Csoportelsők a magyar férfi pólósok, jön Montenegró

2016.08.15. 01:41
A magyar vízilabda-válogatott csoportelsőként zárt (Fotó: Action Images)
A magyar férfi vízilabda-válogatott 10–6-ra legyőzte a házigazda Brazíliát az olimpiai torna csoportkörének utolsó, 5. fordulójában. Magyarország ezzel csoportelső, az augusztus 16-i negyeddöntőben (kedd, 16 óra) Montenegró vár rá.

RIO 2016
FÉRFI VÍZILABDA
A-CSOPORT, 5. FORDULÓ
BRAZÍLIA–MAGYARORSZÁG 6–10 (0–3, 1–2,
3–3, 2–2)
Olimpiai Uszoda. V:
Buch (spanyol), Ivanovszki (montenegrói)
MAGYARORSZÁG:
Nagy V. – Vámos 2, Erdélyi, Szivós, Varga Dé. 1, Varga Dá., Kis G. 1. Cserék: Zalánki 1, Manhercz 1, Hosnyánszky 2, Decker Á., Hárai 2. Szövetségi kapitány: Benedek Tibor
BRAZÍLIA:
Soro – Crivella 1, Oneto Gomes 2, Da Costa Silva, Baches, Perrone 2, Vrlic. Cserék: Franco, Alonso, Salemi, Rocha, Guimaraes 1, Antonelli. Szövetségi kapitány: Ratko Rudic

A NEGYEDDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA (a mérkőzések sorrendje még változhat!)
augusztus 16. (K), 16.00: MAGYARORSZÁG–Montenegró
augusztus 16. (K), 17.20: Görögország–Olaszország
augusztus 16. (K), 20.10: Brazília–Horvátország
augusztus 16. (K), 21.30: Szerbia–Spanyolország

Ha nem is volt olyan jó a brazil himnusz, mint a labdarúgó-világbajnokságon, elég jól szólt az olimpiai nagyuszodában – ide költözött át a vízilabdatorna a kéklő-zöldülő vízű (állítólag ismét kék...) Maria Lenk uszodából. A költözést rengeteg furcsa (khm...) eredménnyel ünnepelték meg a csapatok, a délutáni program „gyöngyszeme" a horvátok veresége a franciáktól és az olaszoké az amerikaiaktól.

BENEDEK: MEG TUDJUK VERNI MONTENEGRÓT

„Jól játszottunk, de nekem tetszettek a korábbi mérkőzéseink is. Mindig a két pontot célozzuk meg, akár rossz, akár jó játékkal” – mondta a brazilok elleni mérkőzés után Benedek Tibor szövetségi kapitány, aki lismerte, játékosai kicsit megszeppentek a hangulattól, ez látszott a meccs elején.

„Jó volt, hogy itt játszottuk az utolsó csoportmeccset, s nem a negyeddöntőben kell ismerkedni a körülményekkel. Montenegró nagyon agresszív ellenfél, ezt tapasztaltuk az Eb-n. Ha ugyanúgy meg tudnak minket zavarni a fizikai fölényükkel, akkor nagy bajban leszünk, de ha függetleníteni tudjuk magunkat ettől és elhisszük, hogy jobban tudunk játszani – mert szerintem jobban tudunk –, akkor meg tudjuk nyerni a mérkőzést.”

MTI

Kicsit kaotikus – és kevés góllal „súlyosbított" – kezdés után három perccel az első negyed vége előtt sikerült kettővel ellépni a már továbbjutott braziloktól, Hosnyánszky Norbert bombája ráadásul igen tetszetős is volt. Vámos Mártoné se csúnyább, kérdőn is nézett a szerbből honosított Slobodan Soro. Nagy Viktor fanatizálta magát egy kicsit, a brazilok gólcsendje pedig ki is tartott az első negyedben, Magyarország 3–0-ra vezetett.

A második negyedet a ziccert rontó Rocha vezette fel (Nagy Viktor még „ki is osztotta" a kapuból a brazilt), a hazai nulla kitartott, így a lelátón énekelt, védekezésre felszólító „Uuu, defesa" rigmus sem használt sokat. Egy gyorsan kihasznált fór után – Hárai Balázs lőtte be – már négy volt a magyar előny. Zalánki gólja után öt, ezzel pedig a mérkőzés érdemi részének vége is volt.

A brazilok nagyon „gyúrtak" már a gólörömre – még Bon Jovit is énekeltek, pedig az már a végső kiéhezettségre utalhat... –, így amikor Gustavo Guimaraes büntetőből betalált, el is szabadult az örömünnep. A közönség „ellenségét" is megtalálta a védései után teátrálisan ünneplő Nagy Viktor személyében. Nagyszünetben öt egy ide.

Irdatlan izgalmakra nem kellett számítani, egy Hosnyánszky-találat és az első brazil akciógól (Felipe Perrone vágta be) vezette be a harmadik negyedet. Vámos „villámkezű" gólja után ismét közte öt, a harmadik etap végén közte négy, 8–4 Magyarországnak. A hazai közönség jobban szórakozott, mert most már legalább voltak brazil gólok, ettől eltekintve békés (és nem egeket verő színvonalú) pólómeccs csordogált a medencében.

A vége 106, a magyar válogatott a férfi torna egyetlen veretlen csapataként, 2–3–0-s mutatóval lépett a legjobb nyolc közé. A csoportelső magyar csapat a negyeddöntőben (augusztus 16., kedd, 16.00) Montenegróval mérkőzik meg. A program változtatásának jogát a szervezők fenntartják, tehát még elképzelhető módosítás.

„Ez már vízilabdához hasonlított, nem úgy, mint a másik medencében, ahol ilyen-olyan körülmények között kellett játszani. Ilyen a magyar válogatott és még jobb is lesz. Annyira készültünk a brazilokra, hogy gyakorlatilag mindent megtettünk a sikerért. Főleg a parton. Úgy látszik ez az egyik megoldás. Jól ismerjük Montenegrót, de azért még készülnünk kell belőlük, ha ilyen elszántsággal és akarattal játszunk, akkor megverjük őket is” – mondta az M4 Sportnak Kis Gábor.

augusztus 20. (Szo), 22.50

* A mérkőzések sorrendje és időpontja változhat!

4. NEGYED

8. perc: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK! A magyar válogatott gyenge színvonalú mérkőzésen magabiztosan verte a brazilokat, így csoportelsőként Montenegróval játszunk majd a negyeddöntőben.
8. perc:
Víz alá vittük a labdát, a brazilok lövését Hosnyánszky blokkolja,
7. perc: GÓL! Maradt a braziloknál a labda, a védelem elaludt, Oneto ezt kihasználja. 10–6 ide.
7. perc: Nagy Viktor Da Costa harmadik lövését is védi.
6. perc: GÓÓÓL! Egy másodperccel a támadóidő lejárta előtt Manhercz vállalkozott lövésre, ami utat talál Soro kapujába. Potyagól.
6. perc: GÓL!
Szépen kijátszák a brazilok, Crivella labdáját Oneto zúzta a kapuba,
6. perc: Varga Dánielt másodszor állítják ki, Rudics időt kér.
5. perc: Nagy Viktor tovább javítja statisztikáit, védi a bal alsóra tartó lövést.
5. perc: A rövid sarokra tartó lövést Nagy Viktor üti oldalra. Kapusunk 14 lövésből 10-et hárítani tudott.
4. perc: Vámost állítják ki, a lövést védi Nagy Viktor.
3. perc: Da Costa lövése Nagy Viktor közreműködésével lepattan a kapufáról. A túloldalt kimarad a helyzet,
2. perc: GÓÓÓL! Kis Gábor csavarja be, ötgólos a különbség.
1. perc: Guimares lóbáit lekövetjük, szép a blokk.
1. perc: Elkezdődött az utolsó negyed! Mondanom sem kell, elhozzuk a labdát, de a lövés mellémegy,

3. NEGYED

8. perc: Sikerült kivédekezni, vége a harmadik negyednek. Az utolsó játékrész előtt négy góllal vezetünk.
8. perc: GÓÓÓL!
Nem várunk sokat, Hárai fantasztikus megoldással négyre növeli az előnyt. Ratko Rudics időt kér.
8. perc: Újabb emberhátrány, Varga Dánielt küldik le, szerencsére Perrone lövését védi Nagy Viktor. Benedek időt kér, fél perc van hátra a negyedből.
7. perc: GÓL! Kis Gábort állítják ki, Crivella lövése pedig utat talál a kapuba. Nagy Viktor hozzáért, de a kapufa most nem segített, feljön három gólra a brazil válogatott.
6. perc: Zalánki lövését védi Soro.
5. perc: Most szerencsénk sincs, Kis lövése a kapufán csattan.
4. perc: GÓL! Perrone belelendült, újabb gólt szerez. Kezd visszaesni a védekezésünk, megjöna közönség hangja.
4. perc: GÓÓÓL!
Alonsót küldik le, az emberelőnyt Vámos bünteti góllal.
4. perc: GÓL! Perrone lövi bal szélről az első brazil akciógólt. Kérdés hol volt a blokk...
3. perc: GÓÓÓL! Hárait nyomja le Rocha, kiállítás! Hosnyánszky feledteti előző lövését, ezúttal pár lóba után szépen lő a hálóba.
3. perc:
A brazil helyzet kimarad, a túloldalt Soro védi bravúrral Varga Dániel lövését.
2. perc: Magyar emberelőny! Szépen járatjuk végig a labdát, a végén azonban Hosnyánszky csúnyán fölélő.
1. perc: A szokásos: elhozzuk a labdát, a helyzet kimarad.
1. perc: Elkezdődött a harmadik negyed!

2. NEGYED

8. perc: Elpasszoltuk a labdát, a negyed utolsó támadása a braziloké. Baches lövését védi Nagy Viktor, vége a negyednek.
8. perc:
Baches pattint fölé, megkezdődik a negyed utolsó perce.
7. perc: Mi kapufát lövünk, a brazilok nagy helyzetet hagynak ki.
6. perc: GÓL! Brazília megszerzi első gólját. Guimaraes értékesíti az ötméterest.
6. perc: Büntetőt lőhet Brazília, Erdélyi szabálytalankodott.
6. perc: GÓÓÓL! Zalánki
lövi ki a bal sarkot nagy erővel.
6. perc: Kis Gábor kapja centerben a labdát, de lenyomják, emberelőny!
6. perc: Varga Dániel fülel le egy rossz passzt, mi jöhetünk. Benedek időt kér.
5. perc:
Kontrát fújnak, a labda a braziloké.
4. perc: Hihetetlen! Oneto került helyzetbe, de Nagy Viktor újabb óriási bravúrt mutat be.
Emberelőnybe kerültünk, Erdélyi passzát Hárai lövi be közelről.
3. perc: Perrone lövése pattan le a kapufáról, továbbra sincs brazil gól.
3. perc:
Varga Dénes lövése elkerüli a kaput.
2. perc: Még egy magyar kiállítás, Hosnyánszkít küldik le, azonban ezt is kivédekezzük.
2. perc:
Brazil emberelőny és időkérés.
2. perc:
Kis lő szabaddobásból a hálóba, de belül volt már, a gól érvénytelen.
1. perc:
Újabb nagy bravúr Viktortól.
1. perc: Elkezdődött a második negyed! Elhoztuk ismét a labdát, de megint csak nem tudtunk betalálni belőle.

1. NEGYED

8. perc: Véget ért az első negyed, a magyar válogatott magabiztosan vezet 3–0-ra.
8. perc:
Soro véd, sarokdobás nyolc másodperccel a negyed vége előtt.
7. perc:
Harmadszor kerülnek emberelőnybe a brazilok, Nagy Viktor és a kapufa azonban útját állja Alonso lövésének.
7. perc: GÓÓÓL! Vámos szabaddobásból növeli az előnyt.
6. perc:
Perrone lövését is védi Nagy Viktor, eddig nem lehet rajta kifogni, hiába az emberhátrány.
5. perc: HATALMAS GÓÓÓL! Vámos kezéről lecsúszik a labda, Hosnyánszky azonban elemi erővel a kapuba bombázza a labdát.
5. perc:
Újabb magyar emberelőny, Benedek időt kér.
5. perc: Az első magyar emberelőnyt elkönnyelműsködjük.
4. perc: Crivella lövését védi Nagy Viktor.
4. perc: GÓÓÓL, VEZETÜNK!!! Varga Dénes
a nyolcadik gólját szerzi a tornán.
3. perc: Varga Dénes a víz alá viszi a labdát, jöhetnek a brazilok.
2. perc: Itt az első emberelőny, Szivós a kiállított játékos. A brazilok elhibázzák, jöhetünk mi.
1. perc:
Nagy Viktor védi az első brazil lövést.
1. perc: A mieink hozzák el a labdát, de kimarad az első helyzet.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a magyar csapat kék, a brazil fehér sapkában játszik.