Bánatunkban alaposan kitömtük a brazilok hálóját

2016.08.18. 15:53
Óriási volt a különbség, pólósaink esélyt sem adtak a házigazda braziloknak (Fotó: Reuters)
A magyar férfi vízilabda-válogatott az ötödik–nyolcadik helyért Brazília ellen szállt vízbe. Kétség sem férhetett a magyar győzelemhez, és a kilencgólos győzelem inkább a brazilokra volt hízelgő. Az olimpiának még nincs vége, az ötödik helyért a görögökkel csapunk össze, szombaton 21.30-kor. A döntőben az olaszokat simán megverő szerbek és a montenegróiakat négy góllal legyőző címvédő horvátok csapnak össze.

néző. V: Gomez (olasz), Rezvani (iráni)
MAGYARORSZÁG: Nagy – Vámos 1, Erdélyi 4, Szivós 1, Varga Dénes 2, Varga Dániel 1, Kis G 1. Cs: Zalánki 1, Manhercz, Hosnyánszky, Decker Á. 1, Hárai 1.
BRAZÍLIA: Soro – Crivella 1, Oneto, Baches 2, Da Costa, Perrone 1, Vrlic. Cs: Franco, Alonso, Salemi, Rocha, Guimaraes.
Emberelőny/gól: 6/4, ill. 11/0
Görögország–Spanyolország 9–7 (1–0, 2–1, 4–3, 2–3)
ELŐDÖNTŐ
Montenegró–Horvátország 8–12 (3–4, 2–3, 1–1, 2–4)
Olaszország–Szerbia 8–10 (0–3, 2–3, 0–1, 6–3)

TOVÁBBI PROGRAM, HELYOSZTÓK (augusztus 20., szombat)

16.40: Brazília–Spanyolország

Ezt a meccset egyik csapat sem kívánta... A magyarok azért nem, mert a négy közé vágytak, a brazilok pedig már elvégezték a dolgukat, nem sok minden motiválta őket.

Ez természetesen a meccsen is meglátszott. Sok szót kár is rá vesztegetni, mert az első két negyedben tetszés szerint értük el góljainkat, és a brazilok a csöndes hazai közönség előtt csak egyszer tudtak betalálni. (7–1)

A második félidőben sem vettünk vissza a tempóból, szállítottuk a gólokat rendületlenül, és a meccs végére közel jártunk a mócsinghoz. (13–4) Aztán nem lett meg, de a mócsingot ugyebár már megrágtuk két napja...

Valahogy szívesebben láttunk volna ilyen szépségdíjas gólokat a négy közé jutásért, de ez már a múlt. Maradt a cél, hogy megszerezzük az ötödik helyet. Erre minden esély megvan, a következő meccsen a spanyol vagy a görög csapat lesz az ellenfél. Ha nyerünk, ötödikek leszünk. Bár nem ezért jöttünk.

„Erre a pár napra túl kell lépni az elveszített negyeddöntőn – mondta Benedek Tibor az M4 Sportnak. – Hogy hosszú távon sikerül-e, az egy másik kérdés. Nem volt kétségem, hogy a játékosokban még benne volt a düh. Mindenesetre rá kell tenni egy lapáttal, mert az összecsapás az ötödik-hatodik helyért más lesz. Ma úgy tűnt, hogy nagyon ott vagyunk fejben. A görögök és a spanyolok ellen máshogy kell készülni, de mindkettőt meg kell verni, és mindkettőt meg is tudjuk verni.”

„Ha már ide kerültünk, akkor ki kell hoznunk belőle a maximumot – nyilatkozta a távirati irodának Erdélyi Balázs. – Ez egy kötelező győzelem volt. Leginkább a stábért és Benedek Tiborért, aki egész évben dolgozott velünk. Illetve azokért az emberekért, akik otthon még a mai napig is szurkolnak nekünk.”

4. NEGYED

32. perc: Vége a meccsnek, biztosan nyertünk Brazília ellen. 13–4
32. perc: GÓÓÓÓL! Varga Dénes
vált el az őrzőitől, kapta is a labdát, és közelről beütötte. 13–4
32. perc:
Emberelőnybe kerültünk. Varga Dénes a kapufát döngette meg.
30. perc: Franco
lövése a blokkról pattant mellé. Magyar időkérés.
30. perc: Kis Gábor
lövése a kapufáról pattant ki.
29. perc:
Kiállítás nálunk, de hiába passzolgattak, Franco éles szögből leadott lövése Nagyban akadt el.
29. perc: GÓÓÓÓÓL! Zalánki
jött előre, és ha már kapott egy jó átadást, kilőtte a kapu bal oldalát. 12–4
28. perc: Crivella
lóbált rendületlenül, végül eldobta, de Nagy könnyen védett.
27. perc:
Gyengécske kis támadásunk is véget ért, nyűg ez már szinte mindenkinek.
26. perc: Perrone
lövése sem okozott gondot Nagynak, aki hetven százalék fölött véd.
26. perc: Decker
csavarását védte Soro, bár lehet, hogy fölé ment volna.
25. perc: Oneto
lövése Nagy Viktort találta telibe.
25. perc: Elhoztuk a labdát, de a támadásunk nem hozott lövést.

3. NEGYED

24. perc: Vége a harmadik negyednek, nagyon vezetünk. 11–4
24. perc: GÓÓÓÓÓL!
Végletekig kijátszott emberelőnyös támadás végén Kis húzta a labdát a kapufa segítségével a hálóba. 11–4
24. perc: EZT MOST NAGYON ELTALÁLTÁK. Crivella
messziről nagyon nagy gólt lőtt. 10–4
23. perc: GÓÓÓÓL!
Emberelőnybe kerültünk, Hárai pedig pillanatok alatt belőtte. 10–3
23. perc:
Az emberelőnyt elherdálták, aztán Perrone fölé pattintott.
23. perc:
Elvették tőlünk a labdát, és mindjárt ki is állították Vámost. Brazil időkérés.
22. perc: EZ A BRAZIL LÖVÉS BENT VAN. Perrone
lőtt távolról, a labda megpattant Varga Dénes kezén, úgy került a hálónkba. 9–3
22. perc: Varga Dénes
ejtése Soro könnyed zsákmánya lett.
22. perc:
Most mi kaptunk ötméterest, amelyet Manhercz is kihagyott...
21. perc:
Az ötméterest Baches a jobb oldalra lőtte, de Nagy Viktor kivédte.
21. perc:
A támadásunk rövid ideig tartott, aztán ötméteres ellenünk.
21. perc:
Szórnak ki bennünket rendesen, de Baches ezúttal fölé lőtt a blokkunk segítségével.
20. perc: Hosnyánszky
lövését könnyen védte Soro.
19. perc:
Újabb emberhátrány következett, és a brazilok ezt már csak belőtték Baches révén. 9–2
19. perc: GÓÓÓÓL! Erdélyi
egészen éles szögből ezúttal is bevágta. 9–1
18. perc:
Újabb emberhátrány nálunk, de ezúttal sem tudták belőni, mert Perrone a kapufát döngette meg.
17. perc:
Emberhátrányba kerültünk, de Franco lövését védte Nagy.
17. perc: GÓÓÓÓL! Erdélyire
ketten is kirontottak, de hiába, megvan a nyolcadik gól. 8–1
17. perc: Elkezdődött a harmadik negyed.

2. NEGYED

16. perc: Vége a második harmadnak, sima ügy. 7–1
16. perc: Oneto
lövése a blokkról és Nagyról pattant le.
16. perc: Decker
lövése Soro fejét találta el.
15. perc: Da Costa
kapta a labdát a falban, de csúnyán fölé lőtt.
15. perc: Brazil időkérés.
15. perc: Manhercz
lövése a kapufán csattant, majd kiállítás nálunk.
14. perc: Vámos
lövése kilőtte Kis Gábort a falból. A brazil támadás mit sem ért...
13. perc:
Kettős emberhátrányba kerültünk, előbb Nagy védett, majd a blokkról pattant le a brazil lövés.
12. perc: GÓÓÓÓL! Szivós
maradt egyedül a brazil kapu előtt, és a ziccert könnyedén bedobta. 7–1
12. perc:
Maradt a labda nálunk, de gyorsan eladtuk. Után a brazilok adták el... Jó kis adásvétel ez.
11. perc: Varga Dénes
nagy lövését ütötte ki Soro.
10. perc:
Emberhátrányba kerültünk, amelyet elpuskáztak a brazilok, Baches lőtt mellé.
10. perc: GÓÓÓÓÓL!
Némi labdajáratás után Manhercz vágta a kapuba a labdát. 6–1
9. perc: Magyar időkérés, miután emberelőnybe kerültünk.
9. perc:
Elvédekeztük magunkat, Vrlic közvetlen közelről lőhetett, de a lécre vágta a labdát.
9. perc: GÓÓÓÓÓL!
Szabaddobást Kaptunk, Vámos pedig nem sokat cifrázta, távolról jól bevágta. 5–1
9. perc: Elkezdődött a második negyed, és ezúttal is miénk lett a labda a ráúszás után.

1. NEGYED

8. perc: Vége az első negyednek, simán vezetünk. 4–1
8. perc: GÓÓÓL!
Alaposan megjárattuk a labdát, majd Kis átadásából Erdélyi pöccintett közelről a hálóba. 4–1
8. perc: Emberelőnybe kerültünk, magyar időkérés.
8. perc:
Kivédekeztük az emberhátrányt, miután Crivella lövését védte Nagy.
7. perc: Emberhátrányba kerültünk, brazil időkérés.
7. perc: GÓÓÓÓÓL! Decker Ádám
kintről vállalt el egy lövést, amely Soro közreműködésével a hálóba került. 3–1
6. perc:
Gyorsan elherdáltuk a támadásunkat, jöhettek a brazilok, de megszereztük.
6. perc: Baches
volt szemfüles egy kipattantóra lecsapott, és a hálónkba lőtt. 2–1
5. perc: Előbb Zalánki lövését védte Soro, majd Guimares szerelte Varga Dénest.
4. perc:
Lejárt volna a brazil támadóidő, Rocha még elengedte, de a gyenge próbálkozást Nagy védte.
4. perc: GÓÓÓÓÓL! Varga Dénes
csapta be az emberét, majd tiszta helyzetből a kapus feje fölött a hálóba lőtt. 2–0
3. perc: Megint Oneto volt az, aki távolról lőtt, de ezúttal is a blokkba.
3. perc: GÓÓÓÓÓL!
Emberelőnybe kerültünk, Erdélyi pedig éles szögből a hosszú sarokba lőtt. 1–0
2. perc:
Távolról próbálkozott Oneto, de a blokkról ment mellé.
1. perc:
A brazilok mindjárt lőhettek is, de Nagy Viktor védett. Az ellentámadást gyorsan leszerelték.
1. perc:
Támadhattunk, de a bejátszás hosszú volt, jöhettek a brazilok.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a ráúszás után mi hoztuk el a labdát.