Rio 2016: a döntő is sima volt, olimpiai bajnokok a szerb pólósok!

2016.08.21. 00:14
A szerb vízilabda-válogatott szerezte meg az aranyérmet a riói olimpián, miután a döntőben 11–7-re legyőzte a címvédő Horvátországot. A találkozó legeredményesebbjének a négy gólig jutó Dusan Mandics bizonyult.

A csoportkörben botladozó szerbek a kieséses szakaszban a spanyolokat (10–7) és az olaszokat (10–8, de az utolsó negyedben volt 9–3 is...) is végtelenül simán győzték le, és a döntőben a horvátok sem tudták őket megszorítani.

Pijetlovics találata után Sukno még egyenlített az első negyedben, innentől kezdve viszont végig a szerbeknél volt az előny, Mitrovics találatával már két (3–1), Gocicséval már három találattal vezettek (5–2).

A harmadik negyed hajrájában már kétszer annyi gólnál jártak a szerbek (8–4), a záró felvonás rajtjánál pedig öt volt a felek között (10–5), innen pedig már nem volt visszaút.

Szerbia önálló államként először ért fel a csúcsra, Jugoszlávia néven korábban három aranyat nyert.