Felkészülés: a DVTK-nak sikerült, legyőzte szlovák ellenfelét

2016.06.25. 19:14
A labdarúgó NB I-ben szereplő DVTK felkészülési mérkőzésen 2–0-ra legyőzte a szlovák Zlaté Moravcét.

Nemcsak a Diósgyőr játszott szlovák ellenféllel szombaton, hanem a Honvéd is, amely 1–1-re végzett a Sport Podbrezovával. A DVTK bő fél óra után került előnybe, az új szerzemény, a spanyol Diego Vela beadása után Bognár István volt eredményes (1–0). 1–1-re végzett a Sport Podbrezovával. A DVTK bő fél óra után került előnybe, az új szerzemény, a spanyol Diego Vela beadása után Bognár István volt eredményes (1–0).

A szünetben nem, de a második félidő elején többet is cserélt Egervári Sándor, a 2–0-s végeredményt Boros Gábor állította be a 75. percben. A nagy hőségben lejátszott mérkőzésen a Diósgyőr megérdemelten nyert.

FELKÉSZÜLÉS
DVTK–Zlaté Moravce (Aranyosmarót; szlovák) 2–0
Gyirmót
DVTK:
Antal (Zöldesi, 65.) – Lázár (Eperjesi, 65.), Lipták (Okuka, 65.), Tamás (Németh M., 65.), Nemes (Kitl, 65.) – Nikházi (Oláh B., 65.), Egerszegi (Halmai, 65.; Mahalek, 85.) – Vela (Kövér, 65.), Bognár I. (Ternován, 65.), Bacsa (Szabó I B., 65.) – Griffiths (Boros, 65.). Vezetőedző: Egervári Sándor

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Június 17.: DVTK–Bp. Honvéd 1–3 (Grumics)
Június 21., Bükfürdő: DVTK–Beitar Jeruzsálem (izraeli) 1–1 (Griffiths)
Június 25., Gyirmót: DVTK–Zlaté Moravce (Aranyosmarót; szlovák) 2–0 (Bognár I., Boros)
Június 28., 17.30, Bükfürdő:DVTK–Gazovik Orenburg (orosz)
Július 2., 18.00: DVTK–Rimavská Sobota (Rimaszombat; szlovák III.)
Július 6., 17.00, Eperjes: Tatran Presov (Eperjes; szlovák II.)–DVTK
Július 9., 18.00: DVTK–Lokomotíva Kosice (Kassa; szlovák II.)