Felkészülés: CR-es gólöröm, a DVTK legyőzte szlovák ellenfelét

2016.07.02. 19:53
Kitl gólöröme (Fotó: dvtk.eu)
A labdarúgó NB I-ben szereplő DVTK felkészülési mérkőzésen 3–1-re legyőzte a szlovák harmadosztályú Rimavská Sobotát, Horváth Ferenc így sikerrel mutatkozott be a diósgyőriek kispadján. A Honvéd 2–0-ra megverte a Paksot, az Újpest 0–0-s döntetlent játszott a Cegléddel, a DVSC-Teva 3–0-ra legyőzte a Békéscsabát, kikapott a Gyirmót, a Vasas pedig megvédte címét a Király-kupán.

Már a 8. percben előnybe került a DVTK, Diego Vela jobb oldali beadását Nikházi Márk fejelte a kapuba. A szünetben több cserét is végrehajtott Horváth Ferenc, akinek ez volt az első meccse a DVTK kispadján.

Az 58. percben Kitl Miklós lőtt bombagólt 18 méterről, a találat utáni öröme pedig Cristiano Ronaldót idézte a Diósgyőr Twitter-oldala szerint. A 64. percben egy szép támadás végén Ugrai Roland növelte háromgólosra csapata előnyét, a végén azonban még szépíteni tudtak a szlovákok.

FELKÉSZÜLÉS
DVTK–Rimavská Sobota (Rimaszombat; szlovák III.) 3–1 (1–0)

DVTK 1. félidő: Antal – Lázár, Lipták, Tamás, Németh M. – Halmai R., Oláh B. – Vela, Bognár I., Nikházi - Bacsa. 2. félidő: Antal – Okuka, Lázár, Tamás, Nemes – Kitl, Oláh B. – Vela, Bognár I., Ugrai – Griffiths. Vezetőedző: Horváth Ferenc
G: Nikházi (8.), Kitl (58.), Ugrai (64.)

A DVTK NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete:
június 8.
Edzőtábor: Bükfürdő,június 20–30.
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Június 17.: DVTK–Bp. Honvéd 1–3 (Grumics)
Június 21., Bükfürdő: DVTK–Beitar Jeruzsálem (izraeli) 1–1 (Griffiths)
Június 25., Gyirmót: DVTK–Zlaté Moravce (Aranyosmarót; szlovák) 2–0 (Bognár I., Boros)
Június 28., Bükfürdő:DVTK–FK Orenburg (orosz) 0–3
Július 2.: DVTK–Rimavská Sobota (Rimaszombat; szlovák III.) 3–1 (Nikházi, Kitl, Ugrai)
Július 6., 17.00, Eperjes: Tatran Presov (Eperjes; szlovák II.)–DVTK
Július 9., 18.00: DVTK–Lokomotíva Kosice (Kassa; szlovák II.)

A találkozó összefoglalója

embed_kod=
|
nso_uj_cikk_embed
Embed kód:
mceBlockPasteEnd

Kemenes Szabolcs a nyáron hagyta el a Honvédot, így először védett korábbi klubja ellen. A 13. percben kezezésért ítélt büntetőt a játékvezető, amit Eppel Márton váltott gólra. A 80. percben Dusan Vasziljevics passza után Bobál Gergely állította be a 2–0-s végeredményt.

A Honvéd veretlen a felkészülési időszaka során, a Paks azonban hat meccséből csak kettőt nyert meg, négyet elveszített.

Budapest Honvéd–Paks 2–0 (1–0)
Honvéd:
Horváth A (Gróf, a szünetben) – Botka, Lovric, Bobál D. (Márton A., a szünetben), Hajdú Á. (Ikenne-King, a szünetben) – Gazdag (Nagy G., a szünetben), Hidi (Vasziljevics, a szünetben), Kamber (Göblyös, 62.) – Koszta, Eppel (Bobál G., 58.), Vernes (Holender, a szünetben). Vezetőedző: Marco Rossi
Paks: Kemenes – Szalai A. (Kővári, 67.), Lenzsér (Szekszárdi, 74.), Gévay (Kovács G., 67.), Szabó J. (Báló, 74.) – Papp K. – Haraszti (Balázs Zs., 74.), Koltai (Bor, 74.), Fejős (Kecskés, 58.), Bartha – Hahn (Jelena, 67.) Vezetőedző: Csertői Aurél
G:
Eppel (13., 11-esből), Bobál G., (80.)

A BUDAPEST HONVÉD NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
június 6.
Június 17.: DVTK–Bp. Honvéd 1–3 (Eppel 2 – a másodikat 11-esből, Vernes – 11-esből)
Június 21.: Bp. Honvéd–Vasas 2–0 (Vernes – 11-esből, Holender)
Június 25.: Bp. Honvéd–Sport Podbrezová (Zólyombrézó; szlovák) 1–1 (Eppel – 11-esből)
Június 29.: Mezőkövesd–Bp. Honvéd 1–2 (Koszta, Bobál G.)
Július 2.: Bp. Honvéd–Paks 2–0 (Eppel 11–esből, Bobál G.)
Július 6., 17.00: Bp. Honvéd–Budaörs
Július 9., 17.00: Bp. Honvéd–Slaven Belupo Koprivnica (Kapronca; horvát)

A PAKSI FC NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: június 8.
Edzőtábor: Bükfürdő, június 20–26.
Június 11.: Kajdacs–Paks 0–16 (Bartha 3, Bajner 2, Bertus 2, Haraszti 2, Kulcsár 2, Balázs Zs., Kecskés, Nagy R., Kővári, Szekszárdi)
Június 18., Kapronca: Slaven Belupo Koprivnica (Kapronca; horvát)–Paks 4–0
Június 23., Laa an der Thaya (Ausztria): Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Paks 1–0
Június 25., Dietersdorf (Ausztria): Sturm Graz (osztrák)–Paks 1–2 (Bartha, Báló)
Június 29., Ercsi: Kisvárda–Paks 2–1 (Koltai)
Július 2.: Bp. Honvéd–Paks 1–0
Július 5., 18.00, Telki: Paks–Ross County (skót)
Július 9., 16.00, Telki: Paks–Luton Town (angol IV.)

Az Újpest 0–0-s döntetlent játszott az NB II újoncával, a Cegléddel. Az első félidő főleg a lilák fölényéről szólt, a második játékrészben azonban kezdeményezőbbé váltak a vendégek, gól ugyanakkor nem született a találkozón.

Újpest–Cegléd 0–0
Újpest:
Banai – Nagy T., Kecskés, Diarra, Mohl – Bardhi, Szankovics – Andrics, Pávkovics, Gere – Angelov. Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics
Cegléd:Horváth G. – Wild, Nánási, Farkas V., Farkas A. – Valkovszki, Csordás, Albert Á., Peres – Szabó V., Markó. 2. félidőben beállt: Verebélyi, Csáki, Makrai, Babolek, Asztalos, Popovics, Kovács B., Horváth B., Szkunc, Vladul, Kozák K. Vezetőedző: Varga Attila

AZ ÚJPEST NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: június 2.
Külföldi edzőtábor: Ausztria (Grein), június 17–25.
Június 19., Steyr: Hajduk Split (horvát)–Újpest 1–1 (Angelov)
Június 21., Ybbs an der Donau: St. Pölten (osztrák)–Újpest 3–2 (Mohl, Andrics)
Június 24., Strasswalchen: FK Rosztov (orosz)–Újpest 2–2 (Bardhi, Andrics)
Július 2., Megyeri úti edzőpálya: Újpest–Cegléd 0–0
Július 9.: Újpest–Budaörs

A Debrecen az első valamirevaló támadásából megszerezte a vezetést: a 10. percben egy védelmi hibát követően Bíró Péter tört Máthé Gábor kapujára, és nem hibázott. Bíró szögletét követően Danilo Szekulics fejjel még az első félidőben növelte az előnyt, majd a meccs hajrájában Nagy Zoltán megpattanó lövéssel állította be a végeredményt.

A Loki két El-selejtező között van: csütörtökön 5–0-ra nyert a La Fiorita vendégeként, a jövő héten következik a San Marinó-iak elleni visszavágó.

DVSC-Teva–Békéscsaba 3–0 (2–0)
DVSC: Verpecz (Erdélyi, 62.) – Bokros (Karikás, 46.), Kinyik, Szatmári (Kuti, 46.), Nagy Z. – Bereczki, Ludánszki (Bíró P., 60.), Szekulics (Virág, 46.), Horváth Zs. (Kondás, 46.) – Kertész, Bíró P. (Nagy K., 46.)
Békéscsaba. I. félidő: Máthé – Bényei, Kelemen, Fabio, Beszterczei – Takács P., Nagy I., Gránicz, Huszár – Urbin, Ihrig-Farkas. II. félidő: Máthé – Pilán, Koszó, Bagi, Juhász – Szalai D., Spitzmüller, Szélpál, Stieber A. – Tóth D., Birtalan
Gólszerző: Bíró P. (10.), Szekulics (40.), Nagy Z. (78.)

A DVSC-TEVA NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
május 24.
Edzőtábor:
Mátraháza, június 13–17.
Június 11.: DVSC–Spartak Myjava (Miava; szlovák) 2–1 (Tisza 2)
Június 11.: DVSC–Spartak Myjava (Miava; szlovák) 2–3 (Takács T., Holman)
Június 18.: DVSC–MFK Zemplín Michalovce (Nagymihály; szlovák) 1–2 (Holman)
Június 18.: DVSC–MFK Zemplín Michalovce (Nagymihály; szlovák) 6–1 (Bereczki, Varga J., K. Mészáros, Tóth M., Kertész, Bíró)
Június 23.: DVSC–Ruzomberok (Rózsahegy; szlovák) 2–1 (Castillion, K. Mészáros)
*Június 30., Serravalle, El-selejtező:La Fiorita (San Marinó-i)–DVSC 0–5 (Szakály P. és Tisza 2-2, Kulcsár T.)
Július 2.: DVSC–Békéscsaba 3–0 (Bíró P., Szekulics, Nagy Z.)
*Július 7., 18.00, El-selejtező: DVSC–La Fiorita (San Marinó-i)
* = tétmérkőzés

A Gyirmót 3–0-s vereséget szenvedett az osztrák másodosztály bajnokától, a következő szezonban az élvonalban induló St. Pöltentől.

St. Pölten (osztrák)–Gyirmót FC Győr 3–0 (1–0)
GYIRMÓT: Sebők Zs. – Bori (Szegi, 74.), Szekeres A. (Lázár Patrik, 64.), Balogh B., Völgyi (Gyurján, 64.) – Kiss M., Présinger – Vass P. (Nagy P., 64.), Paku (Madarász, a szünetben), Simon Attila (Beliczky, a szünetben) – Simon András (Máté J., 57.)
G: Brandl (31.), Segovia (54.), Thürauer (57.)

KIRÁLY-KUPA, SZOMBATHELY

Az első elődöntő 2x30 perces mérkőzésén a Haladás–Sopron találkozó egyetlen gólját Zamostny Balázs szerezte az 53. percben.

ELŐDÖNTŐ
Haladás–Sopron 0–1
Haladás
: Rózsa – Kovács L., Jagodics, Jancsó, Bosnjak – Overgoor, Tóth Máté, Szőke, Tóth Martin – Gaál B., Tihanyi. Vezetőedző: Mészöly Géza.
Sopron:
Gelei – Holdampf, Batizi-Pócsi, Jovetic, Sifter – Soós (Kovács D.), Ivancsics, Szabó L., Gyürki - Zamostny, Gyürki. Vezetőedző: Supka Attila.
G: Zamostny (53.)

A Vasas a 14. percben egy öngóllal került előnybe, a 2x30 perces meccs második félidejének elején pedig Remili Mohamed szabadrúgása után Novák Csanád talált be. Öt perccel később szépített a Drassburg, de a 44. percben Remili révén már a harmadik góljukat szerezték meg az angyalföldiek.

Bár az osztrák csapat ismét szépíteni tudott, a Vasas nyert 3–2-re, így készülhetett a Sopron elleni, 19 órakor kezdődő döntőre.

ELŐDÖNTŐ
Vasas–SV Drassburg (Darufalva; osztrák IV.) 3–2
Vasas:
Póser – Vaskó, Debreceni, Risztevszki (Czingráber, 49.) – Szivacski (Osváth, a szünetben), Vida (Kleisz, a szünetben), Berecz, Hangya (Sallói, 51.) – Ádám (Ignatidisz, 41.), Pavlov (Novák, 23.), Remili (Murka, 45.). Vezetőedző: Michael Oenning
G: öngól (14.), Novák (32.), Remili (44.)

Meglepetésre az osztrákok kerültek előnybe a bronzmeccsen, a 9. percben Stef Wils buktatása után tizenegyesből talált be a Drassburg. A 18. percben egyenlített a Haladás, Halmosi Péter bal oldali beadását David Joel Williams 10 méterről a kapu közepébe vágta – írja a haladas.hu.

A 23. percben Williamset buktatták a büntetőterületen belül, a tizenegyest Iszlai Bence a jobb sarokba helyezte. Négy perc múlva Williams jobb oldali beadását a hosszún érkező Ezequiel Calvente négy méterről a jobb sarokba helyezte.

Szünet után a 33. percben Williams értékesített egy újabb büntetőt, sőt a találkozón még kétszer betalált, így simán nyertek a szombathelyiek, és a harmadik helyen zárták a Király-kupát.

BRONZMECCS
Haladás–
SV Drassburg 6–1 (3–1)
Haladás:
Rózsa (Lévai) – Angyal, S. Wils, Hegedűs, Halmosi – Rácz, Szellák, Iszlai, Németh M. – Williams, Calvente. Edző: Mészöly Géza.
Drassburg: Salaba – Wenninger, Steinwender, Ringhofer, Muji – Artner, Derdak, Scherletner, Takacs - Omeragic , Mandl. Edző: Josef Kühbauer.
G: Williams (18., 33., 35., 50. – a másodikat 11-esből, ), Iszlai (23. – 11-esből), Calvente (27.)

A döntő 15. percében Könyves Norbert ment el a jobb oldalon, beadására pedig Novák Csanád érkezett jól, és a kapuba lőtt. Hét perccel később már kétgólos volt a Vasas előnye, és ahogy a Drassburg ellen, úgy ezúttal is Remili Mohamed volt a második gólszerző. A Sopron tizenegyesből szépíteni tudott (a találat szerzőjét nem tüntette fel a Vasas honlapja), de a kupa így is az angyalföldieké lett, akik megvédték a címüket.

DÖNTŐ

VASAS–SOPRONI VSE 2–1 (2–0)
VASAS: Polekszics – Preklet, Vaskó, Debreceni, Risztevski – Berecz, Könyves, Hangya (Szivacski), Vida – Novák Cs., Remili (Osváth)
SOPRON: Heinrich (Megyeri) – Zelenyánszki, Keresztes, Jovetics, Földi (Szabó L.) – Garda, Török M. (Kovács M.), Deme, Kovács-Golovics – Kapacina, Medgyes
G: Novák Cs., Remili, ill. Deme (11-esből)

A HALADÁS NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
június 13.
Edzőtábor: Ausztria (Hinterstoder), június 20–26.
Június 22., Bad Wimsbach-Neydharting: Haladás–Dinamo Moszkva (orosz) 0–1
Június 26., Grieskirchen: Rapid Wien (osztrák)–Haladás 1–0
Június 29., Alsólövő (Unterschützen): Haladás–Sztal Dniprodzerzsinszk (ukrán) 1–1 (Williams)
Július 2., Király-kupa (2x30 p meccs): Haladás–Sopron 0–1
Július 2., Király-kupa (2x30 p meccs): Haladás–SV Drassburg (Darufalva; osztrák IV.) 6–1 (Williams 4, Iszlai, Calvente)
Július 9.: később kijelölendő ellenféllel

A VASAS NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
június 6.
Edzőtábor:
Mátraháza, június 7–11.
Külföldi edzőtábor:
Ausztria (Söchau), június 24 – július 1.
Június 16.: Almásfüzitő–Vasas 0–27 (Remili 8, Ignatidisz 7, Novák 3, Berecz 3, Ádám, Szivacski, Hangya, Romics, Könyves, Vaskó)
Június 21.: Bp. Honvéd–Vasas 2–0
Június 27., Söchau: Amkar Perm (orosz)–Vasas 1–1 (Vaskó)
Június 30., Söchau: Academica Clinceni (román II.)–Vasas 0–3 (Pavlov, Remili, Ignatidisz)
Július 2., Szombathely, Király-kupa (2x30 p meccs): Vasas–SV Drassburg (Darufalva; osztrák IV.) 3–2 (öngól, Novák, Remili)
Július 2., Szombathely, Király-kupa (2x30 p meccs): Vasas–Sopron 2–1 (Novák, Remili)
Július 6.: az ellenfél még nem ismert
Július 9.: Vasas–Vác
Július 9.: Vasas–Dorog