Kikaptak a női pólósok, 1–6-os sorozattal fordult a kocka

2016.08.11. 17:50
Brusztos meccsen egy hosszú magyar rövidzárlat döntött (Fotó: Szabó Miklós)
A magyar női vízilabda-válogatott 11–10-es vereséget szenvedett második olimpiai csoportmérkőzésén a spanyol nemzeti csapattól. 6–4-es vezetés után egy 1–6-os sorozattal csúszott ki a mieink kezéből a mérkőzés, és bár sikerült visszakapaszkodniuk, egyenlíteniük nem.

RIO 2016
VÍZILABDA, NŐK

2. FORDULÓ
, B-CSOPORT
SPANYOLORSZÁG–MAGYARORSZÁG 11–10 (2–2, 4–4, 4–1, 1–3)
Maria Lenk uszoda, 300
néző. V: Deslieres (kanadai), Putnikovics (szerb)
SPANYOLORSZÁG: L. Ester – López Ventosa 1, Tarrago 2, M. Ortiz, M. GARCÍA 2, A. ESPAR 2, Pena. Cs: Bach, Leiton, C. Espar, B. Ortiz 2, Forca 2. Szövetségi kapitány: Miguel Angel Oca
MAGYARORSZÁG: Gangl – Antal, Keszthelyi 2, Garda, BUJKA 5, Kisteleki H. 1, Szücs G. 1. Cs: Takács O., Czigány D., Tóth I., Illés A., Csabai 1. Szövetségi kapitány: Bíró Attila
Gól – emberelőnyből: 15/3, ill. 15/3
Gól – kettős emberelőnyből: 1/0, ill. –
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 4/4
Kipontozódott: M. Ortiz (15. p.), Csabai (24. p.), Takács O. (29. p.), M. Bach (32. p.)
Bíró Attila:
– Nincs semmiféle gondunk a harmadik negyeddel, két nappal korábban abban a periódusban nyertük meg a meccset a kínaiak ellen. Így alakult, kevesebb volt a jó egyéni teljesítmény, néhányszor elcsúszott a védekezés, ez most éppen a harmadik negyedben történt. Nem a játékvezetésen múlt, bár váratlanul érintett, hogy nyolc kontrát kaptunk, ez olyan, mintha egynegyednyit nem tudnánk támadni. De nem fognám a bírókra, megvoltak a helyzeteink, ha azokat belőjük, akármennyi kontrát fújhattak volna. Amikor ennyivel kevesebbet támadhatunk, az visszaveti a csapatot. Ha lősz két gólt, majd kapsz három kontrát, attól megtorpansz. Kicsit gyengén játszottunk ahhoz, hogy meg tudjuk verni a spanyolokat.

4. Brazília2210–23–130

Amikor bemegyünk, kijön a brazil közönség jó része, hiába, ebédidő van, borús az ég, nincs strandidő, a medence vize zöld, ráadásul még erős szél is támad.

A magyar és a spanyol válogatottnak sok választása nem volt, „strandolni” kellett a női vízilabdatorna második fordulójában. Az alaphangot Maica García Godoy adta meg, ezzel aztán az első két negyed nagy részének forgatókönyve meg is lett: a mieink mindig az egyenlítésért mentek, általában sikerrel. 4–4 után Keszthelyi Rita döntött úgy, hogy nem jó ez így, és lőtt két gólt.

Sajnos a változás nem sokáig tartott, a spanyolok visszajöttek egyre, majd a második negyed vége előtt kevéssel Judith Forca Arica lőtt gólt a messzeségből. 6–6, szinte ott tartottak, ahol elkezdték.

Az egyre erősebb szélben a harmadik negyed Bujka Barbara büntetőgóljával került ismét az előny a magyar válogatotthoz, erre Anna Espar távoli, szépségdíjas góllal felelt. Espar annyira belejött, hogy bevágott még egyet, majd egy magyar fórnál labdát szerzett, nem hiányzott a szorgoskodása...

Egymás után jöttek a kontrák a magyar csapat ellen, spanyol emberelőnyökkel megspékelve, így a harmadik negyed utolsó két percét már 9–7-es vezetéssel kezdhették a dél-európaiak. Aztán 10–7, ráadásul Csabai Dóra ki is pontozódott. 1–6-os sorozat, nem az, ami segítené egy meccs megnyerését.

A vészes magyar gólcsendet Bujka törte meg, majd egy gesztussal mintha jelezte volna a többieknek: „látjátok, hogyan kell ezt?”. Czigány Dóra kihagyott ziccere után Bujka kiharcolt és bedobott egy büntetőt, a 10–7 helyett a szebben (de még mindig nem jól) mutató 10–9 állt az eredményjelzőn. A felzárkózást Judith Forca tartóztatta fel, a spanyolok pedig Takács Orsolya kipontozódása után fórban támadhattak, de fennakadtak a magyar védekezésen.

1:07-tel a vége előtt magyar fór, időkérés. Fontos pillanat. Kisteleki Hanna vállalja el, a labda a léc és a kapufa találkozásán csattan. Nem jó hír. Az meg pláne, hogy amikor végül nálunk volt a labda, a bírók fújtak egy kontrát, ezzel el is dőlt – Spanyolország 11–10-re győzött, a magyar csapat két forduló után egy győzelemmel és egy vereséggel áll.

„Nem játszottunk jól, nem játszottunk olyan színvonalon, ami a spanyol csapat legyőzéséhez kell. Van hiányérzetem, sokat hibáztunk” – összegzett az MTI-nek Bíró Attila szövetségi kapitány.

Bujka Barbara szerint a harmadik negyedben megint leblokkolt a csapat. „Nem szabad a bírókat hibáztatni, így is megvoltak a helyzeteink, a spanyolokat ugyanúgy meg kellett volna verni, mint a
kínaiakat.”

4. NEGYED

32. perc: Vége a meccsnek, elég hullámzó volt a játék, így aztán a spanyolok győzelme megérdemeltnek mondható. 10–11
32. perc:
Elvették a labdát Bujka szabálytalansága miatt... Vesztettünk.
32. perc: Időt kértek a spanyolok, 20 másodperc van hátra. Nekünk meg egy támadásunk...
32. perc: HAJ!
Megjárattuk a labdát, de Kisteleki lövése a kapufáról vágódott le...
31. perc: Spanyol kiállítás és magyar időkérés.
31. perc:
Kihúztuk, de maradt a labda náluk. Sokáig járatták, végül Gangl védett.
30. perc:
2 másodperccel a támadóidejük lejárta előtt újabb kiállítás nálunk.
30. perc: Keszthelyi
lövése nem talált kaput, ráadásul visszaúszásnál kiállították.
29. perc:
Kiállítás nálunk. Nagyon kijátszották, de hiába kapta a falban a labdát Bach, Keszthelyi keze közbenyúlt.
29. perc: GÓÓÓÓÓÓL!
Úgy tűnt, lejár a támadóidőnk, behúzódtak Bujkára, Kisteleki viszont kintről mesterien ejtett a jobb fölsőbe! 10–11
28. perc: MEGINT SPANYOL GÓL.
A visszaúszásnál kiállítás nálunk. A spanyolok türelmesek voltak, és Forca révén újra kettőre növelték az előnyüket. 9–11
27. perc:
Feljavult a védekezésünk, és Pena lövését Gangl kifogta!
27. perc: GÓÓÓÓÓL!
A magyar csapat legjobbja, Bujka lőtte be az ötméterest a bal alsóba. 9–10
27. perc: Czigány
labdát szerzett, Gangl indított, de aztán inkább lassítottunk. Végül Czigány a rövid sarkot vette célba, de a kapufáról kijött. Maradt nálunk, és ötméteres!
26. perc: GÓÓÓL! VÉGRE! Bujka
ezúttal kintről lőtte ki a kapu jobb oldalát. 8–10
26. perc:
Labdát szereztünk, és megint emberelőnyben támadhattunk.
25. perc:
Emberelőnybe kerültünk. Az utóbbi időben nem nagyon ment a kihasználása. Ezúttal sem. Keszthelyi a bal szélről feladta a labdát Esternek.
25. perc:
Megint a spanyolok támadhattak, de elszórták a labdát.
25. perc: Elkezdődött a negyedik negyed.

3. NEGYED

24. perc: Vége a harmadik harmadnak, szépen megszórtak bennünket ebben a negyedben... 7–10
24. perc: Spanyol időkérés.
24. perc: Keszthelyi
elképzelése jó volt, de az ejtése már nem annyira... Ester simán kiszedte.
24. perc: Magyar időkérés. 13 lövésből 10 gól a spanyolok mérlege...
24. perc: NAGYON MEGY EL A HAJÓ... Tarrago
végezte el az ötöst, és a jobb fölsőbe pattintott. 7–10
24. perc: Ötmétereshez
jutottak a spanyolok, a támadóidejük utolsó másodpercében...
23. perc:
Emberelőnyben előbb Szücs, majd Antal lövését védte a kapus...
22. perc:
Emberelőnyben Beatriz Ortiz kettőre hizlalta a spanyol vezetést. 7–9
21. perc:
Most dadog a kezünkben a labda, ráadásul kiállítás is nálunk a labdavesztés után.
20. perc: MÁR MEGINT GÓL.
Nem figyeltünk Anna Esparra, aki megint betalált. 7–8
19. perc: Keszthelyi
kapufája után a spanyol támadás is vérszegény volt.
18. perc:
Labdát vesztettünk, és nem figyeltünk Anna Esparra, aki a támadóidő lejártakor kintről szenzációsan ívelt a jobb fölsőbe. 7–7
17. perc: GÓÓÓÓL!
Ezúttal Bujka állt oda, és a bal fölsőbe pattintott. 7–6
17. perc: ÖTMÉTERES! Bujka harcolta ki megint.
17. perc: Elkezdődött a harmadik negyed.

2. NEGYED

16. perc: Vége a második negyednek, még mindig döntetlen. 6–6
16. perc: ÁÁÁÁÁÁ! GÓL!
Négy másodperc volt hátra, és Forca egészen messziről ellőtte. Az utóbbi idők magyar „szokása” szerint ez is bement... 6–6
16. perc: Sajnos labdát vesztettünk, időt kértek a spanyolok.
16. perc:
Az ötméterest Tarrago a bal alsóba küldte. 6–5
16. perc:
Ezúttal a spanyolok jutottak ötmétereshez. Nagyon gyűjtjük a személyi hibákat.
15. perc. GÓÓÓÓÓL!
Megjárattuk a labdát, majd Keszthelyi balra mozdult el, és a mozgásával ellentétes irányban küldte a hálóba a labdát. 6–4
15. perc: Magyar időkérés.
15. perc: Beatriz Ortiz
ejtése mellé ment, mi pedig utána rögvest emberelőnybe kerültünk.
15. perc: GÓÓÓL!
Az ötméterest Keszthelyi vágta a kapu bal oldalába. 5–4
15. perc:
Ötméteres, amelyet Tóth Ildikó harcolt ki.
14. perc: Illés Anna
szépen szerelte Garcíát, így megint mi támadhattunk, ezúttal a vezetésért.
14. perc: Tóth Ildikó került helyzetbe, de szabálytalannak látták.
13. perc:
Kiváló labdaszerzés Czigány révén!
13. perc: GÓÓÓÓL!
Páros kiállítás után a spanyoloknál újabb, így aztán egyenlítettünk. Csabai Dóra kapta a bal oldalon, és a lemaradó kapus mellett a kapuba lőtt. 4–4
12. perc: EJNYE! López
nagyon távol a kapunktól elengedett egy lövést, amely meglepte a magyar kapust, és a jobb kapufáról surrant a hálónkba. 3–4
12. perc: GÓÓÓÓL! Antal
lövése kijött a kapusról, de Szücs ott termett, és közelről bepaskolta a labdát a hálóba. 3–3
12. perc: Bach
lövését védte Gangl, utána kiállítás a spanyoloknál.
11. perc:
Most mi kerültünk emberelőnybe, de Bujkát szabálytalannak látták, ezért ennek a támadásunknak lőttek.
11. perc: GÓL.
Megint kiállítás nálunk, egyedül maradt García, és közelről újra vezetéshez juttatta a spanyolokat. 2–3
11. perc: Kisteleki
lövése a blokkról ment mellé.
10. perc: Anna Espar
vette célba a bal fölsőt, de Gangl számított erre, és lekapta a labdát.
10. perc: Bujka
csinálta meg magának a helyzetet centerben, de a kapufát találta el.
9. perc:
Régen voltunk emberhátrányban, most megint. De a bírók úgy látták, hogy a spanyolok szabálytalankodtak, így jöhettünk előre.
9. perc: Elkezdődött a második harmad, megint a spanyolok hozták el.

1. NEGYED

8. perc: Vége az első negyednek, 2–2
8. perc:
Szerencsére jól védekeztünk, így maradt a döntetlen.
8. perc: Csak megkapták a kiállítást, 13 másodperccel a vége előtt spanyol időkérés.
8. perc: Garda
figyelt, és szerzett labdát, így miénk lehetett volna az utolsó támadás, de Bujka szabálytalankodott, így övék lett.
7. perc: GÓÓÓÓL!
Látszólag jól védekeztek a spanyolok, de nem figyeltek a jobb oldalra kihúzódó Bujkára, aki nagyszerűen lőtt a kapu bal oldalába. 2–2
7. perc: Mivel ismét emberelőnybe kerültünk, Bíró Attila időt kért.
7. perc: Gangl
labdát csent, gyorsan felértünk.
7. perc:
Megint csak kiállítás, emberelőnybe kerültünk, de Keszthelyi csak a kapufát döngette meg.
6. perc:
Újabb kiállított nálunk, és a spanyolok ejtéssel próbálkoztak, de a kaput nem találták el.
5. perc:
Most mi kerültünk emberelőnybe, megjárattuk rendesen, végül Czigány továbbadta Kistelekinek, aki a kapufát találta el.
5. perc: MEGINT GÓL NEKIK.
Emberelőnybe kerültek, majd Beatriz Ortiz balról szépen lőtt a kapu bal oldalába. 1–2
4. perc: GÓÓÓÓL!
Ötmétereshez jutottunk, amelyet Bujka harcolt ki, és ha már ott volt, be is lőtte a bal alsóba. 1–1
4. perc:
A spanyolok már-már elvesztették a labdát, de a blokkról lepattanóra újból lecsaptak. Aztán Tarrago lövését védte Gangl.
3. perc:
Elég meddőnek látszott a támadásunk, végül Czigány távoli lövését fogta Ester.
2. perc: VEZETNEK.
Rövid ideig tartott a támadásunk, és ezt góllal büntették a spanyolok. García maradt egyedül centerben, és ügyesen belőtte. 0–1
1. perc:
Máris egy kiállítás nálunk. Nem is egy, hanem kettő. De hiába próbálkozott Pena, a blokk mentett!
1. perc:
De máris elveszítették, támadhattunk. Rövid ideig, mert a spanyolok ellopták a labdát.
1. perc: Elkezdődött a meccs, a spanyolok hozták el a labdát.