A Barcelona a végjátékban gyűrte le otthon a remeklő Szegedet

B. L.B. L.
2020.02.29. 19:52
Mirko Alilovic 15 védéssel és egy góllal jelentkezett, de ez sem ért pontot (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
Veszített idénybeli utolsó Bajnokok Ligája-csoportmeccsén a Mol-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata: Juan Carlos Pastor legénysége sokáig vezetett, de végül 30–28-ra kikapott a Barcelona vendégeként szombat este. A nyolc közé jutásért a Vardar Szkopje lesz az ellenfél.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 14. FORDULÓ
A-CSOPORT
BARCELONA (spanyol)–MOL-PICK SZEGED
30–28 (13–15)
Barcelona,3000 néző. V: Lah, Sok (szlovénok)
BARCA:
Möller – V. Tomás 2, Mem 1, CINDRIC 7, L. Fabregas 4, Pálmarsson 2, Arino 1. Csere: DE VARGAS (kapus), Thiagus Petrus, DOLENEC 7 (5), Sorhaindo, N'Guessan 2, A. Gómez, R. ENTRERRÍOS 3, Mortensen 1. Edző: Xavier Pascual
SZEGED:
ALILOVIC 1 – Sostaric 1, MAQUEDA 5, Henigman 1, J. Källman, Bánhidi 3, BOMBAC 2. Csere: Mikler (kapus), J. Canellas 1 (1), BODÓ 7, B. Radivojevics 1, Gaber, Sigurmannsson 4 (3), Kaspárek 2. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 4. perc:
2–2. 10. p.: 5–4. 17. p.: 7–6. 22. p.: 9–9. 27. p.: 11–12. 35. p: 17–17. 42. p.: 21–21. 48. p.: 23–25. 55. p.: 26–28. 59. p: 28–28
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 5/4
Xavier Pascual:
– Minden kézilabda szurkolónak ajánlom ezt a meccset, mert egy olyan csapatot sikerült legyőzni, amely akár a Bajnokok Ligáját is megnyerheti. Kiválóan felkészített ellenféllel találkoztunk, örülök, hogy a hajrát jobban bírtuk.
Juan Carlos Pastor: – Nagyszerű mérkőzés volt, amelyen mindkét csapat győzelemre játszott. Tudtuk, hogy nemcsak a mi kezünkben van a sorsunk a második helyet illetően, de szerettünk volna nyomást gyakorolni a Párizsra. Nagyon sokat jelentett a kiutazó 300 szegedi szurkoló támogatása. A végén a kevesebbet hibázó együttes nyert. Készülünk a nyolcaddöntőre.

A katalánok a szegedi 31–28-as vereség után mind a 12 meccsüket megnyerték, így biztos csoportelsőként várták a záró fordulóbeli rangadót.

A kiegyenlített játékkal induló összecsapáson az első negyedóra végéhez közeledve a Barcelona indult meg először, Joan Canellas kimaradt hetese, majd Bánhidi Bence és Bodó Richárd kiállítása után a kettős előnyben 7–5-re ellépett a házigazda.

Ez egyáltalán nem törte meg a szegedieket, Bodó három góljával fordítottak (7–8), és bár Bánhidi újabb kiszórása után a Barca is vezetett, a 25. perctől kezdve egy 4–0-s szériával elléptek a Tisza-partiak (11–14).

A szenzációs védések sorát bemutató Mirko Alilovic a játékrész utolsó percében még gólt is szerzett, a kétgólos előnnyel záruló félidőben egyértelműen ő volt a legnagyobb sztár (13–15).

A magyar csapat hiába vezetett kétszer is hárommal a fordulást követően, egy 4–0-s sorozattal fordított a Barca, időt is kellett gyorsan kérni (18–17).

Ez hatott, rendkívül kiegyenlített meccs vette kezdetét, kis túlzással csak Luka Cindric remeklése tartotta ezekben a percekben a hazaiakat, akik 22–24-ről visszakapaszkodtak az 50. percre (26–26).

Az 55. percben Dean Bombac betörésével újra kettő volt a szegedi előny (26–28), de ezt követően már nem szerzett újabb gólt a magyar csapat, így Alilovic 15 védése nem ért pontot sem végül (30–28).

Közben az is eldőlt, hogy a Szegedre az északmacedón Vardar Szkopja vár a nyolc közé jutásért.

Hazai időkérés, 12 mp.
60. Bombac gyönyörűen került ziccerbe, de kapufára lőtt.
60. Időkérés, még 59 mp.
59. Maqueda csúnyán eladta, Tomás köszönte szépen. Entrerríosé a gól. 29–28
59. Fabregasháttal beugorva húzza be. 28–28
58. Bombac rosszul játszott be, Alilovic Tomás újabb ziccerét védi, de marad náluk. 15 hárításnál a szegedi kapus.
57. Bodó tette túl erősen kínaira a labdát, de Arino lövését a kapufa védi.
56. Dolenecszépen cselezte ki védőjét. 27–28
55. Bombacbetörése után már gól. 26–28
55. Alilovic pedig ziccert véd! Tomás lövését a kapufára ütötte.
54. Maqueda lövése előtt már túl sok volt a passz, de belemenés. Källman ziccert ront!
53. Pálmarssona bal oldalon ment be, keresztbe ellőtt a kapu előtt.
53. Belemenés után Bánhidi a bal felsőbe lőtt. 26–27
52.
Dolenec lövését pedig Alilovic. Radivojevics éles szögből mellé.
51. Maqueda löketét védte a kapus.
50. Cindrictarthatatlan, a jobb alsóba lőtt. 26–26
50.Bánhidi lövését védte Pérez de Vargas.
49. Bodóparádés lövőcsellel ment be, Cindric betörésből fele. 25–26
48. Cindricettúl közel engedik. 24–25
48. Bodó szép bejátszását Bánhidi értékesíti. 23–25
48. N’Guessan tört be, hetes. Dolenec nem tud rontani, bepattintja. 23–24
47. Bodófelment, a hosszúba lőtt. 22–24
47. Lent maradt a francia, ápolni kell. Le kell segíteni a pályáról.
46. Mem ziccerét védi Alilovic.
46. Mem eladta, Maqueda az üres kapuba lőtt. 22–23
45. Csak eljut Radivojevicsig, ejtése a kapufáról pattant be. 22–22
45.
Canellas átlövését védte Pérez de Vargas, de marad a Szegednél.
44. Thiagus Petrusújabb belemenést akart eljátszani, erre két percet kapott.
44. Cindric passzívnál utolsó pillanatban eredményes. 22–21
43. Időt kért a Barcelona.
42. Bombacbetörése gól a bal szélről. 21–21
42. Bodó ment be a bal szélről, de most véd a kapus, Tomás pedig ziccert értékesít. 21–20
41.
Thiagus Petrus harcolt ki belemenést, de Mem mellé lőtt.
40. Alilovic újabb ziccert véd, most Fabregasét.
40. Bánhidierőszakos, gól! 20–20
39. Dolenecmegint bevágja Miklernek. 20–19
39. Henigmankimegy két percre és még hetes is.
38. Canellas harcolt ki hetest. Sigurmannsson bepattintja. 19–19
38. A kapufa kisegíti Alilovicot, de a kipattanó Fabregasé, ő pedig már nem ront. 19–18
37. Bodóment be bal kettőben, a rövidbe lőtt. 18–18
36. Időt is kért a Szeged.
36. Memelőször eredményes, 4–0-s szériában a Barca. 18–17
35. Bodó löketét is védi a kapus, de labdaszerzés hátul. Eladott labda elöl. Ez már a 10. labdavesztés volt!
35. Canellas talpról lőtt, Pérez de Vargas véd, Cindric pedig egyenlít. 17–17
34. Elveszik a szegediektől, Tomás indul, 16–17.
33. Pálmarsson hetest harcolt ki. Mikler először a kapuban. Dolenec bepattintja. 15–17
32. Cindricbetörése eredményes, de Maquedáé is. 14–17
31. Sigurmannssona bal felsőbe lőtt. 13–16
31. Thiagus Petrusrántja vissza Bánhidit, hetes, két perc.
31. Rohan a Szeged, hogy az előnyt kihasználja, de eladja a magyar csapat. Cserébe Alilovic Fabregas ziccerét is védi! Ez a 10. hárítása már!

29. Sigurmannssona léc alá. 11–14
29. Canellas passza után Bánhidi harcolt ki hetest és két percet, Entrerríos pihen.
28. Alilovic Entrerríos ziccerét is védi.
27. Bodópasszívnál brutálisan nagy gólt vág a léc alá. 11–13
27. Dolenec lövését is védte Alilovic.
26. Kaspárektalpról a rövid alsóba. 11–12
26. Fabregas ziccerét a léc védte.
26. Időt kértek a hazaiak.
26.
Fabregas ajtó-ablak helyzetét is védte Alilovic, de marad náluk.
25. Kaspárekéis. 11–11
25. Entrerríosbetörése eredményes. 11–10
24. Sigurmannssona bal szélről értékesít ziccert. 10–10
24. Maqueda és N’Guessanösszeakaszkodása páros kiállítás.
24. Alilovic véd újabb Mortenser-ziccert.
23. Sostaric kínaija kimarad, Mortensen az üres kapuba pattint. 10–9
22. Bodó bejátszása rossz, Entrerríos az üres kapuba ível. 9–9
21.
Mortensen ziccerét védi Alilovic, a kipattanót pedig kiügyetlenkedik a hazaiak a pályáról.
21. Bánhidi megkapja a második két percét is.
21. Canellas, Maqueda, gól. Egyszerű ez. 8–9
20. N’Guessanszétlövi a bal felsőt. 8–8
20. Bodónakviszont igen, három góljával fordít a Szeged. 7–8
19. Memnek nem megy, kapufa.
19. Bodóújabb lökete eredményes. 7–7
18. Canellas parádés passza után Bánhidi ront ziccert, Mem pedig nem kap faultot.
18. Időt kért a Szeged.
17. Bodóa bal alsóba lőtt, Alilovic védi Mem lövését. 7–6
16.
Ezt megköszönhetjük, most mellé lőtt.
15. Maqueda nem kap faultot, N’Guessan az üres kapuba lőtt. 7–5
15. Dolenecmost a jobb alsóba lőtt. 6–5
15. Sorhaindo hetest és két percet harcolt ki, Bánhidi is kimegy.
14. Elveszik a Szegedtől, a kontra végén Bodó kap két percet.
13. Maqueda tört be Pálmarsson mellett, hetes. Canellas újabb hetesét Pérez de Vargas védi, de a kipattanó a Szegedé.
12. Cindric löketét is védte a szegedi kapus.
12. Maquedarepült be. 5–5
11. Bodó a pályán, Alilovic véd.
11. Nagyon hosszú szegedi támadás végén Bombac lövése nem veszélyes. Sostaric maradt lent védekezésben, kicsit piheg a földön. Három támadásig a padon is.
9. Bombactól elvették, Arino a szélről fordít. 5–4
8. Henigmangóljára Fabregas felelt beállóból. 4–4
8. Doleneca bal alsóba lőtt. 3–3
7. Sostaric védekezett belül.
7. Sostarickapott óriási passzt. 2–3
6. Rossz passzok mindenhol, illetve szép labdaszerzés Bombactól.
5. Bombac talpról jócskán fölé. Labdaszerzés. Henigman belement,
4. Pálmarssona bal felsőbe ágyúz. 2–2
3. Tomás reklamált faultot, hiába, Maqueda befordul, és a hosszú alsóba lőtt. 1–2
3. Bánhidi harcolt ki hetest, Canellas bevágja. 1–1
2. Pálmarssonéaz első gól. 1–0