Felkészülés: Kemenes a Honvéd ellen, kikapott a Paks

2016.07.02. 18:51
Két labdarúgó NB I-es csapat felkészülési mérkőzésén a Budapest Honvéd Eppel Márton és Bobál Gergely góljával 2–0-ra legyőzte a Paksot.

Kemenes Szabolcs a nyáron hagyta el a Honvédot, így először védett korábbi klubja ellen. A 13. percben kezezésért ítélt büntetőt a játékvezető, amit Eppel Márton váltott gólra. A 80. percben Dusan Vasziljevics passza után Bobál Gergely állította be a 2–0-s végeredményt.Eppel Márton váltott gólra. A 80. percben Dusan Vasziljevics passza után Bobál Gergely állította be a 2–0-s végeredményt.

A Honvéd veretlen a felkészülési időszaka során, a Paks azonban hat meccséből csak kettőt nyert meg, négyet elveszített.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Budapest Honvéd–Paks 2–0 (1–0)
Honvéd:
Horváth A (Gróf, a szünetben) – Botka, Lovric, Bobál D. (Márton A., a szünetben), Hajdú Á. (Ikenne-King, a szünetben) – Gazdag (Nagy G., a szünetben), Hidi (Vasziljevics, a szünetben), Kamber (Göblyös, 62.) – Koszta, Eppel (Bobál G., 58.), Vernes (Holender, a szünetben). Vezetőedző: Marco Rossi
Paks: Kemenes – Szalai A. (Kővári, 67.), Lenzsér (Szekszárdi, 74.), Gévay (Kovács G., 67.), Szabó J. (Báló, 74.) – Papp K. – Haraszti (Balázs Zs., 74.), Koltai (Bor, 74.), Fejős (Kecskés, 58.), Bartha – Hahn (Jelena, 67.) Vezetőedző: Csertői Aurél
G:
Eppel (13., 11-esből), Bobál G., (80.)

A BUDAPEST HONVÉD NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete:
június 6.
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Június 17.: DVTK–Bp. Honvéd 1–3 (Eppel 2 – a másodikat 11-esből, Vernes – 11-esből)
Június 21.: Bp. Honvéd–Vasas 2–0 (Vernes – 11-esből, Holender)
Június 25.: Bp. Honvéd–Sport Podbrezová (Zólyombrézó; szlovák) 1–1 (Eppel – 11-esből)
Június 29.: Mezőkövesd–Bp. Honvéd 1–2 (Koszta, Bobál G.)
Július 2.: Bp. Honvéd–Paks 2–0 (Eppel 11–esből, Bobál G.)
Július 6., 17.00: Bp. Honvéd–Budaörs
Július 9., 17.00: Bp. Honvéd–Slaven Belupo Koprivnica (Kapronca; horvát)

A PAKSI FC NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: június 8.
Edzőtábor: Bükfürdő, június 20–26.
Június 11.: Kajdacs–Paks 0–16 (Bartha 3, Bajner 2, Bertus 2, Haraszti 2, Kulcsár 2, Balázs Zs., Kecskés, Nagy R., Kővári, Szekszárdi)
Június 18., Kapronca: Slaven Belupo Koprivnica (Kapronca; horvát)–Paks 4–0
Június 23., Laa an der Thaya (Ausztria): Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Paks 1–0
Június 25., Dietersdorf (Ausztria): Sturm Graz (osztrák)–Paks 1–2 (Bartha, Báló)
Június 29., Ercsi: Kisvárda–Paks 2–1 (Koltai)
Július 2.: Bp. Honvéd–Paks 1–0
Július 5., 18.00, Telki: Paks–Ross County (skót)
Július 9., 16.00, Telki: Paks–Luton Town (angol IV.)