Anglia: újra lehetnek állóhelyek a futballstadionokban

MTI, V. Á.MTI, V. Á.
Vágólapra másolva!
2022.07.05. 11:30
null
A Manchester City otthonában is tesztelték az előző évadban a „biztonságos állóhelyek” projektet (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó Premier League és másodosztály (Championship) klubjai az új idényben – bizonyos követelmények teljesülése esetén – értékesíthetnek meghatározott számú állóhelyet a mérkőzésekre – írja az MTI.


Erről számolt be több szigetországi médium is egy kormánydöntésre hivatkozva.

Az előző évad második felében a Cardiff City, a Chelsea, a Manchester City, a Manchester United és a Tottenham Hotspur már tesztelte a „biztonságos állóhelyek” projektet.

Angliában több mint 25 éve törvényileg tiltott az állóhely a futballstadionokban. Az intézkedés az 1989-es Hillsborough-katasztrófa következménye volt: az FC Liverpool és a Nottingham Forest sheffieldi FA-kupa-elődöntőjén egy túlzsúfolt lelátórészen 97-en lelték halálukat, mert a tömeg nekinyomta őket a pályát a tribüntől elválasztó vasrácsnak.

Legfrissebb hírek

A Chelsea bejelentette Gittens érkezését – hivatalos

Német labdarúgás
7 órája

Bejelentették, hol folytatja pályafutását Kyle Walker

Angol labdarúgás
10 órája

„Energikus, nagyon atletikus, remekül fog illeszkedni a Liverpoolba” – Kerkez Milost méltatta a bournemouthi újságíró

Légiósok
2025.07.04. 17:57

„A mosolyodat, a játék iránti szeretetedet sosem feledjük” – Szoboszlai elbúcsúzott Diogo Jotától

Angol labdarúgás
2025.07.03. 16:34

A Chelsea bejelentette a Brighton braziljának megszerzését

Angol labdarúgás
2025.07.02. 15:21

Fontos változások a Liverpool stábjában, ez Pécsi Ármint is érinti

Angol labdarúgás
2025.07.02. 13:28

A Liverpool Szoboszlai Dominik szerződtetéséről posztolt

Angol labdarúgás
2025.07.02. 11:55

Kerkez Milos érzelmes üzenettel búcsúzott el a Bournemouthtól

Légiósok
2025.07.01. 16:33
Ezek is érdekelhetik