Felkészülés: a Haladás kiütötte az osztrák IV. ligás csapatot

2016.07.02. 19:07
A labdarúgó NB I-ben szereplő Szombathelyi Haladás 6–1-re legyőzte az osztrák negyedosztályban érdekelt SV Drassburgot a Király-kupa bronzmeccsén, így a harmadik helyen végzett.

KIRÁLY-KUPA, SZOMBATHELY
BRONZMECCS
Haladás–
SV Drassburg 6–1 (3–1)
Haladás:
Rózsa (Lévai) – Angyal, S. Wils, Hegedűs, Halmosi – Rácz, Szellák, Iszlai, Németh M. – Williams, Calvente. Edző: Mészöly Géza.
Drassburg: Salaba – Wenninger, Steinwender, Ringhofer, Muji – Artner, Derdak, Scherletner, Takacs - Omeragic , Mandl. Edző: Josef Kühbauer.
G: Williams (18., 33., 35., 50. – a másodikat 11-esből, ), Iszlai (23. – 11-esből), Calvente (27.)KIRÁLY-KUPA, SZOMBATHELY
BRONZMECCS
Haladás–
Haladás:

Meglepetésre az osztrákok kerültek előnybe, a 9. percben Stef Wils buktatása után tizenegyesből talált be a Drassburg. A 18. percben egyenlített a Haladás, Halmosi Péter bal oldali beadását David Joel Williams 10 méterről a kapu közepébe vágta – írja a haladas.hu.

A 23. percben Williamset buktatták a büntetőterületen belül, a tizenegyest Iszlai Bence a jobb sarokba helyezte. Négy perc múlva Williams jobb oldali beadását a hosszún érkező Ezequiel Calvente négy méterről a jobb sarokba helyezte.

Szünet után a 33. percben Williams értékesített egy újabb büntetőt, sőt a találkozón még kétszer betalált, így simán nyertek a szombathelyiek, és a harmadik helyen zárták a Király-kupát.

A döntőt a Vasas a Sopronnal vívja 19 órától.

DÖNTŐ
19.00:
Vasas–Sopron

A HALADÁS NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete:
június 13.
Edzőtábor: Ausztria (Hinterstoder), június 20–26.
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Június 22., Bad Wimsbach-Neydharting: Haladás–Dinamo Moszkva (orosz) 0–1
Június 26., Grieskirchen: Rapid Wien (osztrák)–Haladás 1–0
Június 29., Alsólövő (Unterschützen): Haladás–Sztal Dniprodzerzsinszk (ukrán) 1–1 (Williams)
Július 2., Király-kupa (2x30 p meccs): Haladás–Sopron 0–1
Július 2., Király-kupa (2x30 p meccs): Haladás–SV Drassburg (Darufalva; osztrák IV.) 6–1 (Williams 4, Iszlai, Calvente)
Július 9.: később kijelölendő ellenféllel