Megvan az első győzelem – férfi pólósaink kiütötték Japánt

2016.08.12. 13:52
A magyar válogatott kiütötte Japánt (Fotó: Action Images)
A magyar férfi vízilabda-válogatott tíz góllal, 17–7-re legyőzte Japánt az A-csoport 4. fordulójában. Ezzel Benedek Tibor csapata megszerezte első győzelmét a riói olimpián.

RIO 2016
FÉRFI VÍZILABDA
A-CSOPORT, 4. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–JAPÁN 17–7 (5–1, 6–2, 2–2, 4–2)
Maria Lenk uszoda, 300
néző. V: Ivanovszki (montenegrói), Rezvani (iráni)
MAGYARORSZÁG: Nagy V. – Vámos 1, Erdélyi, Szivós 1, VARGA DÉ. 3., Varga Dá. 1, KIS G. 5. Csere: Zalánki, MANHERCZ 4, Hosnyánszky 1, Decker Á. 1, Hárai. Szövetségi kapitány: Benedek Tibor
JAPÁN: Tanamura – Arai 1, Siga, Iida, Simizu 1, TAKEI 3, Okava 1. Csere: Adacsi, Janasze, Kadono 1, Jaszuda, Hazui, Fukusima
Emberelőny/gól: 3/2, ill. 9/3

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
Görögország–Brazília 9–4 (3–1, 1–1, 3–2, 2–0)
Szerbia–Ausztrália 10–8 (2–2, 2–3, 2–1, 4–2)

B-CSOPORT
Spanyolország–Franciaország 10–4 (3–1, 3–0, 1–1, 3–2)
Horvátország–Olaszország 10–7 (1–1, 4–3, 3–2, 2–1)
Montenegró–Egyesült Államok 8–5 (2–1, 0–0, 2–2, 4–2)

6. Franciaország4419–34–150

Benedek Tibor, a magyar válogatott szövetségi kapitánya a Nemzeti Sportnak úgy nyilatkozott a görögök elleni döntetlen után, „itt már minden csapat az életéért küzd”, ennek azonban – szerencsére – nyomát sem láttuk a japánok elleni mérkőzésen.

Egészen a harmadik percig kellett várni az első gólra, Kis Gábor remekül lőtt a kapuba. Az ellentámadásból még egyenlítettek a japánok, a folytatásban azonban kinyílt a magyar gólcsap, Manhercz Krisztián három gólt szerzett három perc leforgása alatt. 5–1

A második nyolc perc Kis-parádéval indult: előbb egy távoli csavarral, majd egy remek centergóllal jelentkezett be. Ezt követően Varga Dénes is betalált, így már 8–1-re vezettünk. A negyed második felében két gólt is lőttek a japánok, ennek ellenére a csapatok nyolcgólos előnnyel mentek a pihenőre. 11–3

A harmadik periódusban kicsit megtorpant a válogatott, ez pedig elsősorban Tanamurának, a japánok kapusának volt köszönhető, aki egymás után több parádés védést is bemutatott. Ennek ellenére nem tudtak közelebb férkőzni az ázsiaiak, de a negyedet azért kihozták döntetlenre. 13–5

Az utolsó nyolc percben Nagy Viktor is bemutatott néhány szép védést – végül 60 százalék fölötti védési hatékonysággal zárt –, aminek köszönhetően tovább nőtt a különbség a két csapat között. A japánok azért néhány emberelőnyös figuránál jelezték, ők is tudnak vízilabdázni – méghozzá nem is csúnyán. A meccs utolsó gólját – az elsőhöz hasonlóan – az öt találattal a mezőny legeredményesebbjeként záró Kis Gábor szerezte, ezzel pedig keretbe foglalta saját maga és a magyar válogatott találkozóját. 17–7

Ami a legfontosabb: a magyar válogatott a negyedik mérkőzésén, három döntetlen után megszerezte első győzelmét az olimpián.

„Elégedett vagyok, mert nyertünk – fogalmazott Benedek Tibor a találkozó után. – Játszhatunk akármilyen jól, a végén az számít, hogy mi áll az eredményjelzőn. Ezért akár rosszul is játszhatunk, ha nyerünk. Jól felkészültünk a japánokból, ők nem változtattak az eddigi taktikájukon, így nem leptek meg minket. A tizenhét lőtt gól magáért beszél.”

„Örülök, hogy másik medencében játsszuk az utolsó csoportmeccset a brazilok ellen, mert az itteni vízben a játékosok már nem láttak, annyira klóros volt. Vasárnap élet-halál meccs vár ránk.”

4. NEGYED

32. perc: Véget ért a mérkőzés, a magyar válogatott 17–7-re legyőzte Japánt.
32. perc: Kis Gábor ötödik gólját is belőtte, Tanamura jobb keze alatt pattintott a hálóba. 17–7

31. perc: Takei lóbált párat, majd lőtt, kísérletét azonban hárította Nagy Viktor.
31. perc: Magyar időkérés.
31. perc: Akei emberelőnyben nem tudta kapura húzni a labdát.
30. perc: GÓÓÓL! Hosnyánszki bombázott a japánok kapujába. 16–7

29. perc: GÓL! Tanamura indította Arait, aki remekül, nagyjából a félpályáról átemelte Nagyot. 15–7

28. perc: Takei lövését tornázta a kapu fölé Nagy, majd Arai próbálkozását is hárította.
28. perc: Zalánkit állították ki, a japánok pedig időt kértek.
27. perc: GÓL! Varga Dánielt küldték ki, Arai pedig egy kis labdajáratás után remekül lőtte ki a rövid oldalt. 15–6
27. perc: GÓÓÓL! Vámos szakadt el az emberétől, majd a hálóba lőtt. Újra közte tíz.15–5

27. perc: Megint Kis tüzelt, ezt most Tanamura hárította.
26. perc: Kis továbbra is bátran vállalkozik, azonban ez a próbálkozása is lepattant a lécről.
25. perc:GÓÓÓL! Varga Dénes szolgálta ki remekül Varga Dánielt, ő pedig biztosan lőtt a bal felsőbe. 14–5
25. perc: Ezúttal a japánok hozták el a labdát, támadásuknál azonban szabálytalanságot látott a játékvezető.

3. NEGYED

24. perc: Véget ért a harmadik negyed, az állás 13–5.
24. perc:
Okava lövése csattant a kapufán, a másik oldalon pedig Kis csavarja jött le a lécről.
24. perc:
Letelt volna a támadóidőnk, így inkább eldobta a sarokba a labdát Hosnyánszki.
24. perc:
Bendek Tibor időt kért.
23. perc: Kis szabaddobását védte Tanamura.
23. perc: GÓL! Szépen megjáratták a labdát a japánok, Takei pedig szépen kilőtte a jobb felsőt. Ez szép figura volt. 13–5
23. perc:
Vámost állították ki, időt kértek a japánok.
22. perc: Zalánki bal kézzel eleresztetett bombáját Tanamura szintén bal kézzel hárította.
21. perc: GÓL! Simizu szakadt el Hosnyánszkitól, majd a jobb alsóba lőtt. 13–4
21. perc:
A japánok ötlettelenül játszottak, letelt a támadóidejük. A másik oldalon Kis passza pontatlan volt Zalánkinak.
20. perc: GÓÓÓL! Varga Dénes hagyott maga mögött két japánt, majd a léc alá bombázta a labdát. 13–3
20. perc:
Tanamura újabb védése, ezúttal Vámos próbálkozását hárította.
19. perc:
Decker próbálkozását Tanamura védte, Jaszuda kísérleténél pedig Nagy Viktor hárított.
18. perc: Erdélyi lövése a magyar térfélig pattant vissza Tanamura fejéről. Volt benne erő...
17. perc: GÓÓÓL! Varga Dániel hozta fel a labdát, Decker Ádámhoz passzolt, aki pedig a kapuba zúdított egy szabaddobást. 12–3

17. perc: Erdélyi hozta el a labdát.

2. NEGYED

16. perc: Véget ért a második negyed, 11–3-ra vezetünk.
16. perc:
Varga Dénes még kapura küldött egy csavart, ezt azonban hárította Tanamura.
16. perc: GÓÓÓL! Manherczet sem tudják tartani, jobbal a hálóba zúdította a labdát, így Kis után ő is négygólos. 11–3

15. perc: GÓÓÓL! Kis Gábor megint elszakadt az emberétől, majd védhetetlenül a kapu jobb oldalába bombázott. 10–3
15. perc: GÓL! Manherczet állították ki, Kadono pedig gyorsan átejtette Nagy Viktort. 9–3
14. perc:
Varga Dénes tette maga elé lábbal a labdát, közeli ejtése azonban lepattant a lécről.
14. perc:
Benedek Tibor kért időt.
14. perc: Varga Dénes passzolt Vámoshoz, aki egy csavarral próbálkozott, ami a kapufán csattant, onnan pedig kifelé pattant
12. perc: GÓÓÓL! Szívóst sem tudta felvenni az embere, Tanamura pedig ezúttal sem tudta hárítani a közeli magyar lövé
st. 9–2

12. perc: GÓL! Zalánki volt szabálytalan, Takei pedig gólra váltotta a jogos ötméterest. 8–2
12. perc: GÓÓÓL! Varga Dénes közelében egy japán sem volt, így közelről könnyedén lőtt a hálóba. 8–1
11. perc:
Kis Gábor ezúttal nem tudott kifogni Tanamurán, ezúttal védett a japán kapus.
10. perc: Takei lövését védte Nagy Viktor a kapufa segítségével.
10. perc: GÓÓÓL! Kis Gábor kapott remek labdát, majd lefordult a védőjéről, közelről pedig a bal sarokba helyezte a labdát. 7–1

9. perc: GÓÓÓL! Kis Gábor parádés csavarral lőtte ki a jobb alsót, Tanamura mozdulni sem tudott. 6–1

9. perc: A második negyedben is elhoztuk a labdát, az első támadásunkat azonban nem sikerült lövéssel befejezni.

1. NEGYED

8. perc: Véget ért az első negyed, egyelőre könnyed játékkal 5–1-re vezetünk
8. perc: GÓÓÓL! A lőni készülő Adacsit szerelte Vámos, majd Manherczhez passzolt, aki villámgyorsan felért a japán kapu elé, Tanamurával szemben pedig kilőtte a bal alsót. 5–1

7. perc:
Időt kértek a mieink.
7. perc:
Deckert küldték ki, a japánok azonban ezzel az emberelőnnyel sem éltek.
7. perc: GÓÓÓL! Éppen kiegészültek a japánok, amikor Manhercz újra a kapuba zúdította a labdát. 4–1
6. perc:
Hárai lőtt a hálóba, ám nem adták meg a gólt, cserébe emberelőnyben támadhatunk.
6. perc: Jaszuda lövését fogta meg biztosan Nagy Viktor.
5. perc: GÓÓÓL! Manhercz Krisztián szakadt el az emberétől, majd könyörtelenül pattintotta a labdát a japán kapuba 3–1
5. perc: GÓÓÓL! Varga Dénes lőtt be magabiztosan egy ötméterest. 2–1
5. perc:
Újra megúsztak a japánok, Nagy azonban most hárított a rövidnél.
4. perc: EGYENLÍTETTEK A JAPÁNOK! Okaváról lemaradtunk, így senkitől sem zavartatva lőhette ki a jobb alsót.
1–1
4. perc: Okava lőtt emberelőnyben, ám Nagy Viktor hárított.
3. perc: GÓÓÓL! VEZETÜNK! Kis Gábor bombázott közelről a jobb felsőbe. 1–0
3. perc:
Vámos lövését tolta a léc fölé a a kapus.
2. perc: Gyorsan kivédekeztünk egy japán emberelőnyt.
2. perc: Újabb japán kapufa, ám ezt a lövést Nagy Viktor tolta a lécre.
1. perc:
Siga lövése csattant a kapufán, a másik oldalon pedig Kis Gábor lövését védte Tanamura
1. perc: A mieink hozták el a labdát, azonban az első támadásunkból nem lett semmi.