Újabb fontos három pontot szerzett az Arsenal

2016.01.02. 15:55
Légi harcban a ma „csak” gólpasszig jutó Olivier Giroud (Fotó: Action Images)
A listavezető Arsenal Laurent Koscielny góljával 1–0-ra nyert odahaza a kieső helyen álló Newcastle United ellen az angol labdarúgó-bajnokság, a Premier League 20. fordulójában.

ANGOL PREMIER LEAGUE
20. FORDULÓ

Arsenal–Newcastle United 1–0 (Koscielny 72.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Az éllovas Arsenal igen tartalékosan is győzelmi kényszerben fogadta az igen tartalékos Newcastle Unitedet – bár sokat elmond a Premier League jelenéről és káderpolitikájáról, hogy a fekete-fehérek kilenc sérült mellett is a kispadra nevezték csak a Jamaal Lascelles, Siem de Jong, Florian Thauvin, Yoan Gouffran négyest.

Amelynek játékjoga összesen 33 millió eurót ér per pillanat.

Ahogyan kezdett az Arsenal, ennél jóval kevesebbet tettek volna arra, hogy kihúzzák a szünetig kapott gól nélkül a vendégek, ehhez képest csak egyetlen igazi ziccere volt a londoniaknak (Olivier Giroud lövését mesésen blokkolta a „vén” Fabricio Coloccini), a Newcastle játékosai ellenben négy gólt lőhettek volna, de sem közelről, sem középtávolról nem tudtak túljárni Petr Cech eszén.

Megemlékezés a mérkőzés előtt a Newcastle volt kapusára, Pavel Srnícekre (Fotó: Action Images)

Csak Georginio Wijnaldum mesterhármasig juthatott volna az 50. percig, majd Chancel Mbemba fejelt nem sokkal a léc fölé bombaerősen. Szinte természetes, hogy nem sokra rá egy kavarodás után az Arsenal szerzett vezetést, Laurent Koscielny közeli találatával: 1–0!

A hajrában kihagytak a felek még két-két helyzetet: ha nem is parádézott, újabb fontos három pontot szerzett az Arsenal (Arsene Wenger pedig nagyon jól tudja: a bajnoki cím felé vezető út sokszor kínkeserves győzelmekkel van kikövezve), a kiesés ellen harcoló Newcastle pedig emelt fővel térhet haza.

És üres zsebbel.

PREMIER LEAGUE
20. FORDULÓ
West Ham United–Liverpool 2–0 (Antonio 10., A. Carroll 55.)
Arsenal–Newcastle United 1–0
(Koscielny 72.)
Leicester City–AFC Bournemouth 0–0
Manchester United–Swansea City 2–1 (Martial 48., Rooney 77., ill. Sigurdsson 70.)
Norwich City–Southampton 1–0 (Tettey 76.)
Sunderland–Aston Villa 3–1 (Van Aanholt 30., Defoe 72., 92., ill. Gil 63.)
West Bromwich Albion–Stoke City 2–1 (Sessegnon 61., Evans 92., ill. Walters 81.)
Watford–Manchester City 1–2 (Kolarov 55. – öngól, ill. Y. Touré 82., Agüero 84.)