Felkészülés: a végén egyenlített a Hajduk Split az Újpest ellen

2016.06.19. 19:59
A labdarúgó NB I-ben szereplő Újpest felkészülési mérkőzésen 1–1-es döntetlent játszott a horvát Hajduk Splittel.

A 19. percben kerültek előnybe a lilák, Viktor Angelov talált be (1–0). A macedón támadó a tavasszal már Újpesten futballozott, de gólt még nem szerzett a fővárosi csapat színeiben. Nebojsa Vignjevics csapata a hajráig tartotta az előnyét, ám Tino-Sven Susic a 80. percben egyenlített, beállítva az 1–1-es végeredményt.Viktor Angelov talált be (1–0). A macedón támadó a tavasszal már Újpesten futballozott, de gólt még nem szerzett a fővárosi csapat színeiben. Nebojsa Vignjevics csapata a hajráig tartotta az előnyét, ám Tino-Sven Susic a 80. percben egyenlített, beállítva az 1–1-es végeredményt.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Ausztria
Újpest–Hajduk Split (horvát) 1–1 (1–0)
Újpest:
Balajcza – Nagy T., Diarra, Kecskés, Mohl – Szankovics, Bardhi – Balázs B., Pávkovics, Andrics – Angelov
G:
Angelov (19.), ill. Susic (80.)

AZ ÚJPEST NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: június 2.
Külföldi edzőtábor: Ausztria (Grein), június 17–25.
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Június 19., Steyr: Hajduk Split (horvát)–Újpest 1–1 (Angelov)
Június 21., 18.00, Ybbsitz: St. Pölten (osztrák)–Újpest
Június 24., 18.30, Strasswalchen: FK Rosztov (orosz)–Újpest

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS AZ ÚJPEST FC-NÉL
Érkezők: Nagy Tibor (MTK – kölcsön után végleg, szabadon igazolhatóként)
Kölcsönbe érkezők:
Kölcsönből visszatérők: Gubacsi Zoltán
(Szigetszentmiklós, ?), Tóth Patrik (Budaörs)
Az utánpótlásból felkerültek/ profi szerződést kötöttek:
Kiszemeltek: Asztalos Dávid (MTK, legutóbb kölcsönben Paks), Cseke Benjámin (MTK – kölcsön után végleg?), Szlavko Damjanovics (montenegrói, Békéscsaba), Gol-Gol Mebrahtu (ausztrál, Western Sydney Wanderers – Ausztrália), Nagy Richárd (Siófok), Tischler Patrik (Puskás Akadémia, legutóbb kölcsönben Videoton)
Távozók: Litauszki Róbert (Cracovia Kraków – Lengyelország), Kabát Péter (visszavonult)
Kölcsönbe távozók: –
Kölcsönből visszatérnek klubjukhoz: Cseke Benjámin (MTK, ?), Kecskés Ákos (Atalanta – Olaszország, ?), Lencse László (Puskás Akadémia)
Távozhatnak/ érdeklődnek irántuk: Balogh Balázs
(Cracovia Kraków, Lech Poznan – Lengyelország), Jonathan Heris (belga, Sint-Truiden – Belgium), Tóth Patrik