Drámai végjáték: a Chelsea legyőzte a Cityt, amelynek még várnia kell a bajnoki címre

2021.05.08. 20:28
Marcos Alonso győztes gólja (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 35. fordulójában a Bajnokok Ligája-döntő két főszereplője, a Manchester City és a Chelsea csapott össze egymással. Drámai végjáték után a londoni csapat 2–1-re győzedelmeskedett.

ANGOL PREMIER LEAGUE
35. FORDULÓ
Manchester City–Chelsea 1–2 (
1–0)
Manchester,Etihad Stadion,zárt kapuk mögött. Vezette:A. Taylor
Manchester City:Ederson – Laporte, R. Dias, Ake – Sterling, B. Mendy (Zincsenko, 80.), Rodri, Cancelo, Torres (Gündogan, 70.) – Agüero (Foden, 70.), G. Jesus.Menedzser:Pep Guardiola
Chelsea:É. Mendy – Azpilicueta, Christensen (Zouma, a szünetben), Rüdiger – James, Kanté (Jorginho, 68.), Gilmour, M. Alonso – Pulisic, Werner, Zijes.Menedzser:Tomas Tuchel
Gólszerző:Sterling (44.), ill. Zijes (63.), M. Alonso (90+2.)

A rangadó nem indult túl izgalmasan, sőt a 43. percig csupán egy, kaput eltaláló lövést láthattunk. Az első félidő vége előtt azonban beindultak az események – Christensen óriási hibája után Agüero majdnem elszórakozta a lehetőséget, de Raheem Sterlingcsak bepofozta az üres kapuba a labdát (1–0).

Néhány perccel később ismét Sterling volt aktív a Chelsea kapuja előtt, Gilmour buktatta, így tizenegyeshez jutott a hazai csapat. A büntetőt Agüero végezte el, s a panenka mellett döntött, Mendy viszont középen maradt – a félidőben egy góllal vezetett a City.

A fordulás után jóval aktívabb volt a Chelsea, a 63. percben Hakim Zijes nagyszerű lövése után ki is egyenlített. Ezt követően mindkét csapatnak voltak lehetőségei arra, hogy megnyerje a mérkőzést – a Man. City rendre pontatlanul fejezte be az akcióit, a Chelsea pedig hiába talált be háromszor is, folyamatosan lesen tartózkodtak a csatárok.

Úgy tűnt, a feleknek meg kell elégedniük az egy ponttal, ám az utolsó pillanatban Werner passza után Marcos Alonso állítás nélkül lőtt a kapuba, így a Chelsea az FA-kupa elődöntője után ismét megtréfálta a Manchester Cityt, amely egy győzelemmel bajnoki címet ünnepelhetett volna.1–2

A csapatok legközelebb május 29-én, Isztambulban találkoznak a Bajnokok Ligája döntőjében.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+4. perc: ITT A VÉGE, A CITYNEK EGYELŐRE VÁRNIA KELL A BAJNOKI CÍMRE!

A GYŐZTES GÓL

90+2. perc: MEGNYERI A MECCSET A CHELSEA! Werner a tizenhatoson belül visszapasszol Marcos Alonsónak, aki igazítás nélkül volt eredményes. 1–2

90. perc: Jesus volt túlzottan erőszakos, jutalma egy sárga lap.

88. perc: Zouma hasonló hibát követett el, mint Christensen, Sterling a ziccerbe kerülése után elesett, s azonnal tizenegyest reklamált. Hiába.

86. perc: Pulisictől sikerült elvenni a labdát, Gündogan beadása után Foden piszkált a kapu mellé.

84. perc: Cancelo lőtt ballal, viszont inkább csak a madarakat riogatta.

82. perc: Sterling került helyzetbe, de Zouma zseniális szerelést mutatott be.

81. perc: És ott van a harmadik Chelsea-lesgól is...Pazar támadás után James tálalt középre, Hudson-Odoi éppencsak, de valóban lesen állt.

80. perc: Mendy helyén Zincsenko.

79. perc: Werner a meccsen másodszor volt eredményes, de megint lesen volt...

78. perc: Jesus kerül lövőhelyzetbe, de ballal nagyon pontatlanul fejezte be az akciót.

76. perc: A gólszerző Zijest váltja Hudson-Odoi.

73. perc: James parádésan veri meg Mendyt, élesen teszi középre, Werner éppenhogy lemarad.

70. perc: Phil Foden és Ilkay Gündogan áll be, Ferran Torres és Sergio Agüero hagyja el a pályát.

69. perc: Werner megint a földön...

68. perc: Csere! Jorginho jön Kante helyére a Chelsea-ben.

ZIJES GÓLJA

63. perc: NAGYSZERŰ TÁMADÁS, EGYENLÍT A CHELSEA! Rodri szórta el a labdát, Pulisic megtalálta Azpilicuetát, aki remekül tette vissza Zijesnek, ő pedig rendkívül pontosan kilőtte a bal alsót! 1–1

60. perc: James lövése vágódott le egy hazai védőről, Azpilicueta beadását pedig lehúzta Ederson. Gyorsan labdát szerez azonban a Chelsea a kidobás után, Pulisic viszont csúnyán fölé durrant.

59. perc: A City most beszorul, de a Chelsea nem jut közel a kapuhoz.

55. perc: A mezőnyben megy a csata, egyik csapat sem tud igazán helyzetet kialakítani.

51. perc: Sterling pazar labdát küldött Jesusnak, aki Agüero elé fejelte le a labdát, de a lövés gyenge volt.

50. perc: Werner kiszorított helyzetből lőtt, de mellé ment – amúgy is lesről indult.

46. perc: Christensen nem tudja folytatni, Zouma váltja.

46. perc: Jön a folytatás!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+3. perc: Ennyi volt az első félidő, ha minden így marad, a Manchester City bajnok lesz!

EZ KÍNOS...

45+3. perc: MENDY NEM DŐLT BE AGÜERÓNAK...Az argentin a panenka mellett döntött, de a vendégek kapusa állva maradt...

45+2. perc: HOPPÁ, TIZENEGYES! Gilmour buktatta Jesust a tizenhatoson belül.

STERLING GÓLJA

44. perc: ÉS OTT A VEZETŐ GÓL! Gabriel Jesus önzetlenül passzolt középre Christensen hibája után, Agüero nem tudta rendesen átvenni a labdát, így Sterling fejezte be az akciót! 1–0

43. perc: Zijes próbálkozott egy távoli lövéssel, Ederson látványosan hárított. Néhány pillanattal később Rüdiger is bombázott, de nagyon fölé szállt a labda.

40. perc: Most a hazaiak labdáznak a középpályán.

37. perc: Mendy lövi be élesen a labdát, Christensen tisztázott, újabb hazai szöglet.

35. perc: Gyors ellentámadást láthattunk a Citytől, Sterling lövését magabiztosan védte Mendy.

33. perc: Most nem volt lesen Timo Werner, de a tizenhatosról leadott lövése nagyon gyengére sikerült.

32. perc: James lövésébe Werner tette bele a lábát, a labda a kapuban is kötött ki – apró szépséghiba, hogy nagyjából háromméteres lesen volt a német.

27. perc: Werner húzta meg Laporte mellett, a francia csúnyán rálépett a lábára – a csatár lenn is maradt.

27. perc: Ake megszerezte a labdát, majd Sterlinghez passzolt, ő viszont pontatlanul továbbított.

26. perc: Werner akasztotta Rodrit, a spanyol kicsit kiakadt.

24. perc: A hazai szögletek veszélyesen kanyarodnak be, most Marcos Alonsónak kellett menteni.

20. perc: Werner kapott jó kiugratást, de egy kicsit hosszan tolta meg, így oda a helyzet.

17. perc: Agüero tartotta meg parádésan a labdát, majd Sterling passzolt ki Mendynek, végül pedig Rodri lövésébe álltak bele. A szögletből Ake veszélyeztetett.

15. perc: Gyors támadás a Chelsea-től – Zijes találta meg Jamest, aki erősen belőtte a labdát a jobb oldalról, Ederson magabiztosan fogta a játékszert.

14. perc: James vállalta el a szabadrúgást, a sorfal tette a dolgát.

12. perc: Megvan az első sárga lap, Raheem Sterling csúszott rá csúnyán Werner lábára.

11. perc: A Chelsea most kijön a saját térfeléről, s képes az ellenfél tizenhatosánál passzolgatni.

8. perc: Jesus és Sterling játszik össze, előbbi végül lövőhelyzetbe kerül, de a vendégek blokkolják. A lepattanót Mendy szúrja kapura, viszont jócskán mellé.

4. perc: A jobb oldalon próbálkozik a City, Ferran Torres került helyzetbe a tizenhatoson belül, de a lövése messze elkerülte a kaput.

3. perc: Sterling kezd nagy sprintbe, de a Chelsea védői végül megállítják.

1. perc: Elindult a mérkőzés!

Agüero ezúttal a kezdőben kap lehetőséget (Fotó: AFP)

A MÉRKŐZÉS ELŐTT

Ez lesz Sergio Agüero utolsó mérkőzése a Chelsea ellen a Premier League-ben. A klasszis támadó összesen tíz gólt rúgott a londoni csapatnak, ennél többször egyetlen játékos sem volt eredményesebb az angol élvonalban a kékek ellen.

A Chelsea legjobbja (?) már készen áll...

Pep Guardiola kilenc helyen változtatott a legutóbbi Bajnokok Ligája-mérkőzéshez képest a kezdőben.

A Bajnokok Ligája döntőjének párosítása most a Premier League-trófea sorsáról dönthet: ha a Manchester City legyőzi a Chelsea-t, akkor már 83 pontja lesz, az üldöző városi rivális Manchester United pedig akkor is képtelen lenne behozni ezt a lemaradást, ha az összes hátralévő mérkőzését megnyeri. Persze a Chelsea-nek is nagy a tét, egy győzelemmel ugyanis biztosan megelőzi a pénteken nagyot botló Leicester Cityt.

A Chelsea legutóbb megtréfálta a Manchester Cityt, ugyanis az FA-kupa elődöntőjében Hakim Zijes góljával 1–0-ra nyertek a londoniak. Igaz, a Premier League-ben ez nem jött össze, a 17. fordulóban a manchesteri alakulat már a 34. percben 3–0-ra vezetett, s hiába szépített az akkor még Frank Lampard vezette fővárosi csapat, simán elvitte a három pontot a City.

Timo Werner ebben az idényben 22 gólból vette ki a részét (12-szer volt eredményes, 10-szer készített elő). Legutóbb Eden Hazard volt képes hasonló teljesítményre a Chelsea-ben, még a 2018–2019-es idényben.