Felkészülés: vesztes meccsen debütált a Diósgyőr spanyolja

2016.06.17. 19:32
A labdarúgó NB I-ben szereplő DVTK felkészülési mérkőzésen 3–1-es vereséget szenvedett a Budapest Honvédtól. A kispesti csapatban Eppel Márton duplázott, míg a hazaiaknál bemutatkozott a spanyol Diego Vela.

A kispestiek már a 13. percben megszerezték a vezetést, amikor Eppel Márton vette be tíz méterről a DVTK kapuját (0–1). Tíz perccel később Lázár Pál buktatta a tizenhatoson belül Holender Filipet, amiért Karakó Ferenc játékvezető tizenegyest ítélt. A labda mögé Eppel állt, aki kíméletlenül a jobb alsóba lőtt (0–2).Eppel Márton vette be tíz méterről a DVTK kapuját (0–1). Tíz perccel később Lázár Pál buktatta a tizenhatoson belül Holender Filipet, amiért Karakó Ferenc játékvezető tizenegyest ítélt. A labda mögé Eppel állt, aki kíméletlenül a jobb alsóba lőtt (0–2).

A diósgyőriek a szünetben szinte teljes sort cseréltek, a kezdőcsapat tagjai közül csak Antal Botond kapus maradt fent a pályán. Beállt a spanyol Diego Vela is, akinek a szerződtetését csütörtökön véglegesítette a miskolci egyesület.

A 62. percben háromgólosra duzzadt a Honvéd előnye, a vendégek ismét tizenegyeshez jutottak, amit Vernes Richárd értékesített (0–3). A DVTK a hajrában szépített, Koman Vladimir legurított szabadrúgása után Miroszlav Grumics bombázott a kapuba (1–3).

A Diósgyőr az izraeli Beitar Jeruzsálemmel, míg a Honvéd a Vasassal vívja a következő felkészülési meccsét.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
DVTK–BUDAPEST HONVÉD 1–3 (0–2)
Diósgyőr, zárt kapuk mögött.
V: Karakó
DIÓSGYŐR, 1. félidő:
Antal – Lázár P., Lipták, Tamás M., Nemes – Ternován, Nikházi, Bognár I., Kitl – Griffiths, Bacsa. 2. félidő: Antal – Eperjesi, Okuka, Csicsvári, Németh M. – Egerszegi, Oláh B., Koman, Vela – Szabó I., Grumics
BP. HONVÉD, 1. félidő: Vajda D. – Botka, Lovric, Kamber, Bobál D. – Gazdag, Nagy G., Hidi, Kovács D. – Eppel, Holender. 2. félidő: Vajda D. – Ikenne-King, Lovric (Póti), Bobál D., Botka (Horváth Cs.) – Gazdag (Schön), Hidi, Kamber (Göblyös) – Matos (Szerető), Vernes, Bobál G.