Felkészülés: a Honvéd ikszre mentett szlovák riválisa ellen

2016.06.25. 18:56
Az NB I-es Bp. Honvéd labdarúgócsapata felkészülési mérkőzésen döntetlent játszott a szlovák élvonalban legutóbb nyolcadik helyen végző Sport Podbrezovával.

A mérkőzésen a második félidő közepén a zólyombrézói vendégek szereztek vezetést, a kispesti házigazdák a hajrában egyenlítettek: Eppel Márton értékesítette az ellene elkövetett szabálytalanság miatt megítélt büntetőt a 92. percben. A kispesti támadó az első meccsen duplázott, egyszer akkor is büntetőből lőtt gólt. Érdekesség, hogy a Honvéd az eddig három felkészülési mérkőzésén összesen hat gólt szerzett, ebből négyet büntetőből.

A Honvéd három felkészülési találkozót követően is veretlen, korábbi két összecsapását, élvonalbeli magyar riválisával szemben megnyerte.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
BP. HONVÉD–ZP ODBRAZOVÁ (szlovák) 1–1 (0–0)
Bozsik-stadion, 100
néző. V: Oláh G.
HONVÉD, 1. félidő: Vajda D. – Botka, Lovric, Bobál D., Hajdú Á. – Hidi – Gazdag, Vasziljevics – Bobál G., Eppel, Holender. 2. félidő: Gróf – Ikenne-King, Lovric (Márton A.), Póti, Hajdú Á. – Kamber – Nagy G., Vasziljevics (Lőrinczy) – Koszta, Eppel, Holender (Mátyás)
G: Eppel (11-esből), ill. Pesevszki

A BUDAPEST HONVÉD NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete:
június 6.
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Június 17.: DVTK–Bp. Honvéd 1–3 (Eppel 2 – a másodikat 11-esből, Vernes – 11-esből)
Június 21.: Bp. Honvéd–Vasas 2–0 (Vernes – 11-esből, Holender)
Június 25.: Bp. Honvéd–Sport Podbrezová (Zólyombrézó; szlovák) 1–1 (Eppel 11-esből)
Június 29., 18.00: Mezőkövesd–Bp. Honvéd
Július 2., 17.00: Bp. Honvéd–Paks
Július 6., 17.00: Bp. Honvéd–Budaörs
Július 9., 17.00: Bp. Honvéd–Slaven Belupo Koprivnica (Kapronca; horvát)