Vereség az amerikaiaktól, Ausztráliával negyeddöntőzik a női pólócsapat

2016.08.13. 18:08
A női vízilabda-válogatott hétfőn az ausztrálok ellen száll vízbe (Fotó: Szabó Miklós)
A magyar női vízilabda-válogatott 11–6-ra kikapott az Egyesült Államoktól a B–csoport utolsó fordulójában, ezzel eldőlt, hogy az ausztrál válogatottal csap össze a negyeddöntőben.

RIO 2016
VÍZILABDA, NŐK
3. FORDULÓ, B-CSOPORT
EGYESÜLT ÁLLAMOK
MAGYARORSZÁG 11–6 (2–2, 5–1, 1–1, 3–2)
Maria Lenk uszoda,
1500 néző. V: Deslieres (kanadai), Dutilh-Dumas (holland)
EGYESÜLT ÁLLAMOK:
JOHNSON – MATTHEWSON 2, STEFFENS 4, Seidemann, Craig, M. Fisher, Fattal. Csere: Gilchrist 1, A. Fisher, MUSSELMAN 3, Neushul 1, Clark. Szövetségi kapitány: Adam Krikorian
MAGYARORSZÁG: KASÓ – Illés A., Keszthelyi 1, Garda, Bujka 1, Kisteleki H., SZÜCS G. 2.
Csere:
Takács O., Antal 1, Czigány D. 1, Tóth I. Csabai. Szövetségi kapitány: Bíró Attila

Augusztus 16. (K), 00.40: Oroszország–Spanyolország

Nem kezdett rosszul az előzetesen esélytelennek vélt női pólócsapat a százszázalékos Egyesült Államok ellen. A mieink agresszíven letámadtak, az első negyedben nem is látszott a különbség a csapatok között: két gól itt, kettő ott!

A második játékrészre azonban mentálisan mintha kiengedtünk volna, ezt az amerikai csapat azonnal megérezte – át is rohant Bíró Attila együttesén, az 5–1-es negyed – mint később kiderült – nagyon sokba került.

A második félidőben tartottuk a lépést ellenfelünkkel, ám a befejezések nem sikerültek, Johnson kapus rendkívül jól védett. Több megkérdőjelezhető kiállítással is sújtották a magyar válogatottat, igaz, nem ezen múlt a mérkőzés, amelyet legalább öt góllal kellett volna megnyernünk ahhoz, hogy ne a B-csoport harmadik helyén végezzünk.

Az utolsó percekre mindkét gárda kiengedett, így az Egyesült Államok 11–6-ra nyert a mieink ellen, ezzel eldőlt, hogy a magyar női pólósok Ausztráliával csapnak össze a negyeddöntőben.

„A lebonyolítás miatt a spanyolok elleni meccs után gyakorlatilag biztos volt, hogy bármit is csinálunk, a harmadik helyen zárunk a csoportban. Úgy gondolom, mivel az amerikai és az ausztrál csapat hasonló játékstílust képvisel, bizakodva nézhetünk a hétfői mérkőzés elé. Nem úgy játszottunk, mintha ez edzőmeccs lenne, ez egy olimpia. Persze, próbáltunk olyan dolgokat, amiket játszani fogunk, de jó néhányat nem. Több kiemelkedő egyéni teljesítményre lesz szükségünk a negyeddöntőben. Nem szabad a régebbi meccsekből kiindulni, de nem fognak meglepni minket” – értékelt Bíró Attila szövetségi kapitány az MTI-nek.

A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Egyesült Államok3334–14+206
2. Spanyolország32127–29 –24
3. MAGYARORSZÁG31229–33 –42
4. Kína3323–37–140

Percről percre

32. perc: Az utolsó pillanatokban már egyik csapat sem erőltette. A vége maradt 11–6. Kár az 5–1-es második negyedért…
31. perc: Gyönyörű támadás a magyaroktól, de Keszthelyi kísérlete ezúttal sem zárul sikerrel.
30. perc: Mathewson gyorsan kihasználta az előnyt, 11–6. Kicsit szétestünk fejben.
29. perc:
Johnson nagyon figyel, Bujka ejtését is magabiztosan védi. Bujka nem is bír magával, kiállítják.

28. perc: Craiggel szemben szabálytalankodtunk, amerikai ötméteres. Musselman nem hibázta el, bevarrta a bal sarokba, 10–6.
28. perc:
Kár, nagyszerű sorozatban voltunk, de Mathewson megtörte egy gyors találattal, 9–6.
27. perc:
Az amerikaiak most már rendre kijátsszák a támadóidejüket, ám a sietségben a lövés már nem pontos. Nem úgy a mieinknél! Szücs ugyanis betalál, 8–6-ra feljöttünk!
27. perc: Kasó ismét bravúrral véd! A magyar kapus nagyszerű, tizenhat lövésből nyolcat védett eddig.
26. perc:
Keszthelyi lő egy szép támadás végén, de sajnos nem zárul góllal a támadás. Ez még nem! A labdát azonban gyorsan visszaszereztük, és Keszthelyi egy gyors kontra végén 8–5-re módosítja az állást.
25. perc: Fischer rossz passzt kapott, jöhetünk. Az amerikaiak agresszíven védekeznek, már a félpályánál jött a letámadás – ez nem is ízlett nekünk, elveszítettük a labdát.
25. perc: Az amerikaiaké a labda, ők kezdhetik a negyedet.

4. negyed

24. perc: Hopp, ez a távoli majdnem meglepte Johnsont! Az amerikai kapus azonban időben kapcsolt, hárított. A harmadik negyed végén 8–4 az Egyesült Államoknak.
24. perc:
14 másodperccel a negyed vége előtt emberhátrányba kerülünk, az amerikaiak pedig szépen, gólra játszották előnyüket, 4–8.
24. perc: Kasó ismét bravúr! Musselman bombázott a bal szélről, de a magyar kapus szépen kiszedte a lövést a bal felsőből.
23. perc:
Óriási küzdelem a medencében, egy támadás itt, egy ott, és egyik sem fejeződött be lövéssel. Ránk támadót fújtak, bár ez az ítélet megkérdőjelezhető.
22. perc: Az első támadást szépen kijátszottuk, utána viszont elveszítjük a labdát, jöhet az Egyesült Államok.
22. perc: Támadunk-támadunk. Takács közelről lőtt, de Johnson óriási bravúrt mutatott be. A labda maradt nálunk.
21. perc: bent volt? Illés Anna próbálkozott, lövése úgy tűnt, bent is van, ám Johnson kiszedte, talán a határvonalon.
21. perc:
Végre mi is emberelőnybe kerülünk, Gilchristet küldik ki a játékvezetők. Bíró Attila időt is kér.
20. perc: Kistelekit kiküldik, de kivédekeztü
k, Kasó óriásit védett
20. perc: Antal,
góól! Cigány passza után pattintott a kapuba a magyar hölgy, 7–4!
20. perc: ott is kapufa, Kisteleki Hanna távolról kilőtte a bal oldali kapufát. Rengeteget van, mindkét oldalon.
19. perc: Ezt megúsztuk, noha szépen kijátszották, de a jobb oldalról a kapufát találták el.
18. perc:
Kiállítás a mieinknél (Bujkát küldték ki), rögtön jön is az amerikai időkérés.
17. perc: Fischer két lóba után kapufát lőtt, a bal alsóba tartó lövés túl szélesre sikeredett.
17. perc: ismét az Egyesült Államok hozta el a labdát.

3. negyed

Öt góllal kellene nyernünk ezt a mérkőzést, hogy a B-csoport első helyén végezzünk. Valljuk be, erre jelenleg nincs túl sok esély.

A félidőben:
Magyarország–Egyesült Államok 3–7

16. perc: Ez a negyed nem sikerült jól – 5–1-re nyerte az Egyesült Államok.

16. perc: Négy másodperc maradt a nagyszünetig, 7–3 oda. Ezt sajnos kijátszották, kihasználták az emberelőnyt. Musselman a gólszerző.
15. perc: Keszthelyit ismét kiállították, amerikai oldalon időkérés. 20 másodperc a szünetig.
14. perc: Ajajj, három közte! Christine Kaleigh távolról nem hibázott, a bal alsóba bombázott, 6–3 oda.
13. perc:
Mindkét oldalon kapufa – az amerikaiaknak sietniük kellett a támadóidő miatt, így a lövés nem volt pont. A mi lehetőségünk nagyobb volt, de nem tudtunk élni a lehetőséggel. A labda hozzánk pattant vissza, de aztán ellenünk fújtak a játékvezetők.
12. perc: Ellenfelünk gyorsan felhozta a labdát, de sikerült visszaérni minden magyarnak. Lövésig ugyan eljutottak az amerikaiak, de Kasó védte a jobb sarok felé tartó pattintást.
11. perc: Madeline Musselman
hatról nem hibázott, magabiztosan a jobb sarokba bombázott, ezzel 5–3-ra elhúzott az Egyesült Államok.
10. perc:
Néhány elpuskázott támadás után megvillant mindkét csapat, egy itt, egy ott, 4–3! Steffens másodszor volt eredménye, míg nálunk Czigány Dóra is feliratkozott az eredményjelzőre.
9. perc:
Sajnos kapunk egy gyors gólt, 3–2.
8. perc: Kezdetét vette a második játékrész, ismét az Egyesült Államok hozza el a labdát. Jön a lövés, de Kasó ismét magabiztosan véd.

2. negyed

Közben megy a matekozás, amely szerint úgy néz ki, szinte biztosan Ausztrálival találkozunk a negyeddöntőben.

8. perc: Egy másodperccel a játékrész vége előtt kiállították a bírók Takács Orsolyát. Érdekes ítélet, az első negyed mindenesetre 2–2-vel zárult!

7. perc: 0.11-gyel az első negyed vége előtt időt kért az Egyesült Államok.
7. perc: Emberelőnybe kerültünk, ám nem sikerült élni a lehetőséggel – szerencsére a másik oldalon sem, ahol az ellentámadásból ezúttal is kapufát lőttek az amerikaiak.
7. perc:
Aria Fischer telibe lőtte a kapufát, szerencsénk volt, nagy lövőhelyzet volt. A támadás után időt kért Bíró Attila.
6. perc: Antal kapta a labdát centerben, ám Johnson ismét hárított, igaz, az amerikai hölgy némileg visszahúzta Antalt, jött is a reklamálás.
6. perc: Ashleigh Johnson nagyot védett Antal Dóra lövésénél.
5. perc: Steffens rendkívül aktív, ám lövése ezúttal nem jelentett veszélyt, a másik oldalon a mieink a kapufát találták el – ismét.
4. perc:
Nem örülhettünk sokáig Steffens betalált, 2–1. Az ellentámadásból emberelőnybe kerültünk, amit Bujka ki is használt, 2–2!
3. perc:
Keszthelyit kiállították, ám kivédekeztük az emberhátrányt, a másik oldalon pedig már Szücs Gabriella révén megvan az egyenlítés, 1–1
2. perc:
Óriási kapufa, Keszthelyi Rita lőtte telibe a jobb kapufát. Az ellentámadásból megszerezte a vezetést az amerikai csapat, Kiley Neushul pattintott a jobb alsóba, 1–0
1. perc: Sikertelen ellenfelünk első támadása, jöhetnek a mieink, ám a bejátszás nem jó Bujka Barbarának.
1. perc: fehér sapkában a mieink, kékben az amerikaiak.
1. perc: Elkezdődött a meccs, az amerikaiak hozták el a labdát.