Férfi pólósaink megint a végén szalasztották el a győzelmet

2016.08.10. 15:12
Ez bizony bement Nagy Viktor kapujába... (Fotó: Szabó Miklós)
A magyar válogatott a Szerbia és az Ausztrália elleni döntetlen után Görögország ellen szállt vízbe a vízilabdatorna 3. fordulójában. Ezúttal sem sikerült nyernie. A roppant kemény görögök ellen a félidőben még vezettünk, de a harmadik negyedben a görögök kétgólos előnyre tettek szert. A negyedik negyedben sikerült fordítani, de az utolsó pillanatokban kihagyott a figyelem, és Vlahopulosz egyenlített.

RIO 2016, OLIMPIA
FÉRFI VÍZILABDA
A-CSOPORT, 3. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–GÖRÖGORSZÁG 8–8 (2–1, 1–1, 2–4, 3–2)
Maria Lenk uszoda,
600 néző. V: Peris (horvát), Koganov (azeri)
Magyarország: Nagy V. – Erdélyi 1, Varga Dénes, Varga Dániel 1, Kis G., VÁMOS 1, Szivós M. Csere: Decker Á., Hosnyánszky 1, HÁRAI 3, Manhercz K., Zalánki 1. Szövetségi kapitány: Benedek Tibor
Görögország: Flegkasz – Fudulisz, H. Afrudakisz, Delakasz, Murikisz 1, VLAHOPULOSZ 3, Milonakisz. Csere: Kolomvosz, Geniduniasz 2, GUNASZ 2, Pontekiasz, Derviszisz. Szövetségi kapitány: Teodorosz Vlahosz
Gól – emberelőnyből: 12/3, ill 9/3
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/0
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Kipontozódott: Derviszisz (27. p.), Varga Dániel (31. p.)

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
Ausztrália–Japán 8–6 (1–2, 2–1, 3–2, 2–1)
Brazília–Szerbia 6–5 (0–2, 3–1, 2–0, 1–2)

B-CSOPORT, 3. FORDULÓ
Egyesült Államok–Franciaország 6–3 (1–1, 4–0, 0–0, 1–2)
Olaszország–Montenegró 6–5 (2–1, 1–1, 1–0, 2–3)
Spanyolország–Horvátország 9–4 (2–0, 2–1, 1–2, 4–1)

Horvátország–Olaszország
Spanyolország–Franciaország
Egyesült Államok–Montenegró

Egyesült Államok–Olaszország
Franciaország–Horvátország
Montenegró–Spanyolország

Tudtuk, hogy nem lesz könnyű. Tudtuk, hogy a görögök ellen nem lehet biztosra menni, pláne nem biztos győzelmet ígérni. De azért reménykedtünk benne, hogy a riói télben inkább ők fognak megfázni.

Nem így történt, mert hiába szerzett vezetést az első félidőben Görögország, utána jól védekezett a magyar csapat, és a negyed végére sikerült fordítani. Forrt a víz a medencében, és a második negyedben tartottuk az egygólos előnyt.

A harmadik harmadban a görögök nagyon elkapták a fonalat, kétszer is elmentek két góllal. Ezekben a percekben a magyar csapat csak kapaszkodni tudott. Sem védekezésben, sem támadásban nem sikerült hatékonyan játszani. A küzdőszellem azonban példás volt, így a negyedik negyed kezdete előtt csak felkapaszkodtunk Hárai révén egy gólra.

Az utolsó negyedben aztán feltámadt a válogatott, Varga Dániel, majd Hárai nagyszerű lövésével már mi vezettünk. A görögök hiába igyekeztek húzni az időt a lassú támadásaikkal, már nekik lett sürgős.

Iparkodtak is rendesen a görög játékosok, és egy szerencsés góllal egyenlítettek. De a szerencse nekünk is kellett, mert Vámos éles szögből leadott lövéséből azért lett gól, mert Flegkasz a saját kapujába ügyetlenkedte a labdát.

Már csak egytámadásnyi ideje maradt a görögöknek, hogy kiegyenlítsenek. Tanácstalanul passzolgattak, végül Vlahopulosz egészen messziről, két védő között lőtte el a labdát, amely talán meglepte Nagy Viktort, mert a hálónkban kötött ki. Éppen a támadóidő letelte pillanatában... 8–8

Még reklamáltunk, hogy esetleg időn túl esett a görögök találata, de hiába. Felment a pumpa a játékosoknál, mert győzelmet engedtek ki a kezükből. (A hátralévő öt másodpercben nem tudtunk mit kezdeni a labdával.) A bosszankodásra van is ok, mert újabb döntetlen született, továbbra is várni kell az első győzelmünkre. Jönnek a japánok, de hiba lenne őket egy kézlegyintéssel elintézni. Annál azért erősebbek.

„Ez a sorsunk úgy látszik, hogy ennyire nehéz és rögös úton kell előre jutnunk. Igazából bármilyen játékról, jóról vagy rosszról beszélünk, egyetlen dolognak van jelentősége, hogy ki nyer a végén egy góllal. Ez a meccs döntetlen lett most, ez nekünk rossz, úgyhogy nincs ezen mit túlmagyarázni. Ha valamint lehet mondani az olimpiáról, akkor az az, hogy a nagy poklok és nagy csúcsok között jár az ember állandóan” – mondta Benedek Tibor az MTI-nek.

„Az óriás csalódottságot az okozza, hogy győzni akartunk, mert a célunk a csoportelsőség volt, ehhez pedig a mai siker nagyon fontos lett volna. Továbbá a dramaturgia úgy hozta, hogy öt másodperccel a vége előtt kaptunk egy gólt, ami nagyon bosszantó” – értékelt letörten Varga Dániel.

4. NEGYED

32. perc: Vége a meccsnek, megint döntetlen... 8–8
32. perc: EZ NEM LEHET IGAZ! EGYENLÍTETTEK.
Egy másodperccel a görög támadóidő vége előtt Vlahopulosz egészen messziről, teljesen átlátható helyről lőtt. Ketten védekeztek vele szemben, mégis belőtte... 8–8i
32. perc: Görög időkérés.
32. perc:
Ellőttük a labdát, de visszapattant elénk, viszont megszerezte az ellenfél.
31. perc:
Görög emberelőny már megint. Jó volt a védekezésünk, Milonakisz a lécre lőtt.
30. perc: GÓÓÓÓÓL!
Emberelőnybe kerültünk, Manhercz fordított át a jobb oldalra, ahol Vámos lőtt éles szögből, szerencsére Flegkaszról a hálóba perdült a labda! 7–8
30. perc:
Jó volt a védekezésünk, blokkoltunk.
29. perc:
A támadásunk hamvába holt, újra jöhettek a görögök.
29. perc: PECHES GÓL.
Maradt a labda náluk, Geniduniasz lőtte el kintről, Nagy Viktor a kapufára ütötte, onnan a kapus hátára, majd a hálóba pattant a labda. 7–7
28. perc:
Kiállítás a magyar csapatban, Vlahopulosz óriási lövése a lécről pattant ki.
27. perc: SZÉÉÉÉÉP!
A végletekig kijátszottuk, végül a falból Hárai lőtt egy emberrel a nyakán a hálóba. 6–7
27. perc:
Megjárattuk a labdát, Szivós húzása a kapusról jött ki, majd hiába lőtt Vámos a hálóba, már fújtak. Egy újabb görög kiállítást.
26. perc: Varga Dénes
lövését védte Flegkasz, de maradt a labda nálunk, sőt emberelőnybe kerültünk.
26. perc:
Hosszan támadtak megint a görögök, de Derviszisz lövése Nagyról jött ki.
25. perc: GÓÓÓÓÓL!
Sokáig passzolgattunk némileg tanácstalanul, aztán Varga Dániel kintről óriási gólt pattintott a jobb fölsőbe. 6–6
25. perc: Afrudakisz
mellé lőtt, de előtte szépen kijátszották a támadóidőt.
25. perc: Elkezdődött a negyedik negyed, a görögök hozták el a labdát.

3. NEGYED

24. perc: Vége a harmadik harmadnak, vezetnek a görögök. 6–5
24. perc: Vámos
labdát vesztett, ezt a támadás a kutyáké lett...
24. perc: Magyar időkérés.
24. perc:
Blokkról pattant le a görög lövés, sajnos maradt náluk. Nem sokáig, mert kontrát fújtak a görögöknél.
23. perc: Görög időkérés.
23. perc:
Labdát szereztünk, Varga Dénes lőhetett, de a kapufát találta el...
22. perc: GÓÓÓÓL!
Emberelőnybe kerültünk, és ezúttal nem cifráztuk, Hárai közelről húzta a hálóba a szépítést. 6–5
22. perc: NEM IGAZ. Murikisz
kapta a labdát centerben, és Erdélyit becsapva a jobb alsóba lőtt. Nagy Viktor szinte felrobbant a dühtől... 6–4
21. perc: GÓÓÓÓL!
Emberelőnybe kerültünk, és sikerült belőni. Nem volt egyszerű, de valahogy Hosnyánszkyhoz került, aki kintről rálőtte, és egy blokkon pattant meg a labda, úgy került a hálóba. 5–4
21. perc: GÓL. Gunasz
nagyon biztosan a jobb fölsőbe lőtt. 5–3
21. perc:
Ötmétereshez jutottak a görögök, mert Decker Ádám szabálytalankodott.
20. perc: Manhercz középre tartó lövését Flegkasz kivédte...
20. perc:
Ez a támadásunk sem ért sokat, el is vesztettük, szerencsére az ellentámadásból rossz volt a görög ejtés.
19. perc: MÁR ŐK VEZETNEK. Geniduniasz
vállalta el kintről, sajnos Nagy későn reagált, becsúszott a labda a jobb alsóba. 4–3
18. perc: Manhercz
ejtésénél láttunk már jobbat is, sajnos.
18. perc: EGYENLŐ.
Kiállítást kaptunk, erre Vlahopulosz meglódult, és Nagy Viktor feje fölött belőtte. 3–3
17. perc:
Emberelőnybe kerültünk, Varga Dánielre játszottuk ki a figurát, de középre tartó lövése Flegkasz zsákmánya lett.
17. perc: Mikonakisz
lövése gyenge volt, jöhettünk előre. Varga Dániel került lövőhelyzetbe, de Flegkasz védett.
17. perc: Elkezdődött a harmadik negyed, ezúttal a görögök hozták el a labdát.

2. NEGYED

16. perc: Vége a második negyednek, egy góllal még mindig vezetünk. 2–3
16. perc:
9 másodperccel a vége előtte emberelőnybe kerültek a görögök, de a blokkba lőttek.
16. perc: Görög időkérés.
16. perc: Geniduniasz
lövése középre tartott, ez nem okozott gondot Nagynak.
15. perc: Kis Gábor
centerben hiába küzdött, a labdát a védők szerezték meg.
14. perc:
A görög támadást kivédekeztük, Nagy Vitktor megszerezte a labdát.
13. perc:
Az emberelőnyt elherdáltuk.
13. perc: Emberelőnybe kerültünk, Benedek Tibor időt kért.
12. perc:
Lehalásztunk egy átadást, támadhattunk a kétgólos előnyért. Hosnyánszky ellőtte, de Vlahopuloszról lepattant, így újra kezdődött a támadóidő mérése.
12. perc: Hosnyánszky
lőtt volna kintről, de Flegkasz védett.
11. perc: Mikonakisz
éles szögből nem találta el a kaput.
11. perc:
Ezúttal mi kerültünk emberelőnybe, és megint nem húztuk sokáig, Erdélyi szép lövéssel szerezte meg újból a vezetést. 2–3
10. perc:
Most a görögök kerültek emberelőnybe, ráadásul kettősbe. Nem tartott sokáig, és belőtték. Gunasz révén. 2–2
9. perc:
Az emberelőnyben megjárattuk a labdát, Hosnyánszky előkészítetlen lövése a blokkról pattant le.
9. perc: Ezúttal is mi hoztuk el a labdát, Kis emberelőnyt harcolt ki.

1. NEGYED

8. perc: Vége az első negyednek, vezetünk. 1–2
8. perc: GÓÓÓÓL!
Újabb emberelőnyt kaputunk, Hárai pedig pillanatok alatt a bal alsóba lőtt, amíg a görögök a védekezést akarták rendezni. Nem sikerült nekik, de nem bánjuk. 1–2
8. perc:
A görögök még szinte lövéshez sem jutottak a támadásból. Fudulisz azért még megpróbálkozott egy ejtéssel, de hiába.
7. perc: GÓÓÓÓL!
Gyorsan felálltunk, Zalánkira bíztuk a befejezést, ő pedig ballal a léc alá bombázott. 1–1
7. perc: Magyar időkérés.
6. perc:
Újfent görög emberelőny , de megint remek volt a blokk, így Afrudakisz lövése nem ért kaput.
6. perc: Görög időkérés.
5. perc:
Ezúttal mi kerültünk emberelőnybe, és meggondolt labdajáratás után elrontottuk a lehetőséget.
4. perc:
„Régen” volt nálunk kiállítás... Megint emberelőnyben a görögök. Távolról próbálkoztak, de jó volt a blokk, Nagy Viktor megkaparintotta a labdát.
4. perc:
Egy újabb támadást jegyezhettünk fel, amelyiknél elvették tőlünk a labdát...
3. perc:
Újabb kiállítás nálunk, a görögök megjáratták, de elszórakozták a lehetőséget. Majd lejárt a támadóidejük.
3. perc:
Emberelőnybe kerültünk, de Varga Dániel jobbról naggyá tette a kapust.
2. perc:
Kiállítás nálunk, és hiába hangzott a partról, hogy „Kéz”, Vlahopulosz irtózatosan nagy gólt lőtt. 1–0
1. perc:
Viszonylag hosszan támadhattunk, de Vámos lövését könnyen védte a kapus.
1. perc: A magyar csapat kék, a görög fehér sapkában játszik.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, és a magyar csapat hozta el a labdát.