Jobb híján legalább az ötödik hely megvan a férfi pólótornán

2016.08.20. 21:26
Az ötödik helyen zártak férfi pólósaink (Fotó: Szabó Miklós)
Rendes játékidőben elszenvedett vereség nélkül az 5. helyen végzett a magyar férfi vízilabda-válogatott az olimpiai tornán, miután álmos hangulatú helyosztón 12–10-re legyőzte Görögországot.

RIO 2016
FÉRFI VÍZILABDA
AZ 5. HELYÉRT
MAGYARORSZÁG–GÖRÖGORSZÁG 12–10 (2–1, 4–4, 3–3, 3–2)
Olimpiai uszoda, 1600
néző. V: Koganov (azeri), Peila (amerikai)
MAGYARORSZÁG: NAGY V. – Erdélyi, VARGA DÉNES 2, Varga Dániel, KIS G. 3, Vámos 2, Szivós M. Csere: Decker Á., Hosnyászky 1, ZALÁNKI 3, Hárai 1, Manhercz K. Szövetségi kapitány: Benedek Tibor
GÖRÖGORSZÁG: Flegkasz – Fudulisz 1, H. Afrudakisz 2, Delakasz, MURIKISZ 1, VLAHOPULOSZ 2, MILONAKISZ 2. Csere: Pontekiasz, Kolomvosz, Geniduniasz, Derviszisz, Gunasz 2. Szövetségi kapitány: Teodorsz Vlahosz
Gól – emberelőnyből: 9/0, ill. 11/4
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/1
Kipontozódott: Decker Á. (26. p.)

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
A 3. helyért:
Olaszország–Montenegró 12–10 (2–1, 3–3, 4–3, 3–3). Gólszerző: C. Presciutti 4, Gallo 3, N. Presciutti 2, Nora, Aicardi, Figlioli, ill. M. Janovics 3, Da. Brguljan, Ivovics 2-2, Radovics, Misics, Klikova. A 7. helyért: Spanyolország–Brazília 9–8 (3–1, 1–2, 2–1, 3–4). Legjobb dobók: Szirányi, Tahull, Minguell 2-2, ill. Oneto, Da Costa, Guimares 2-2

A fogadkozás nem olyan, mintha az olimpiai 5. helyért szállt volna a vízbe a válogatott, és a kezdés sem: Nagy Viktor tripla védéssel nyit a kapuban, learatja az első tapsot.

Varga Dénes pedig bevágja az első gólt centerből. A görögök álmatagon akcióznak, minimális a pörgés, kávét se kaphattak, nem üvölt róluk, hogy a medencében akarnak lenni, miután elpuskázták az éremesélyt.

Ez persze a mieinket nem kell, hogy érdekelje. Az első görög életjelre az első negyed második feléig kell várni, Angelosz Vlahopulosz pattint precízen, de ha a hellének még nem ébredtek volna fel, Hosnyánszky Norbert is „megrázza" őket egy óriási góllal.

A második negyedet Kis Gábor nyitja góllal, centerből, a jelek szerint hagyományt teremtettünk. A görögök néha közbelőnek, de tisztes távolból nézik a mieinket, Varga Dénes irdatlan bombát küld a fölsőbe, a magyar válogatott minőségi gólokkal szolgálja ki a csendes közönséget. Aztán a békés pólózásnak az a vége, hogy a görögök settenkedve feljönnek, és csak a lécen múlik, hogy két negyed után nem iksz az állás.

Vámos Márton tesz arról, hogy ne legyenek olyan közel, belő kettőt, visszaáll a meccs alaphelyzete: a magyar csapat irányít, a görög próbál kapaszkodni, látszólag nem hatalmas elánnal. Ebben a feltűnésmentes kapaszkodásban persze lehet valami, mert valahogy mindig megjelennek a kék sapkások a mieink „visszapillantójában."

Aztán megint leszakadnak, mert Zalánki Gergő tesz erről. Benedek Tibor űzi a partról az övéit, majd bosszankodik. Pontatlan lövés, görög megúszás, rossz ejtés, a nézők hirtelen megtalálják a hangjukat. A görög altatóban azért csak nem pilledünk el, elöl kezdtünk, ott is maradunk: csendes meccsen megszerzi az 5. helyet a magyar válogatott.

4. NEGYED

32. perc: Vége a meccsnek, győzelemmel zártuk az olimpiát, és megszereztük az ötödik helyet. 12–10
32. perc:
A görögök elrontották a támadásukat, úgy tűnik, megvan az ötödik hely.
31. perc: GÓÓÓÓÓÓL!
Úgy tűnt, kihagyjuk az emberelőnyt, de a lepattanót Hárai összeszedte, és közelről belőtte. 12–10
30. perc: GÓL.
Nagyon szépen megjátszották, türelmesek voltak, és végül Afrudakisz kintről, középről, mesterien lőtt a kapu jobb oldalába. 11–10
30. perc: Emberelőnybe kerültek a görögök, és időt is kértek.
30. perc:
Jobb oldalról érkezett a lövés Delakasztól, de Nagy védett.
30. perc: GÓÓÓÓÓL! Zalánkiban
ott az erő, messziről, kötésig kiemelkedve lőtt, és a bomba a lécről vágódott a görög kapuba. 11–9
29. perc: Megjárattuk a labdát, Manhercz lövését viszont védte Flegkasz. Nálunk maradt a labda.
29. perc:
Görög szabálytalanság után magyar előny, Benedek Tibor időt kért.
28. perc:
Emberelőnybe kerültek a görögök, viszont elkapkodták, Nagy Viktor védett.
28. perc: Afrudakisz
megúszott, de gólhelyzetben a kapu fölé emelt. Nem bántuk.
27. perc:
Kivédekeztük a görög támadást, hogy aztán eltékozoljuk a saját lehetőségünket.
27. perc:
Ezúttal mi kerültünk emberelőnybe, de Erdélyi lövését fogta Flegkasz.
26. perc: NEM AKARNAK LEMARADNI.
Ezúttal Milonakisz pattintott a hálónkba. 10–9
25. perc: GÓÓÓÓÓL!
Emberelőnybe kerültünk, és a hosszú labdajáratás után a jobb oldalra került át a labda Zalánkihoz, aki biztos kézzel lőtt a hálóba. 10–8
25. perc: A negyedik negyed is elkezdődött, most is mi hoztuk el.

3. NEGYED

24. perc: Vége a harmadik negyednek, egy góllal vezetünk. 9–8
24. perc:
Elhibáztuk a támadást, de aztán a görögök is labdát vesztettek.
23. perc: GÓL.
Emberhátrányba kerültünk, Gunasz lövését előbb védte Nagy, majd újra Gunaszt játszották meg a kipattanó után, és ezúttal nem hibázott. 9–8
23. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Nagyon gyorsan belőttük. Zalánki távolról óriási erővel lőtt a hálóba, a jobb alsóba. 9–7
Ezt nagyon benéztük... Gunasz maradt szabadon, és a kezek között balról belőtte. 8–7
23. perc: Görög emberelőny, egyben időkérés.
22. perc:
Jó volt az elképzelés, de Flegkasz jól jött ki a kapujából, és lecsapott a labdára.
22. perc: Magyar időkérés.
21. perc:
Magyar emberelőny, megjárattuk a labdát, aztán a türelmes támadás végén Erdélyi lövése a blokkról a kapufára pattant.
20. perc: GÖRÖG GÓL.
A támadásunk mit sem ért, a görögök viszont emberelőnybe kerültek, és Milonakisz révén ki is használták. 8–6
19. perc:
A gyenge görög próbálkozást mentette a blokkunk, de visszaszerezték, aztán Geniduniasz lövését bravúrral védte Nagy.
18. perc: GÓÓÓÓL!
Emberelőnybe kerültünk, amelyet ügyesen kihasználtunk. Vámos bemutatta, hogy jobbra lő, aztán a bal alsóba zúdította a labdát. 8–5
18. perc: Egy kis szerencse... Geniduniasz
távolról megeresztett óriási bombája a bal kapufáról jött ki.
17. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Varga Dénes
lövését védte Flegkasz, maradt nálunk a labda. Vámos kapta, és jobbról nagy dugót küldött a bal alsóba. 7–5
17. perc: Elkezdődött a harmadik negyed, elhoztuk a labdát.

2. NEGYED

16. perc: Vége a második negyednek, még vezetünk. 6–5
16. perc:
A támadásunk hamvába holt, jöhettek előre a görögök, és az utolsó pillanatban a kapufát döngették meg.
15. perc: GÓL NEKIK.
Megint görög emberelőny, de az első lövést hatástalanítottuk. aztán Afrudakiszt nem támadtuk meg, ő pedig bevágta rendesen. 6–5
15. perc: GÓÓÓÓÓL!
Megint Kis Gábor emelkedett ki jó ütemben, és ő húzta a hálóba a labdát. 6–4
14. perc:
Emberelőnybe kerültek a görgök. Szépen megjáratták a labdát, majd közelről húzta Murikisz a hálóba. 5–4
13. perc:
Megszereztük a labdát, aztán a mi támadásunkat is hatástalanították.
12. perc: AMI SZÉP, AZ SZÉP! Vlahopulosz
egészen messziről mesterien ejtett a hálónkba. 5–3
12. perc: ATYAÉG, MEKKORA GÓL! Varga Dénes
lóbált 2 másodperccel a támadóidő lejárta előtt, majd kipókhálózta a bal fölsőt. 5–2
11. perc:
Emberelőnybe kerültek a görögök, sőt kettős előnybe. Ezt már ők sem tudták kihagyni. Fudulisz lőtt a kapuba. 4–2
11. perc: GÓÓÓÓÓÓL!
Így jár az a válogatott, aki centerben magára hagyja Kist. Szenzációsan csavart a hálóba. 4–1
10. perc: Geniduniasz
végtelenül gyenge lövése még viccnek is rossz volt Nagynak.
9. perc: GÓÓÓÓL! Kis Gábor kapott ügyes átadást centerben, és ha már ott volt, be is lőtte. 3–1
9. perc: Elkezdődött a második negyed, elhoztuk a labdát.

1. NEGYED

8. perc: Vége az első negyednek, vezetünk. 2–1
7. perc:
A görögök elszórakozták a támadásukat, támadhattunk, és kiállítást kaptunk. Hosnyánszky ezúttal nem célzott olyan pontosan, a kapufán csattant a lövés.
6. perc: GÓÓÓÓÓL! Hosnyánszky
kintről fenyegetett, majd szép mozdulattal a bal alsóba surrantotta a labdát. 2–1
6. perc: GÓL. EGYENLÍTETTEK.
Sokáig nem vacakoltak, Vlahopulosz középről szépen pattintott a jobb fölsőbe. 1–1
6. perc:
Emberelőnybe kerültek a görögök, és mindjárt időt is kértek.
5. perc:
Gyorsan labdát szereztünk, és jöhettünk előre. Erdélyi hosszú lóba után egy szemaforozó kezet talált telibe, onnan pattant mellé a labda.
4. perc: Zalánki
átadását Hárai húzta kapura, de Flegkasz könnyen védett.
4. perc: Emberelőnybe kerültünk, magyar időkérés.
4. perc:
Újabb görög emberelőny, Vlahopulosz lövését blokkoltuk, és meg is szereztük a labdát.
3. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Varga Dénes
szabadult meg az őrzőjétől, és tiszta helyzetből kíméletlenül a kapuba lőtt. 1–0
2. perc:
Emberhátrányba kerültünk, Milonakisz lőtt, de Nagy védett, a kipattanót is megszerezték a görögök, de az újabb lövést is hárította a magyar kapus.
1. perc: Elkezdődött a meccs, mi hoztuk el a labdát, de gyorsan elszórtuk.

A két csapat a csoportkörben már összecsapott egymással, akkor a végén egyenlítettek a hellének (8–8).