0-ra legyőzte a Burnleyt, míg a Wolverhampton kétgólos hátrányból nyert 3–2-re az Aston Villa ellen a Premier League 8. fordulójának szombati játéknapján.

Patson Daka szerezte a Leicester negyedik gólját (Fotó: AFP)

Leicester City–Manchester United 4–2

Őrületes izgalmak és parádés gólok jellemezték a mérkőzést. Az MU korán előnyhöz jutott Mason Greenwood szenzációs találata révén, amire Youri Tielemans egy legalább olyan szemet gyönyörködtető góllal válaszolt.

A második félidőben aztán a fordított a Leicester, de a sérülés után visszatérő Marcus Rashford első idénybeli meccsén rögtön gólt szerzett és ezzel egyenlített az MU. A csattanót azonban nem Cristiano Ronaldóék mutatták be a végén, hanem Jamie Vardy és Patson Daka, akik a hajrában 4–2-re módosították a végeredményt.

Manchester City–Burnley 2–0

Ahogyan arra számítani lehetett, a hazaiak uralták a meccset és végig mezőnyfölényben futballoztak. Bernardo Silva révén már kevesebb mint negyedóra után előnyhöz jutott a címvédő City, majd Kevin De Bruyne állította be a végeredményt a 70. percben. A Burnley kontrák révén tudott veszélyeztetni, de a szépítő találat nem jött össze.

A többi mérkőzésről

A két manchesteri sztárcsapat meccsén kívül még három összecsapást rendeztek ebben az idősávban – a szünetig egyiken sem született gól. A Norwich–Brighton 0–0 maradt, míg a Southampton a magyar válogatott ellen két győztes gólt is szerző albán Armando Broja góljával győzte le a Leedset.

Az Aston Villa a második félidőben jutott kétgólos előnyhöz a Wolverhampton ellen, de utóbbi egy őrületes fordítást bemutatva (a 80., 86., 95. perces gólokkal) 3–2-re nyert. A győztes gólt Rúben Neves szerezte egy megpattanó szabadrúgásból.

ANGOL PREMIER LEAGUE
8. FORDULÓ

Aston Villa–Wolverhampton Wanderers 2–3
(Ings 48., McGinn 69., ill. Szaissz 80., Coady 86., Rúben Neves 90+5.)
Leicester City–Manchester United 4–2 (Tielemans 31., Söyüncü 78., Vardy 83., Daka 90+1., ill. Greenwood 19., Rashford 82.)
Manchester City–Burnley 2–0 (Bernardo Silva 12., De Bruyne 70.)
Norwich City–Brighton 0–0
Southampton–Leeds United 1–0 (Broja 53.)
Korábban
Watford–Liverpool 0–5 (Mané 9., Firmino 37., 52., 90+1., Szalah 54.)
Később
Brentford–Chelsea 0–1 (Chilwell 45.)
Vasárnap
Everton–West Ham United 0–1 (Ogbonna 74.)
Newcastle United–Tottenham Hotspur 2–3 (C. Wilson 2., Dier 89. – öngól, ill. Ndombele 17., Kane 22., Szon Hung Min 45+3.)
Hétfő
Arsenal–Crystal Palace 2–2 (Aubameyang 8., Lacazette 90+5., ill. Benteke 50., Édouard 73.)

Angol labdarúgás CSELŐTEI MÁRK

Smith Rowe meglehetősen furcsa találata megadta az alaphangot, Ronaldónak meglett a 800. és a 801. gólja is.