A női pólósoké az olimpiai torna első magyar győzelme

2016.08.09. 13:57
Győzelemmel kezdtük a pólótornát (Fotó: Szabó Miklós)
Magyarország női vízilabda-válogatottja győzelemmel mutatkozott be a riói olimpiai tornán, a Maria Lenk uszodában 13–11-re győzte le Kínát. Ez volt az első győztes magyar meccs a pólóviadalon, mivel a férfiak ikszeltek Szerbia után Ausztráliával is.

RIO 2016
VÍZILABDA, NŐK
, 1. FORDULÓ

B-CSOPORT
Kína–Magyarország 11–13 (2–2, 4–4, 3–6, 2–1)

Maria Lenk vízi központ. V: Peris (horvát), Sztavridisz (görög)
MAGYARORSZÁG: Gangl – Antal D. 1, Kisteleki H., Szücs G., Keszthelyi 3, Bujka 2, Garda. Cs: Czigány 4, Takács O. 2, Illés, Tóth I. 1, Csabai. Szövetségi kapitány: Bíró Attila

Oroszország–Ausztrália 4–14

Sok pontatlan lövés – 33.3 százaléknál egyik csapat sem lőtt jobban –, két-két gól nyitotta a Kína–Magyarország mérkőzést. A férfiak után a nők is reggel kilences mérkőzéssel kezdték meg olimpiai szereplésüket, ennek megfelelő érdeklődés mellett – a magyarok és a kínaiak még csak-csak kijöttek a meccsre, sőt kínai zászlós brazilokkal is találkoztunk, de azt túlzás lenne állítani, hogy tömegek választották reggeli szórakozásul ezt a programot.

Bujka Barbara klasszikus centergóljával (a kapus nagyon nem érezte a kijövetelt) és Keszthelyi Rita büntetőjével kényszerítette a magyar csapat üldözőversenyre a kínaiakat, csakhogy az ázsiaiak ebben a játékban jók voltak, és tapadtak is rendesen. Addig, amíg a magyar válogatott tart előrébb, ez nem feltétlenül gond... A nagyszünetre aztán egállal mentek a felek, mivel Ma Huan-huan úgy döntött, megelőzi a dudát egy precízen a felsőbe pattintott lövéssel (6–6).

Gyors gólváltással nyitották a csapatok a harmadik negyedet, csak a „sorminta” változott, egyszer Kína tartott előrébb. Nem sokáig, Czigány Dóra találatával visszavették a mieink a vezetést, majd ugyanő vágott be még egyet, lélegzetvételnyi előny, kilenc hét. Ha ez nem feküdte volna meg a kínaiak gyomrát, jött Keszthelyi a meccs legszebb akciója végén, és ez már tényleg sok volt, a 10–7-es magyar vezetéssel együtt. Azonnal kínai időkérés is következett.

Sokat nem használ – Czigány nagyon elkapta a fonalat, és rendesen megszórta a kínaiakat, akik rosszul is bírták a kiképzést, magabiztos, 12–9-es előnnyel kezdhette a magyar csapat az utolsó negyedet.

A probléma csak azzal volt, hogy kicsit sikerült leragadni 12-nél, így a kínaiak számára négy perccel a vége előtt még mindig nem úszott el a meccs. Az Takács Orsolya emberelőnyös gólja után kezdett elúszni, mi nem bántuk ezt egyáltalán – a vége 13–11, a kis magyar tábor „Szép volt, csajok!” rigmussal búcsúztatott, a brazilok meg megérkeztek, és dalra gyújtottak – elvégre a következő meccsen az övéik következnek. Egyből egy, így tovább!

„Tudni kell, hogy ez a kínai csapat egyre nagyobb játékerőt képvisel – mondta Bíró Attila, a magyar válogatott szövetségi kapitánya az M4 Sportnak. – Az elmúlt két és fél évben világversenyen nem tudtuk legyőzni. Ezért is örülök, hogy visszavágtunk a vereségekért, és hogy így kezdtük az olimpiát. Tudtuk, hogy szoros, kemény csata lesz. Végig nagyon jól, időnként fantasztikusan játszottunk. A spanyolok ellen nehezebb lesz, várom a jó támadójátékot és a masszív védekezést.”

4. NEGYED

32. perc: Vége a meccsnek, jól kezdtünk, megvertük Kínát! 11–13
32. perc:
Ezt már megnyertük... Húzzuk az időt.
32. perc:
Távolról próbálkoztak megint a kínaiak, de ezúttal a kaput sem találták el.
32. perc: Nem volt hatékony a támadásunk, ezért labdát szereztek a kínaiak. Jött is az időkérésük.

31. perc: GÓL. Ma nagyon megy Mának, aki kintről nagyon szép lövéssel küldte a labdát a jobb alsóba. 11–13
31. perc: Tóthtól elszedték a labdát, ráadásul kiállítást fújtak nálunk.
30. perc:
Ezt jól elszúrtuk... Szerencsére utána a kínaiak sem tudtak rendesen koncentrálni.
30. perc:
Megszereztük a labdát, gyenge volt a kínai támadás, majd emberelőnybe kerültünk.
29. perc: GÓÓÓÓÓL! Takács Orsolya
lóbált, mintha passzolni akarna, aztán inkább a léc alá lőtt! 10–13
29. perc: Szépen kivédekeztük a kínai támadást, majd emberelőnybe kerültünk, ezért Bíró Attila időt kért.
28. perc:
Emberelőnybe kerültünk. Ezt be kellett volna lőni, de Kisteleki jobbról a kapusba püfölte a labdát.
28. perc: GÓL.
Egészen kintről vállalta el Niu, de kínai szempontból jól tette, mert a bal alsónkban kötött ki a labda. 10–12
27. perc: Keszthelyi
jutott lövőhelyzethez, de nem találta el a kaput.
27. perc: Gangl Edina
védett nagyot, így megint mi jöhettünk előre.
26. perc:
Előbb egy rontott akció, majd labdaszerzés nálunk. Antal megúszott, és ziccerből kapufát lőtt!
26. perc:
Az emberelőnyből nagy kapufát lőttek a kínaiak.
25. perc: Keszthelyi
távoli lövése csemege volt a kapusnak, ráadásul a visszaúszás közben kiállítást érően szabálytalankodtunk.
25. perc: Elkezdődött a negyedik negyed, ezúttal mi hoztuk el a labdát.

3. NEGYED

24. perc: Ez a negyed remek játékot hozott, reméljük, a háromgólos előny elég lesz az utolsó negyedre. 9–12
24. perc:
Kontra a kínaiaknál, egy vérszegény lövésünkkel ért véget a negyed.
24. perc:
Potyognak a gólok ebben a negyedben, de ebből a támadásból most nem tudtunk betalálni.
23. perc:
Kiállítás nálunk. Elég gyorsan kihasználták, Niu lőtte el a védő mellett a bal alsóba. 9–12
23. perc: GÓÓÓÓL!
Elrontott támadásunk után labdát szereztünk, Czigány megúszott, és higgadtan használta ki a ziccert. 8–12
23. perc: ALAMIZSNA... Csang Vej-vej
távolról hatalmas dugót ragasztott a kapunkba. 8–11
22. perc: DE NAGY GÓÓÓÓÓL! Czigány Dóra
kapta középen, és elemi erővel pattintott a kínai kapuba. 7–11
22. perc: Fontos lenne belőni, ezért Bíró Attila időt kért.
22. perc:
Kiállítás a kínaiaknál, Csang Cung kipontozódott.
22. perc: Hsziung emelése fölé szállt, megint támadhattunk.
21. perc: Kínai időkérés.
21. perc: GÓÓÓÓÓL!
Nagyszerű védekezéssel labdát csentünk. Takács Orsolya vette észre a védőjétől elváló Keszthelyit, aki parádésan ejtett a bal fölsőbe. 7–10
20. perc: GÓÓÓÓÓL!
Emberelőnybe kerültünk, szépen megjárattuk, majd Czigány néhány lóba után már ott is táncolt a labda a kínai hálóban. 7–9
20. perc: Csang Cung
lövése jócskán fölé szállt, támadhattunk a kétgólos előnyért.
20. perc: EZ AZ!
A kínaiak megfeledkeztek Czigány Dóráról, aki kiválóan lőtt a bal fölsőbe! 7–8
19. perc:
Megint emberelőnybe kerültek a kínaiak, de Niu ezúttal nem találta el a kaput.
18. perc:
Most a kínaiak is labdát vesztettek, de nem jutottunk lövőhelyzetbe, majd el is vesztettük a támadás lehetőségét.
18. perc:
Megszereztük a labdát, és indulhattunk a vezetésért. A bírók szerint Bujka túlságosan is erőszakosan tört a célja felé.
17. perc: GÓÓÓÓL! Megvan az egyenlítés. Antal Dóra
maradt egyedül a bal oldalon, és a léc segítségével kegyetlenül bevágta! 7–7
17. perc:
Régen volt már nálunk kiállítás, most megkaptuk... Lelassult a kínai akció, de sajnos nem eléggé, mert a jó húsban lévő Mej bizony szépen pattintott a kapunk jobb oldalába. 7–6

17. perc: Elkezdődött a harmadik negyed, és megint ők hozták el...

2. NEGYED

16. perc: Vége a második negyednek, nagy a küzdelem, maradt a döntetlen. 6–6
16. perc: NEM IGAZ!
6 másodperccel a vége előtt emberelőnybe kerültek a kínaiak, és az utolsó pillanatban egyenlítettek Ma távoli pattogósával. 6–6
16. perc: GÓÓÓÓL!
Emberelőnybe kerültünk, megjárattuk a labdát, és a szabadon hagyott Keszthelyire játszottuk ki a figurát, ő pedig balról a bal fölsőbe lőtt. 5–6
16. perc: Bíró Attila időt kért.
16. perc:
Szerencsére az ellenfél is tud kapufát lőni!
15. perc: Szücs Gabriella
került lövőhelyzetbe, de a lécről jött ki a bomba.
15. perc:
A centerbejátszásunk nem sikerült, az ellentámadásból Csao lőtt mellé.
14. perc:
Fogyott a kínai támadóidő, Ma úgy gondolta, hogy lőni kell, de jócskán fölé szállt a labda.
14. perc:
A támadásunkban nem sok fantázia volt, el is szedték a kínaiak a labdát.
14. perc: GÓL.
Ez nem tartott sokáig, mert a bal szélen szabadon hagyott Niu kegyetlenül bevágta. 5–5
14. perc: Újabb kiállítás nálunk, ezért aztán kínai időkérés következik.
13. perc: GÓÓÓÓL! Keszthelyi
végezte el a büntetőt, és a bal alsóba pattintott. 4–5
13. perc:
Kontra nálunk, de aztán a kínaiak is elvesztették. Kisteleki megúszott, de mielőtt lőhetett volna, visszarántották. Ötméteres.
13. perc: MEGINT EGYENLŐ.
Messziről vállalta el Csang Cung, és a lövés éppen hogy csak befért a jobb fölsőbe. 4–4
12. perc: Keszthelyi
pöccintett kapura, de a kínai kapus figyelt, és az arca segítségével védett.
12. perc: Niu
vállalkozott kintről, de Ganglnak ez nem okozott gondot.
11. perc:
Kiállítás nálunk, de nagyon gyorsan megszereztük. Viszont a bíró kiszúrta, hogy Bujka túlságosan erőszakos volt támadásban.
11. perc: GÓÓÓÓÓL! Bujka
megint szépen vett le egy átadást, majd a védővel a nyakán jobb kézzel a kapuba lőtt. 3–4
10. perc: Ma
lóbált sokáig, aztán távolról a lécre lőtt.
10. perc: GÓÓÓÓL! Egyenlítettünk. Kisteleki
adta Bujkának, aki centerből lefordult, és a jobb alsóba lőtt. 3–3
10. perc: VEZET KÍNA.
Megint büntető a kínaiaknak, és Csao megint belőtte. 3–2
9. perc: Gangl
védése után indulhattunk előre, a szoros kínai védekezés mellett nehéz volt helyzetbe kerülni. Nem is sikerült, még úgy sem, hogy a végén Antal a lécre ejtett.
9. perc: Elkezdődött a második negyed, megint a kínaiak hozták el a labdát.

1. NEGYED

8. perc: Vége az első negyednek, egyelőre nincs döntés. 2–2
8. perc:
Tíz másodpercünk maradt, megjárattuk, majd Kisteleki a rövidet vette célba, de Jang védett.
8. perc: Emberelőnybe kerültünk. Magyar időkérés.
8. perc:
A kínaiak gyorsan elherdálták a támadási lehetőségüket, de hiába indultunk meg gyorsan, rendezték a soraikat.
8. perc:
Viszonylag hosszan támadtunk, de tanácstalanul, végül Bujkához nem ért el egy átadás.

7. perc: Az ötméterest Csao vágta a bal alsóba. 2–2
7. perc: Illés
szerelte szabálytalanul Hsziungot, ötméteres.
7. perc:
Labdát szereztünk, majd Keszthelyi ejtett távolról, de a lécről jött le a labda.
6. perc: GÓÓÓÓL! S
zabálytalanságot láttak a kínaiaknál, jöhettünk előre. Tóth Ildikó maradt egyedül a kapu előtt, és Keszthelyi centerezését remekül lőtte el a kapus fölött. 1–2
6. perc: Csang Cung
távoli lövését ütötte ki Gangl, de maradt a labda a kínaiaknál.
5. perc: Keszthelyi
tűnt el a medencében, de nem kaptunk ítéletet.
4. perc: GÓL.
Annyira szigorúan védekeztünk, hogy emberhátrányba kerültünk. Ma kintről szépen lőtt a hálónkba. 1–1
4. perc: GÓÓÓÓL!
Gyorsan megszereztük a vezetést, Takács maradt szabadon, és közelről a hálóba húzott. 0–1
4. perc: Takács
nagyszerű védekezése után emberelőnybe kerültünk.
3. perc:
Támadhattunk, Kisteleki bejátszott Bukához, aki kapura húzott, de Jang védett.
2. perc:
Mi is emberelőnybe kerültünk, de elhibáztuk.
1. perc:
Mindjárt emberelőnybe kerültek a kínaiak, de Vang lövését Gangl védte.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a ráúszás után a kínaiak hozták el a labdát. A magyar csapat kék, a kínai fehér sapkában játszik.