Felkészülés: MTK-s a kezdőben, szép Paks-siker a Sturm ellen

2016.06.25. 17:48
A labdarúgó NB I-ben szereplő Paks felkészülési mérkőzésen 2–1-re legyőzte az osztrák élvonalbeli Sturm Grazot – ez volt a nap sikere magyar szempontból. Szombaton pályára lépett ugyanakkor a Mezőkövesd, az MTK, a DVTK és a Honvéd is.

A Paksnál a kezdőcsapatban kapott lehetőséget az utánpótlás-válogatott Szalai András, aki még az MTK játékosa, de a következő szezontól a paksiaknál szerepel. Paksnál a kezdőcsapatban kapott lehetőséget az utánpótlás-válogatott Szalai András, aki még az MTK játékosa, de a következő szezontól a paksiaknál szerepel.

A paksifc.hu beszámolója szerint osztrák fölénnyel kezdődött a találkozó, ám az első gólt mégis a magyar csapat szerezte. Éppen Szalai András indította Bartha Lászlót, aki becsapta a kapust, majd 17 méterről a kapuba lőtt (0–1). A paksiak annak is köszönhetik, hogy a szünetre előnnyel mentek, hogy Kemenes Szabolcs nagy bravúrral védte a graziak egyik ziccerét.

A 73. percben növelte előnyét a tolnai gárda, Kecskés Tamás passzát Báló Tamás váltotta gólra (0–2). Bár a Sturm a végén szépített Bright Edomwonyi révén (1–2), így is a Paks nyerte meg a találkozót.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Sturm Graz (osztrák)–Paks 1–2 (0–1)
Ausztria,
Dietersdorf
Paks: Kemenes – Szalai A. (Kővári, a szünetben), Zachán (Szekszárdi, 65.), Gévay (Papp K., a szünetben), Szabó J. (Báló, 65.) – Lenzsér – Haraszti (Szakály D., 73.), Nagy R. (Kecskés T., 65.), Bertus (Koltai, a szünetben), Bartha (Bor, 73.) – Jelena (Balázs Zs., 73.). Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Edomwonyi (85.), ill. Bartha (44.), Báló (74.)

A teljes meccs:

A PAKSI FC NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: június 8.
Edzőtábor: Bükfürdő, június 20–26.
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Június 11.: Kajdacs–Paks 0–16 (Bartha 3, Bajner 2, Bertus 2, Haraszti 2, Kulcsár 2, Balázs Zs., Kecskés, Nagy R., Kővári, Szekszárdi)
Június 18., Kapronca: Slaven Belupo Koprivnica (Kapronca; horvát)–Paks 4–0
Június 23., Laa an der Thaya (Ausztria): Maccabi Tel Aviv (izraeli)–Paks 1–0
Június 25., Dietersdorf (Ausztria): Sturm Graz (osztrák)–Paks 1–2 (Bartha, Báló)
Június 29., Budapest: Kisvárda–Paks
Július 2., 17.00: Bp. Honvéd–Paks
Július 5., 18.00, Telki: Paks–Ross County (skót)
Július 9., 16.00, Telki: Paks–Luton Town (angol IV.)

Az újonc Mezőkövesd Zsóry FC, amely 3–2-re győzött a Debrecen második csapata ellen. A kövesdieknél a kiszemeltek közül Czuczi Márton, Marek Strestík és Mihai Dina is pályára lépett. Strestík gólt is szerzett a meccsen.

FELKÉSZÜLÉS MÉRKŐZÉS
MEZŐKÖVESD ZSÓRY–DVSC-TEVA II 3–2
(2–0)
Mezőkövesd, 100 néző. V: Nagy R.
MEZŐKÖVESD 1. félidő: Czuczi – Vági, Szeles, Devecseri, Sós – Hegedűs, Tóth B., Grgic, Nicorec – Strestík, Pauljevics. 2. félidő: Dombó – Baracskai, Dvorschák, Dina, Polényi – Molnár, Heffler N., Rácz F., Fótyik – Frőhlich, Orosz M.
DVSC: Rácz G. – Bokros (Karikás), Koval (Kuti), Kinyik, Nagy Z. (Kondás) – Bereczki (Barna), Berdó (Virág), Ludánszki B., Nagy K. – Kertész, Bíró (Tóth M.)
G: Berdó – öngól, Strestík, Baracskai, ill. Kinyik, Nagy K.

A MEZŐKÖVESD-ZSÓRY NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete:
június 16.
Június 25.: Mezőkövesd–DVSC II 3–2 (Berdó – öngól, Strestík, Baracskai)
Június 29., 18.00: Mezőkövesd–Bp. Honvéd

Az Európa-liga selejtezőjére készülő MTK 2–0-ra győzött a szlovák harmadosztályú SK Senec ellen. Az MTK Facebook-oldalának beszámolója szerint Szatmári István találatával már a 6. percben megszerezte a vezetést a budapesti klub, az előnyt Jakab Dávid duplázta meg a rendes játékidő utolsó percében.

A találkozón elsősorban fiatalok, valamint azon játékosok kaptak szerepet Teodoru Vaszilisztől, akik a tegnapi MFC Zemplín Michalovce elleni, szintén 2–0-ra megnyert összecsapáson nem kaptak – elég – játéklehetőséget. Mellettük három próbajátékos is pályára lépett, ketten – a középhátvéd Bjedov és a második találatot előkészítő Cenaj – kezdőként, míg az Újpestről érkező Szabó Bence a meccs második felében szállt be.

MTK BUDAPEST–SK SENEC (szlovák) 2–0
(1–0)
Budapest, 100
néző.
MTK:
Grippioni (Demjén) – Talabér (Szabó B.), Bjedov, Vukmir, Deutsch (Tóth F.) – Borbély, Katona – Szatmári I., Schrammel, Jakab – Cenaj
Gólszerző:
Szatmári I. (6.), Jakab (90.)

AZ MTK BUDAPEST NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: május 30.
Külföldi edzőtábor: Ausztria, június 12–19.
Június 13., Leoben: MTK–Csukaricski (szerb) 3–0 (Torghelle, Nikacs, Strestík)
Június 15., Rohrbach an der Lafnitz: MTK–Csihura Szacshere (grúz) 3–1 (Szatmári L., Grgic, Szatmári I.)
Június 18., Bad Erlach: MTK–Beitar Jeruzsálem (izraeli) 0–1
Június 24.: MTK Budapest–Zemplín Michalovce (Nagymihály; szlovák) 2–0 (Torghelle, Szatmári L.)
Június 25.: MTK–SK Senec (Szenc; szlovák III.) 2–0 (Szatmári I., Jakab)
*Június 30., 16.00, Aktobe, El-selejtező: Aktobe (kazah)–MTK
*Július 7., 16.00, Gyirmót, El-selejtező: MTK–Aktobe (kazah)

A Honvéd döntetlent játszott a szlovák élvonalban legutóbb nyolcadik helyen végző Sport Podbrezovával. A mérkőzésen a második félidő közepén a zólyombrézói vendégek szereztek vezetést, a kispesti házigazdák a hajrában egyenlítettek: Eppel Márton értékesítette az ellene elkövetett szabálytalanság miatt megítélt büntetőt a 92. percben. A kispesti támadó az első meccsen duplázott, egyszer akkor is büntetőből lőtt gólt.

Érdekesség, hogy a Honvéd az eddig három felkészülési mérkőzésén összesen hat gólt szerzett, ebből négyet büntetőből. A Honvéd három felkészülési találkozót követően is veretlen, korábbi két összecsapását, élvonalbeli magyar riválisával szemben megnyerte.

BP. HONVÉD–ZP ODBRAZOVÁ (szlovák) 1–1 (0–0)
Bozsik-stadion, 100
néző. V: Oláh G.
HONVÉD, 1. félidő: Vajda D. – Botka, Lovric, Bobál D., Hajdú Á. – Hidi – Gazdag, Vasziljevics – Bobál G., Eppel, Holender. 2. félidő: Gróf – Ikenne-King, Lovric (Márton A.), Póti, Hajdú Á. – Kamber – Nagy G., Vasziljevics (Lőrinczy) – Koszta, Eppel, Holender (Mátyás)
G: Eppel (11-esből), ill. Pesevszki

A BUDAPEST HONVÉD NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
június 6.
Június 17.: DVTK–Bp. Honvéd 1–3 (Eppel 2 – a másodikat 11-esből, Vernes – 11-esből)
Június 21.: Bp. Honvéd–Vasas 2–0 (Vernes – 11-esből, Holender)
Június 25.: Bp. Honvéd–Sport Podbrezová (Zólyombrézó; szlovák) 1–1 (Eppel 11-esből)
Július 6., 17.00: Bp. Honvéd–Budaörs
Július 9., 17.00: Bp. Honvéd–Slaven Belupo Koprivnica (Kapronca; horvát)

A DVTK bő fél óra után került előnybe, az új szerzemény, a spanyol Diego Vela beadása utánBognár Istvánvolt eredményes(1–0). A szünetben nem, de a második félidő elején többet is cserélt Egervári Sándor, a 2–0-s végeredménytBoros Gáborállította be a 75. percben. A nagy hőségben lejátszott mérkőzésen a Diósgyőr megérdemelten nyert.

FELKÉSZÜLÉS
DVTK–Zlaté Moravce (Aranyosmarót; szlovák) 2–0
Gyirmót
DVTK:
Antal (Zöldesi, 65.) – Lázár (Eperjesi, 65.), Lipták (Okuka, 65.), Tamás (Németh M., 65.), Nemes (Kitl, 65.) – Nikházi (Oláh B., 65.), Egerszegi (Halmai, 65.; Mahalek, 85.) – Vela (Kövér, 65.), Bognár I. (Ternován, 65.), Bacsa (Szabó I B., 65.) – Griffiths (Boros, 65.).Vezetőedző:Egervári Sándor
Gólszerző:
Bognár I. (32.), Boros (75.)

A DVTK NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
június 8.
Edzőtábor:Bükfürdő,június 20–30.
Június 17.:DVTK–Bp. Honvéd 1–3(Grumics)
Június 21., Bükfürdő:DVTK–Beitar Jeruzsálem (izraeli) 1–1(Griffiths)
Június 25., Gyirmót:DVTK–Zlaté Moravce (Aranyosmarót; szlovák) 2–0(Bognár I., Boros)
Június 28., 17.30, Bükfürdő:DVTK–Gazovik Orenburg (orosz)
Július 2., 18.00: DVTK–Rimavská Sobota (Rimaszombat; szlovák III.)
Július 6., 17.00, Eperjes: Tatran Presov (Eperjes; szlovák II.)–DVTK
Július 9., 18.00: DVTK–Lokomotíva Kosice (Kassa; szlovák II.)