nemzetisport.hu 2016.07.31 19:33 Frissítve: 2016.08.22 16:19

RIO 2016 – VÍZILABDA

A RIÓI OLIMPIA ADATBANKJA – VÍZILABDA ALOLDAL.

 

• A VÍZILABDATORNA OLIMPIAI EREDMÉNYEI >>
ALAPINFORMÁCIÓK >>
A FÉRFICSAPAT NÉVJEGYEI >>
A NŐI CSAPAT NÉVJEGYEI >>

A VÍZILABDATORNA OLIMPIAI EREDMÉNYEI

A FÉRFITORNA EREDMÉNYEI

AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE  
1. MAGYARORSZÁG 5 2 3 57–43 +14 7
2. Görögország 5 2 2 1 41–40 +1 6
3. Brazília 5 3
2
40–39 +1 6
4. Szerbia 5 2
2
1
49–44 +5 6
5. Ausztrália 5 2 1 2 44–40 +4 5
6. Japán 5 5 36–61 –25 0

A-CSOPORT
1. FORDULÓ

augusztus 6. (Szo), 14.00: Szerbia–MAGYARORSZÁG 13–13
augusztus 6. (Szo), 18.00: Görögország–Japán 8–7
augusztus 7. (V), 01.50: Brazília–Ausztrália 8–7
2. FORDULÓ
augusztus 8. (H), 14.00: Szerbia–Görögország 9–9
augusztus 8. (H), 18.00: MAGYARORSZÁG–Ausztrália 9–9
augusztus 9. (K), 00.30: Japán–Brazília 8–16
3. FORDULÓ
augusztus 10. (Sze), 14.00: Ausztrália–Japán 8–6
augusztus 10. (Sze), 15.20: Görögország–MAGYARORSZÁG 8–8
augusztus 11. (Cs), 00.30: Brazília–Szerbia 6–5   
4. FORDULÓ
augusztus 12. (P), 14.00: MAGYARORSZÁG–Japán 17–7
augusztus 13. (Szo), 01.30: Görögország–Brazília 9–4
augusztus 13. (Szo), 03.10: Szerbia–Ausztrália 10–8
5. FORDULÓ
augusztus 14. (V), 19.10: Ausztrália–Görögország 12–7
augusztus 15. (H), 00.30: Szerbia–Japán 12–8
augusztus 15. (H), 01.50: Brazília–MAGYARORSZÁG 6–10

 A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Spanyolország 5 3 1 1 46–35 +11 7
2. Horvátország 5 3 2 37–37 0 6
3. Olaszország 5 3 2 40–41 –1 6
4. Montenegró 5 2 1 2 36–32 +4 5
5. Egyesült Államok 5 2 3 35–35 0 4
6. Franciaország 5 1 4 28–42 –14 2

B-CSOPORT
1. FORDULÓ
augusztus 6. (Szo), 15.20: Egyesült Államok–Horvátország 5–7
augusztus 6. (Szo), 16.40: Spanyolország–Olaszország 8–9
augusztus 7. (V), 00.30: Franciaország–Montenegró 4–7
2. FORDULÓ
augusztus 8. (H), 15.20: Olaszország–Franciaország 11–8
augusztus 8. (H), 16.40: Egyesült Államok–Spanyolország 9–10
augusztus 9. (K), 01.50: Horvátország–Montenegró 8–7
3. FORDULÓ
augusztus 10. (Sze), 16.40: Franciaország–Egyesült Államok 3–6
augusztus 10. (Sze), 18.00: Montenegró–Olaszország 5–6
augusztus 11. (Cs), 01.50: Spanyolország–Horvátország 9–4
4. FORDULÓ
augusztus 12. (P), 15.20: Horvátország–Olaszország 10–7
augusztus 12. (P), 16.40: Egyesült Államok–Montenegró 5–8
augusztus 13. (Szo), 01.50: Spanyolország–Franciaország 10–4
5. FORDULÓ
augusztus 14. (V), 17.50: Montenegró–Spanyolország 9–9
augusztus 14. (V), 20.30: Egyesült Államok–Olaszország 10–7
augusztus 14. (V), 21.50: Franciaország–Horvátország 9–8

NEGYEDDÖNTŐ
augusztus 16. (K), 16.00: MAGYARORSZÁG–Montenegró 9–9 – ötméteresekkel 2–4
augusztus 16. (K), 17.20: Szerbia–Spanyolország 10–7
augusztus 16. (K), 20.10: Brazília–Horvátország 6–10
augusztus 16. (K), 21.30: Görögország–Olaszország 5–9

AZ 5–8. HELYÉRT*
augusztus 18. (Cs), 16.00: MAGYARORSZÁG–Brazília 13–4
augusztus 18. (Cs), 20.10: Spanyolország–Görögország 7–9

ELŐDÖNTŐ
augusztus 18. (Cs), 17.20: Montenegró–Horvátország 8–12
augusztus 18. (Cs), 21.30: Szerbia–Olaszország 10–8

A 7. HELYÉRT
augusztus 20. (Szo), 16.40: Brazília–Spanyolország 8–9

BRONZMÉRKŐZÉS
augusztus 20. (Szo), 18.00: Montenegró–Olaszország 10–12

AZ 5. HELYÉRT
augusztus 20. (Szo), 21.30: MAGYARORSZÁG–Görögország 12–10

DÖNTŐ
augusztus 20. (Szo), 22.50: Horvátország–Szerbia 7–11

  1. Szerbia
2. Horvátország
3. Olaszország
4. Montenegró
5. MAGYARORSZÁG
6. Görögország 

A NŐI TORNA EREDMÉNYEI

 AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Olaszország 3 3 27–15 +12 6
2. Ausztrália 3 2 1 31–15 +16 4
3. Oroszország 3 1 2 23–31 –8 2
4. Brazília 3 3 13–33 –20 0

A-CSOPORT
1. FORDULÓ
augusztus 9. (K), 15.20: Olaszország–Brazília 9–3
augusztus 9. (K), 18.00: Oroszország–Ausztrália 4–14
2. FORDULÓ
augusztus 11. (Cs), 14.00: Oroszország–Brazília 14–7
augusztus 11. (Cs), 15.20: Olaszország–Ausztrália 8–7
3. FORDULÓ
augusztus 13. (Szo), 15.20: Oroszország–Olaszország 5–10
augusztus 13. (Szo), 16.40: Ausztrália–Brazília 10–3

A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Egyesült Államok 3 3 34–14 +20 6
2. Spanyolország 3 2 1 27–29   –2 4
3. MAGYARORSZÁG 3 1 2 29–33   –4 2
4. Kína 3 3 23–37 –14 0

B-CSOPORT   
1. FORDULÓ
augusztus 9. (K), 14.00: Kína–MAGYARORSZÁG 11–13
augusztus 9. (K), 16.40: Spanyolország–Egyesült Államok 4–11
2. FORDULÓ
augusztus 11. (Cs), 16.40: Kína–Egyesült Államok 4–12
augusztus 11. (Cs), 18.00: Spanyolország–MAGYARORSZÁG 11–10
3. FORDULÓ
augusztus 13. (Szo), 14.00: Kína–Spanyolország 8–12
augusztus 13. (Szo), 18.00: MAGYARORSZÁG–Egyesült Államok 6–11

NEGYEDDÖNTŐ
augusztus 15. (H), 19.10: Ausztrália–MAGYARORSZÁG 8–8 – ötméteresekkel 3–5
augusztus 15. (H), 20.30: Olaszország–Kína 12–7
augusztus 15. (H), 23.20: Brazília–Egyesült Államok 3–13
augusztus 16. (K), 00.40: Oroszország–Spanyolország 12–10

AZ 5–8. HELYÉRT
augusztus 17. (Sze), 16.00: Ausztrália–Brazília 11–4
augusztus 17. (Sze), 20.10: Spanyolország–Kína 11–6

ELŐDÖNTŐ
augusztus 17. (Sze), 17.20: Oroszország–Olaszország 9–12
augusztus 17. (Sze), 21.30: MAGYARORSZÁG–Egyesült Államok 10–14

A 7. HELYÉRT
augusztus 19. (P), 15.00: Brazília–Kína 5–10

BRONZMÉRKŐZÉS
augusztus 19. (P), 16.20:  MAGYARORSZÁG–Oroszország 12–12 – ötméteresekkel 6–7 

AZ 5. HELYÉRT
augusztus 19. (P), 19.10: Ausztrália–Spanyolország 10–12

DÖNTŐ
augusztus 19. (P), 20.30: Egyesült Államok–Olaszország 12–5

  1. Egyesült Államok
2. Olaszország
3. Oroszország
4. MAGYARORSZÁG
5. Spanyolország
6. Ausztrália 

ALAPINFORMÁCIÓK
Összlétszám: 260 játékos, 12 férfi és 8 női válogatott, maximális csapatlétszám: 13 fő 
Lebonyolítási rend: a férfiak két, egyenként hatcsapatos csoportra osztva körmérkőzéseket játszanak, majd a csoportok győztesei a másik hatos negyedikjével, a második helyezettek a harmadik helyezettekkel csapnak össze. A párbajok győztesei az elődöntőben folytathatják, vesztesei az 5–8. helyért szállnak medencébe, míg a csoportok 5. és 6. helyezettjei számára véget ér az olimpia. A két nem programja nem ütközik, mivel egyik nap játszanak a nők, másik nap a férfiak mindvégig, vagyis a csapatoknak rendszeresen lesz pihenőnapjuk.
A női mezőny nyolc csapata két négyes csoportban vívja a körmeccseket, majd a folytatás ugyanaz, mint a férfiaknál. A két nem programja nem ütközik, mivel egyik nap játszanak a nők, másik nap a férfiak mindvégig, vagyis a csapatoknak rendszeresen lesz pihenőnapjuk.  
Helyszín: Maria Lenk Uszoda 
 
A FÉRFITORNA CSOPORTBEOSZTÁSA
A-csoport: MAGYARORSZÁG, Szerbia, Görögország, Brazília, Ausztrália, Japán 
B-csoport: Egyesült Államok, Spanyolország, Franciaország, Montenegró, Olaszország, Horvátország 
 
 A NŐI TORNA CSOPORTBEOSZTÁSA
A-csoport: Olaszország, Oroszország, Ausztrália, Brazília 
B-csoport: MAGYARORSZÁG, Egyesült Államok, Kína, Spanyolország 

 

ALAPINFORMÁCIÓK
Összlétszám: 260 játékos, 12 férfi és 8 női válogatott, maximális csapatlétszám: 13 fő 
Lebonyolítási rend: 
Helyszín: Maria Lenk Uszoda 

 

A FÉRFICSAPAT

DECKER ATTILA
Született:
1987. augusztus 25., Budapest
Sportága:
vízilabda
Száma az olimpián:
férfi csapat
Egyesülete:
Szolnoki Dózsa
Edzője:
Cseh Sándor
Olimpiai részvétel:
újonc
Legjobb eredményei: 
1x olimpiai 5. (2016), 1x világbajnok (2013), 1x Európa-bajnoki 2. (2014)

DECKER ÁDÁM
Született:
1984. február 29., Budapest
Sportága:
vízilabda
Száma az olimpián:
férfi csapat
Egyesülete:
OSC
Edzője:
Vincze Balázs
Olimpiai részvétel:
újonc
Legjobb eredményei: 
1x olimpiai 5. (2016), 1x világbajnok (2013), 1x Európa-bajnoki 2. (2014)

ERDÉLYI BALÁZS
Született:
1990. február 16., Eger
Sportága:
vízilabda
Száma az olimpián:
férfi csapat
Egyesülete:
ZF-Eger
Edzője:
Dabrowski Norbert
Olimpiai részvétel:
újonc
Legjobb eredményei: 
1x olimpiai 5. (2016), 1x világbajnoki 6. (2015), 1x Európa-bajnoki 2. (2014)

HÁRAI BALÁZS
Született:
1987. április 5., Budapest
Sportága:
vízilabda
Száma az olimpián:
férfi csapat
Egyesülete:
ZF-Eger
Edzője:
Dabrowski Norbert
Olimpiai részvétel:
1x (2012)
Legjobb eredményei: 2x olimpiai 5.
(2012, 2016), 1x világbajnok (2013), 1x Európa-bajnoki 2. (2014)

HOSNYÁNSZKY NORBERT
Született:
1984. március 4., Budapest
Sportága:
vízilabda
Száma az olimpián:
férfi csapat
Egyesülete:
ZF-Eger
Edzője:
Dabrowski Norbert
Olimpiai részvétel:
2x (2008, 2012)
Legjobb eredményei: 1x olimpiai bajnok
(2008), 1x világbajnok (2013), 2x Európa-bajnoki 2. (2006, 2014)

KIS GÁBOR
Született:
1982. szeptember 27., Budapest
Sportága:
vízilabda
Száma az olimpián:
férfi csapat
Egyesülete:
Szolnoki Dózsa
Edzője:
Cseh Sándor
Olimpiai részvétel:
1x (2008)
Legjobb eredményei: 1x olimpiai bajnok
(2008), 1x világbajnoki 2. (2007), 1x Európa-bajnoki 2. (2006)

MANHERCZ KRISZTIÁN
Született:
1997. február 6., Budapest
Sportága:
vízilabda
Száma az olimpián:
férfi csapat
Egyesülete:
Szeged VE
Edzője:
Varga Péter
Olimpiai részvétel:
újonc
Legjobb eredményei: 
1x olimpiai 5. (2016), 1x Európa-bajnoki 3. (2016)

NAGY VIKTOR
Született:
1984. július 24., Budapest
Sportága:
vízilabda
Száma az olimpián:
férfi csapat
Egyesülete:
Szolnoki Dózsa
Edzője:
 Cseh Sándor
Olimpiai részvétel:
1x (2012)
Legjobb eredményei: 2x olimpiai 5.
(2012, 2016), 1x világbajnok (2013), 1x Európa-bajnoki 2. (2014)

SZIVÓS MÁRTON
Született:
1981. augusztus 19., Budapest
Sportága:
vízilabda
Száma az olimpián:
férfi csapat
Egyesülete:
ZF-Eger
Edzője:
Dabrowski Norbert
Olimpiai részvétel:
1x (2012)
Legjobb eredményei: 2x olimpiai 5.
(2012, 2016), 1x világbajnok (2013), 2x Európa-bajnoki 2. (2006, 2014)

VÁMOS MÁRTON
Született:
1992. június 24., Budapest
Sportága:
vízilabda
Száma az olimpián:
férfi csapat
Egyesülete:
Szolnoki Dózsa
Edzője: 
Cseh Sándor
Olimpiai részvétel:
újonc
Legjobb eredményei: 
1x olimpiai 5. (2016), 1x világbajnok (2013), 1x Európa-bajnoki 2. (2014)

VARGA DÁNIEL
Született:
1983. szeptember 25., Budapest
Sportága:
vízilabda
Száma az olimpián:
férfi csapat
Egyesüle:
Szolnoki Dózsa
Edzője:
 Cseh Sándor
Olimpiai részvétel:
2x (2008, 2012)
Legjobb eredményei: 1x olimpiai bajnok
(2008), 1x világbajnok (2013), 2x Európa-bajnoki 2. (2006, 2014)

VARGA DÉNES
Született:
1987. március 29., Budapest
Sportága:
vízilabda
Száma az olimpián:
férfi csapat
Egyesülete:
Szolnoki Dózsa
Edzője:
 Cseh Sándor
Olimpiai részvétel:
2x (2008, 2012)
Legjobb eredményei: 1x olimpiai bajnok
(2008), 1x világbajnok (2013), 2x Európa-bajnoki 2. (2006, 2014)

ZALÁNKI GERGŐ
Született:
1995. február 26., Eger
Sportága:
vízilabda
Száma az olimpián:
férfi csapat
Egyesülete:
ZF-Eger
Edzője:
Dabrowski Norbert
Olimpiai részvétel:
újonc
Legjobb eredményei: 1x olimpiai 5. (2016)

 

A NŐI CSAPAT

ANTAL DÓRA
Született:
1993. szeptember 9., Eger
Sportága:
vízilabda
Száma az olimpián:
női csapat
Egyesülete:
UVSE
Edzője:
Áts Bertalan
Olimpiai részvétel:
1x (2012)
Legjobb eredményei:
 2x olimpiai 4. (2012, 2016), 1x világbajnoki 3. (2013), 1x Európa-bajnok (2016)

BUJKA BARBARA
Született:
1986. szeptember 5., Budapest
Sportága:
vízilabda
Száma az olimpián:
női csapat
Egyesülete:
Szentesi VK
Edzője:
Tóth László
Olimpiai részvétel:
1x (2012)
Legjobb eredményei:
 2x olimpiai 4. (2012, 2016), 1x világbajnoki 3. (2013), 1x Európa-bajnok (2016)

CSABAI DÓRA
Született:
1989. április 20., Budapest
Sportága:
vízilabda
Száma az olimpián:
női csapat
Egyesülete:
UVSE
Edzője:
Áts Bertalan
Olimpiai részvétel:
1x (2012)
Legjobb eredményei:
 2x olimpiai 4. (2012, 2016), 1x Európa-bajnok (2016)

CZIGÁNY DÓRA
Született:
1992. október 23., Cegléd
Sportága:
vízilabda
Száma az olimpián:
női csapat
Egyesülete:
Egri VK
Edzője:
Kelemen Attila
Olimpiai részvétel:
1x (2012)
Legjobb eredményei:
 2x olimpiai 4. (2012, 2016), 2x világbajnoki 9. (2011, 2015), 1x Európa-bajnok (2016)

GANGL EDINA
Született:
1990. június 25., Mosonmagyaróvár
Sportága:
vízilabda
Száma az olimpián:
női csapat
Egyesülete:
UVSE
Edzője:
Áts Bertalan
Olimpiai részvétel:
1x (2012)
Legjobb eredményei:
 2x olimpiai 4. (2012, 2016), 2x világbajnoki 9. (2011, 2015), 1x Európa-bajnok (2016)

GARDA KRISZTINA
Született:
1994. július 16., Budapest
Sportága:
vízilabda
Száma az olimpián:
női csapat
Egyesülete:
Dunaújvárosi Főiskola VE
Edzője:
Mihók Attila
Olimpiai részvétel:
újonc
Legjobb eredményei: 
1x olimpiai 4. (2016), 1x világbajnoki 3. (2013), 1x Európa-bajnok (2016)

ILLÉS ANNA
Született:
1994. február 21., Budapest
Sportága:
vízilabda
Száma az olimpián:
női csapat
Egyesülete:
BVSC
Edzője:
Petrovics Mátyás
Olimpiai részvétel:
újonc
Legjobb eredményei: 
1x olimpiai 4. (2016), 1x világbajnoki 3. (2013), 1x Európa-bajnok (2016)

KASÓ ORSOLYA
Született:
1988. november 22., Budapest
Sportága:
vízilabda
Száma az olimpián:
női csapat
Egyesülete:
Dunaújvárosi Főiskola VE
Edzője:
Mihók Attila
Olimpiai részvétel:
újonc
Legjobb eredményei: 
1x olimpiai 4. (2016), 1x világbajnoki 3. (2013), 1x Európa-bajnok (2016)

KESZTHELYI RITA
Született:
1991. december 10., Budapest
Sportága:
vízilabda
Száma az olimpián:
női csapat
Egyesülete:
UVSE
Edzője:
Áts Bertalan
Olimpiai részvétel:
1x (2012)
Legjobb eredményei: 2x olimpiai 4.
(2012, 2016), 1x világbajnoki 3. (2013), 1x Európa-bajnok (2016)

KISTELEKI HANNA
Született:
1991. március 10., Budapest
Sportága:
vízilabda
Száma az olimpián:
női csapat
Egyesülete:
UVSE
Edzője:
Áts Bertalan
Olimpiai részvétel:
1x (2012)
Legjobb eredményei: 2x olimpiai 4.
(2012, 2016), 1x Európa-bajnok (2016)

SZÜCS GABRIELLA
Született:
1988. március 7., Székesfehérvár
Sportága:
vízilabda
Száma az olimpián:
női csapat
Egyesülete:
UVSE
Edzője:
Áts Bertalan
Olimpiai részvétel:
 1x (2012)
Legjobb eredményei: 2x olimpiai 4.
(2012, 2016), 1x világbajnoki 3. (2013), 1x Európa-bajnok (2016)

TAKÁCS ORSOLYA
Született:
1985. május 20., Budapest
Sportága:
vízilabda
Száma az olimpián:
női csapat
Egyesülete:
BVSC
Edzője:
Petrovics Mátyás
Olimpiai részvétel:
2x (2008, 2012)
Legjobb eredményei: 3x olimpiai 4.
(2008, 2012, 2016), 1x világbajnok (2005), 1x Európa-bajnok (2016)

TÓTH ILDIKÓ
Született:
1987. április 23., Budapest
Sportága:
vízilabda
Száma az olimpián:
női csapat
Egyesülete:
UVSE
Edzője:
Áts Bertalan
Olimpiai részvétel: 1x (2012)
Legjobb eredményei: 2x olimpiai 4.
(2012, 2016), 1x világbajnoki 3. (2013), 1x Európa-bajnok (2016)

 



 

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2017.04.12 18:40:44

Rio 2016 EDUARDO PAES

Rio de Janeiro korábbi polgármesterének exkluzív írása a 2016-os nyári játékok hatásairól.

2016.09.16 09:07:14

Rio 2016 nemzetisport.hu

Takács Károly üzenete ma is érvényes: „Tanuljanak meg akarni, mert akarni annyit jelent, mint célt érni.”

2016.09.10 16:30:27

Rio 2016 nemzetisport.hu

„Azt hiszem, csodálatos, hogy meg tudom mutatni a képeimmel, miként érzékelem a világot.”

2016.08.30 22:12:45

Rio 2016 nemzetisport.hu

Hosszú Katinka, Szilágyi Áron, Szász Emese és Kapás Boglárka is ellátogatott a szalonba. (x)

2016.08.30 16:06:20

Rio 2016 nemzetisport.hu

„Ez sosem sikerülhetett volna édesanyám mérhetetlen szeretete és támogatása nélkül.”