T. D. 2019.10.13 14:50 Frissítve: 2019.10.13 19:02

Ellenállhatatlan játék, tízzel verte meg a Veszprém a Portót

Magabiztos játékkal tízgólos győzelmet (38–28) aratott a Telekom Veszprém az FC Porto Sofarma felett a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában. A portugálok jól kezdtek, ám elsősorban Petar Nenadics, Sterbik Árpád és Andreas Nilsson kiemelkedő játékának köszönhetően a bakonyiak fontos sikernek örülhetnek.

Lékai Máté (labdával) visszatért, a Veszprém legyőzte a Portót (Fotó: Koncz György)

KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
4. FORDULÓ

B-CSOPORT
TELEKOM VESZPRÉM–FC PORTO SOFARMA (portugál) 38–28 (19–16)

Veszprém, 4985 néző. V: Sondors, Licis (lettek)
VESZPRÉM: Cupara – Gasper Marguc 1, Tönnesen 1, Lékai 1, B. BLAGOTINSEK 3, LAUGE 4, Manaszkov 1. Csere: STERBIK (kapus), TERZIC, GAJIC 5 (3), A. NILSSON 8, NENADICS 6, Moraes 2, J. Omar 1, Borozan 3, Strlek 2. Edző: David Davis
PORTO: Quintana – Rodrigues Areia 3 (2), M'BENGUE 4, Salina 2, Borges 1, Gomes 3, Branquinho 2. Csere: Bauer (kapus), Soares Martins 2, Magalhaes, Martins Silva, ITURRIZA 6 (2), Balasquez 3, Hernandez 2, Fernandes. Edző: Magnus Andersson
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–5. 13. p.: 9–8. 20. p.: 13–11. 34. p.: 21–18. 43. p.: 29–21. 51. p.: 33–23. 56. p.: 36–26
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/4
David Davis: –
Nagyon boldog vagyok, hiszen az utolsó két BL-meccsünket elveszítettük, most jól jött a győzelem. Úgy érzem, visszatért a csapatba a hit és a magabiztosság. Köszönöm a szurkolóknak az egész meccses biztatást.
Magnus Andersson: – Természetesen csalódottak vagyunk az eredmény miatt, hiszen Veszprémben ki lehet kapni, ugyanakkor sok a kapott gól. Persze azt sem szabad elfelejteni, hogy a világ legjobb csapata ellen játszottunk. Sokat tanulhatunk az ilyen meccsekből.

A veszprémi játékosok szeme előtt csakis a kötelező győzelem lebeghetett az egyáltalán nem gyenge Porto elleni találkozót megelőzően, hiszen egyetlen győzelme és két veresége mellett mindenképpen javítania kellett a sérüléséből visszatérő Lékai Mátéval felálló bakonyiaknak, hogy javítsák helyzetüket a csoportban.

Ám Magnus Andersson tanítványai gyorsan megmutattak valamit abból, miért győzték le a Kielcét: a Porto gyors támadójátéka eredményesnek bizonyult az ekkor még össze nem álló veszprémi védekezés ellen, így az első percek a vendégekről szóltak, akik kétszer is háromgólos előnyre tettek szert.

A hetedik perctől azonban fordult a kocka: elöl-hátul jobban koncentrált David Davis csapata, amely elsősorban Petar Nenadics remeklésének és a feljavuló védekezésnek köszönhetően nemcsak ledolgozta a hátrányát, négygólos előnyt is kiharcolt. Az elején inkább a hazaiaktól látott technikai hibákat „átvették” a portugálok, illetve a hét hat elleni játékuk sem úgy sült el, ahogy azt Andersson tervezte. Viszont a visszaesés ellenére sem omlott össze a Porto, végül háromgólos veszprémi előnnyel mehettek öltözőbe a csapatok.

A fordulás után Sterbik Árpád érkezett a kapuba az első játékrészben kezdő Vladimir Cupara helyett, a rutinos kapus szinte azonnal elkapta a fonalat. A folytatásban továbbra is az első félidőben látott lendületes, gólgazdag kézilabdát láthattuk, mindkét csapat jól játszott, ám a Veszprém nem engedte közelebb magához vendégét.

Sőt, a 38. percre az ötgólos különbség is kialakult, a Porto erre válaszként újra megpróbálkozott a hét a hat elleni támadással, ám ennek eredménye nyolcgólos hazai előny lett, így ezt a játékot erre a meccsre befejezték a portugálok, akik kissé szét is estek a végére. A Veszprém eközben felszabadultan játszott, Sterbik szállította a védéseket, a hat gólt szerző Nenadics és a nyolcszor eredményes Andreas Nilsson vezérletével pedig már tizenkét gólosra hízott a különbség. Amelyet Yoan Balasquez faragott le tízre a végén. 38–28

A Davis-alakulat tehát megszerezte második sikerét, ám ami ennél is megnyugtatóbb, az az, hogy ezt a két pontot igazán meggyőző teljesítménnyel gyűjtötte be a csapat.

ESEMÉNYEK

60. perc: Bauer véd még egyet, ITT A VÉGE! 38–28-RA NYER A VESZPRÉM!

60. perc:
Iturriza lő még egyet a végén, 38–28.

59. perc:
Balasquez újabb gólt jegyez, 38–27.

58. perc:
megint Nenadics, majd Nilsson is szerez egy újabb gólt! 38–26.

57. perc:
David Davis második időkérése következik.

56. perc:
Balasquez megint, majd Nilsson is betalál, 36–26.

55. perc: SZENZÁCIÓS KÍNAI!
A ma parádés Nenadics Strleket játssza meg a szélen, 35–25!

53. perc: Nilsson löbböli át a kapus fölött a labdát, a túloldalon Balasquez válaszol. 34–25.

52. perc:
hetest dobhat a Porto, Iturriza be is lövi. 33–24.

52. perc:
Lauge góljával megint tíz a különbség! 33–23.

50. perc: STERBIIIIK!
Ahogy a vízilabdázó Nagy Viktor mondaná, ma nem! Elképesztően véd a Veszprém kapusa.

50. perc:
gyorsan jön a portói válasz, Hernández. 32–23.

49. perc: MICSODA GÓL, KÖZTE TÍZ!
Nenadics hát mögött teszi oda Nilssonnak a labdát, aki be is lövi a ziccert! 32–22!

48. perc: STERBIIIK!
Újabb védés, nagyon sokat tesz hozzá a Veszprém sikeréhez a rutinos kapus.

48. perc:
vendég időkérés.

48. perc:
Blagotinseket nem kifejezetten érdekli az őt megfékezni próbáló ember – rajta „keresztül” is gólt szerez a Veszprém játékosa. 31–22.

46. perc:
Tönnesen bejátszása után Nilsson szerzi meg a harmincadikat, 30–22.

46. perc:
Hernández ez most belövi, 29–22.

44. perc:
Balasquez remek csellel megy el, ám Sterbik megint hárít! A túloldalon Strlek lövését védi Quintana.

43. perc:
újabb két hazai gól, remélhetőleg ezzel eldönti a meccset a Veszprém! Borozan, majd Nenadics talál be, közte Sterbik véd – nyolc gól a különbség! 29–21!

42. perc:
Borozan, milyen jól szállt be! Quintana mozdulni sem tud a lövésére, 27–21.

41. perc:
közelebb jön a Porto, Salina. 26–21.

40. perc: Sterbik!
Megint véd a Veszprém kapusa, Strlek szerzi meg első gólját az ellentámadásból. 26–20.

39. perc:
megint Sterbik véd, Borozan elemi erejű lövése azonban a kapufán csattan.

38. perc:
Iturriza ezúttal távolról lő, Sterbik véd, az ellenakcióból Gajic talál be! Közte öt, 25–20!

38. perc:
Jahja, mekkora gól! Szépen elteszi a jobb alsóba, 24–20.

37. perc:
Terzic szabálytalan, Iturriza harcol ki hetest, majd a sértett a kapuba pörgeti a labdát. 23–20.

36. perc:
Borozan játssza be a labdát Moraesnek, aki két emberrel a nyakán szerez újabb gólt! 23–19!

35. perc:
újabb gólváltás, Iturriza találatára Gajic válaszol. 22–19.

34. perc:
Quintana-parádé. Véd, eladja a labdát, majd megint véd kettőt a portói kapus.

33. perc: STERBIIK! Ő jött ki a második félidőre, és kivédi Areia hetesét!

33. perc:
André Gomes harcol ki hétméterest Moraes és Jahja között.

32. perc:
gyors gólváltás, Soares találatára Borozan válaszol. 21–18.

31. perc:
Borozan passza után Moraes fordul kapura, be is lövi. 20–17!

31. perc:
a Porto gyorsan kihasználja az első félidőből megmaradó emberelőnyt, Iturriza. 19–17.

31. perc: FOLYTATJUK A MÁSODIK FÉLIDŐVEL!

30. perc: Nenadics ezt most az égbe lövi, VÉGE AZ ELSŐ JÁTÉKRÉSZNEK! 19–16 az állás a félidőben.

30. perc:
David Davis kér időt.

30. perc:
Branquinho ki is használja az emberelőnyt, 19–16.

30. perc:
Tönnesen üt oda Gomes fejére, kettő perc a „jutalma”.

29. perc:
nagy sansz a veszprémi labdaszerzés után, ám Manaszkov hát mögött akarja ellőni – ez most nem jött össze.

28. perc: NENADIIICS!
Eddig talán ő a legjobb, elhajlásból lövi az újabb parádés gólját, 19–15.

27. perc:
veszprémi labdaszerzés után Lauge szerzi meg a négygólos előnyt, majd az ő helyén kilépő Areia eredményes. 18–15.

26. perc:
gyönyörű átlövés megint Nenadicstól, 17–14.

25. perc:
Gomes átlövésből eredményes, 16–14.

25. perc:
vonalra lép Iturriza, támad a Veszprém, ám Marguc ziccerénél nagyot véd Quintana.

24. perc:
Nilsson használja ki jól az újabb bejátszott labdát, 16–13.

23. perc:
Salina kap labdát teljesen üresen a falban, 15–13.

22. perc:
Nenadic tör be, és ki is használja, 15–12.

22. perc:
Mbengué megint megtalálja az üres területet, 14–12.

21. perc:
Gajic belövi, 14–11.

21. perc: a betörő Marguc akad fenn Iturrizában, hetes és két perc.

20. perc:
portói hetes, Areia ezt is belövi. 13–11.

20. perc:
Cupara véd, meg is találjuk az üres embert a szélen, ám Quintana védi Marguc lövését.

18. perc: megdolgozik ezért a gólért a Porto, szépen felrajzolt támadás végén Mbengué talál be. 13–10.

18. perc:
Tönnesen állítja vissza a négygólos különbséget! 13–9.

17. perc: Iturriza marad üresen a hatoson, meg is kapja, be is lövi. 12–9.

17. perc:
elveszik a bírók a labdát a Portótól, Lékai meglátja a lyukat a rendezetlen védelemben, Blagotinsek használja ki! 12–8!

15. perc:
Quintana óriási bravúrral véd, Lauge kísérletezett.

15. perc:
szép labdaszerzés Tönnesentől a falban, indul a Veszprém, a kapus visszaér, de Lékai így is belövi! 11–8!

14. perc:
eladja a labdát a Porto hét a hat ellen, Lauge végigviszi, és üres kapura belövi. 10–8!

13. perc:

13. perc:
Nenadic adja a labdát Nilssonnak, ő be is lövi, vezet a Veszprém! 9–8.

12. perc:
fontos védés, Cupara! Bravúrral ment a veszprémi kapus, jöhet a magyar csapat!

12. perc:
Gajic belövi, 8–8!

11. perc:
Lékai bravúrosan átveri emberét, hetes és kettő perc Alexis Hernández Borgesnek!

10. perc:
Gomesre nem lép ki senki, ő meg lő – 7–8.

10. perc:
gyönyörű mozdulat, Nilsson talál be! 7–7!

10. perc: újabb portugál előny, Soares lövi a gólt, Blagotinsek kap két perces büntetést közben. 6–7.

9. perc:
Cupara védi a megpattanó lövést, Manaszkov a túloldalon kíméletlen, egyenlő – 6–6!

8. perc:
újabb hazai gól! Már csak egy gól a különbség, Lauge! 5–6!

7. perc:
Marguc mattolja Quintanát, 4–6.

6. perc:
Cupara ezzel sem tud mit kezdeni, Mbengué talál be megint. 3–6.

6. perc:
Blagotinseké a harmadik veszprémi gól! 3–5.

5. perc:
Alexis lövi az újabb portói találatot, 2–5.

5. perc:
kellett már! Nenadic lövi át a sáncot, 2–4.

4. perc:
újabb eladott hazai labda, újabb gól, Branquinho. 1–4

4. perc:
Areia növeli a vendégek előnyét hetesből, 1–3.

3. perc:
Gajicé az első hazai gól! 1–2

3. perc:
Salináé a meccs első két perce, hetes is jár érte.

2. perc:
Lékai elszórja a labdát, Mbengué büntet, 0–2.

1. perc:
Quintana máris egy védéssel kezd, Gomes szerzi a Porto első gólját. 0–1

1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

ELŐZMÉNYEK
(Szerző: N. P.)

Kéthetes szünetet követően lép ismét pályára a Bajnokok Ligájában a Telekom Veszprém

A 14 napos pauzának örülhettek a bakonyiak, ugyanis David Davis vezetőedzőnek a Kieltől és a Montpellier-től, no meg a regionális bajnokságban, a SEHA-ligában az Eurofarm Rabotniktól elszenvedett vereség után kellett rendet tennie a fejekben. A spanyol tréner egyébként az elejétől kezdve ódzkodott attól, hogy a nemzetközi szakírók szinte tálcán nyújtották felé a legrangosabb európai serleget. Fél távhoz közeledve kijelenthetjük, Davis félelmei jogosak voltak.

„Sokkal jobban kell játszanunk a Porto ellen, mint eddig, újra meg kell találnunk a ritmusunkat. Egy biztos, nagyobb magabiztossággal kell belemennünk a meccsbe. Alig várom, hogy bizonyítsuk, jobbak vagyunk annál, mint amit az előző két BL-mérkőzésen mutattunk”
– mondta Kent Robin Tönnesen, a Veszprém jobbátlövője.

A Porto mindössze harmadik alkalommal szerepel a BL-ben, ez azonban ne tévesszen meg senkit, ugyanis Magnus Andersson fiai legutóbb a Kielcét gyűrték le, amely tavaly elődöntőt játszott e sorozatban. A portugál bajnokság a magyaréhoz hasonlóan „kétpólusú”, az eddigi nyolc fordulóban Djibril M’Bengu és társai az ősi rivális Sportinghoz hasonlóan hibátlanok.

„Nagyon erős csapat ellen játszunk, amelynek két találkozóját is láttam – kezdte a vállsérüléséből viszszatérő irányító, Lékai Máté. Szkopjéban is jobbak voltak, mint a Vardar, ott a hazaiak kapusa sok ziccert megfogott, ezért tudták megfordítani a mérkőzést. Keményen védekeznek, hatalmas a faluk, sokszor játszanak hét a hat ellen. Teljesen mindegy, hogyan, de meg kell szerezni a két pontot.”

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS

Bárbara Arenhart talán az utolsó lehetőséget ragadta meg, hogy BL-esélyesnél játszhasson, de a jövőben szívesen élne hazánkban.

2020.08.06 09:33:11

Kézilabda VINCZE SZABOLCS

„Kaptam egy-két ajánlatot, de nem akartam folytatni, ha nem játszhatok a legmagasabb szinten.”

2020.07.31 16:46:26

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS, PAPP BÁLINT

INTERJÚ. Szélsőként mindig a biztosra ment • Nehezen dolgozta volna fel, hogy csak a padon ücsörög az ETO-ban.

2020.07.19 21:31:36

Kézilabda BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. Az utóbbi évtizedek profi hajszájában egyre jobban eluralkodott és nyomasztóvá vált az események sodra és az eredmények kényszere, most ezek híján kezdjük újra felfedezni az idő és figyelem hiányában már egészen háttérbe szoruló nőket és férfiakat.