Felkészülés: szombathelyi iksz Ausztriában az ukránok ellen

2016.06.29. 20:41
Felkészülési mérkőzésen az élvonalbeli Haladás döntetlent játszott az ukrán Sztal Dniprodzerzsinszkkal.

Az ausztriai mérkőzés első félidejében David Williams révén a Haladás szerzett vezetést, az ukránok a 80. percben egyenlítettek. A Haladás klubhonlapja szerint a szombathelyieknél az első félidőben lehetőséget kapott a 19 éves dunaújvárosi próbajátékos, Szellák Soma. A hétfő óta ismét a klubnál készülő Thomas Wils a szünet után léphetett pályára, az ő további sorsa azonban változatlanul bizonytalan.

NB I-ES FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
HALADÁS–DNYIPRODZERZSINSZK (ukrán) 1–1 (1–0)
Grieskirchen
HALADÁS, 1. félidő:
Rózsa – Angyal, S. Wils, Hegedűs, Bosnjak – Szellák, Iszlai, Tóth M., Calvente, Halmosi – Williams. 2. félidő: Rózsa (Lévay) – Kovács L., Jagodics, Jancsó, Th. Wils – Overgoor, Németh M. – Rácz B., Szőke, Tihanyi – Gaál B.
G: Williams, ill. Bendeul

A HALADÁS NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete:
június 13.
Edzőtábor: Ausztria (Hinterstoder), június 20–26.
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Június 22., Bad Wimsbach-Neydharting: Haladás–Dinamo Moszkva (orosz) 0–1
Június 26., Grieskirchen: Rapid Wien (osztrák)–Haladás 1–0
Június 29., Alsólövő (Unterschützen): Haladás–Sztal Dniprodzerzsinszk (ukrán) 1–1 (Williams)
Július 2.: Király-kupa
Július 9.: később kijelölendő ellenféllel