Második félidő? Feltámadás! A Veszprém legyőzte a Kielcét

2019.11.23. 17:20
Remek második félidei teljesítményének köszönhetően a Telekom Veszprém visszavágott a PGE VIVE Kielcének az idegenbeli vereségért a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában.
Margucéknak végül kibrusztolták a sikert – GALÉRIA A KÉPRE KATTINTVA! (Fotó: Tumbász Hédi)

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
9. FORDULÓ
B-CSOPORT
TELEKOM VESZPRÉM–PGE VIVE KIELCE (lengyel) 28–24 (13–15)

Veszprém, 5125 néző. V.: Mazeika, Gatelis (litvánok).
VESZPRÉM: Cupara – NENADICS 4, Tönnesen 3, B. Blagotinsek, Terzic, Lauge 2, Strlek 3 (1). Csere: STERBIK (kapus), Gasper Marguc 1, A. NILSSON 5, GAJIC 4 (2), Mackovsek, BOROZAN 4, Moraes, Manaszkov 2 (1), J. Omar. Edző: David Davis
KIELCE: WOLFF – JANC 4, A. Dujshebaev 2, Karacic 2, KARALJOK 6, Kules 3, Á. Fernández 1. Csere: Pehlivan 2, D. Dujshebaev, Aguinagalde 3, Vujovics 1 (1), Lijewski, Guillo. Edző: Talant Dujsebajev
Az eredmény alakulása: 5. perc: 3–3. 12. p.: 7–6. 18. p.: 7–9. 27. p.: 12–14. 38. p.: 18–18. 44. p.: 21–20. 53. p.: 24–21. 57. p.: 26–21
Kiállítások: 16, ill. 6 perc
Hétméteresek: 7/4, ill. 2/1
David Davis: –
Mindig nehéz Dujsebajev csapatai ellen játszani, aki tudja, hogyan kell megnehezíteni a rivális dolgát. Remek hangulatú mérkőzésen győztünk. Szerettük volna a védelmet stabilizálni, de Sterbik Árpád teljesítménye kiemelkedett. Wolff is nagyon jól védett, de Árpi még nála is jobb volt.
Talant Dujsebajev: – Nagyon büszke vagyok fiatal játékosaimra, akik hatvan percen keresztül remekül harcoltak. Több hibát is elkövettünk, de az ilyen meccsek kiváló tapasztalatot jelentenek nekünk. Élmény itt játszani, legközelebb megpróbálunk nyerni Veszprémben.

A MÉRKŐZÉS UTÁN STERBIK ÁRPÁD ÉS VLADIMIR CUPARA NYILATKOZOTT AZ NSO TV-NEK

Semmiképpen sem számíthattunk sétagaloppra a Veszprém Kielce elleni mérkőzésén: a lengyel alakulat odahaza legyőzte a magyar csapatot, a két gárda egyaránt tíz ponttal állt a forduló előtt.

A vendégek jól is kezdték a mérkőzést, két góllal elhúztak, a bakonyiak ezalatt tartották a lépést, ám a vezetést csupán a 12. percben szerezték meg először. A Kielce támadójátéka világos volt: a játékosok mindent megtettek azért, hogy a még vissza nem rendeződött hazai védelem ellen befejezzék az akciókat, amikor ez nem jött össze, akkor a beállósokat, Arcjom Karaljokot és Julen Aguinagaldét keresték – sikerrel.

A Veszprémnek az utóbbi mérkőzésekhez hasonlóan ezúttal sem ment igazán jól a beálló elleni védekezés, ezt termékeny támadójátékkal próbálta ellensúlyozni a David Davis-csapat. Így is volt azonban egy öt percnél is hosszabb dobott gól nélküli időszaka a Veszprémnek, ráadásul a kapufákról gyakran pattant kifelé a labda – a szünetben kétgólos előny birtokában vonulhatott pihenni a Kielce.

A második félidőre egyértelműen másik Veszprém jött ki az öltözőből: Sterbik Árpád állt a kapuba Vladimir Cupara helyére, a Breszt elleni mérkőzéshez hasonlóan ismét jött védekezésben Borut Mackovsek, aki ezúttal is remekül teljesített. Az első játékrésszel ellentétben a Veszprém volt előnyben, és a Kielce rohant az eredmény után, még ha nagy különbség nem is alakult ki.

A meccs utolsó tíz percére fordulva Sterbik folytatta remeklését, s a Veszprém védekezése olyannyira feljavult, hogy a Kielce a 46. és az 58. perc között nem tudott gólt szerezni. Ekkor gyors egymásutánban hármat is dobtak a vendégek, így a reméltnél kicsit izgalmasabban alakult a vége, de az utolsó percben lezárták a mérkőzést David Davis tanítványai.

A Veszprémnél Sterbik és Mackovsek mellett Andreas Nilsson, Petar Nenadics és Vuko Borozan is jól teljesített, így a csapat végül teljesen megérdemelt győzelmet aratott, amivel visszavágott a lengyeleknek az idegenbeli vereségért, és feljött a B-csoport második helyére.

ESEMÉNYEK

60. perc: ITT A VÉGE, MEGNYERTE A VESZPRÉM! 28–24 A VÉGE!

60. perc:
Nilssont még kiküldik két percre.

60. perc:
Nenadics a visszafutó kapus helyett is ment, Nilsson is betalál a végén, 28–24!

60. perc:
kijátssza a Veszprém Gajic belövi! 27–24, eldőlt!

59. perc:
Kules belövi, 26–24. Ne kelljen ennél jobban izgulni!

59. perc:
Lauge üt oda nyakra, két percre kimegy.

59. perc:
veszprémi időkérés, 1:46 az órán.

58. perc:
hiba után kontrázik a Kielce, Janc talál be. 26–23.

58. perc:
Fernandez töri meg a Kielce több mint tízperces góltalansági szériáját – 26–22.

57. perc:
elrontja támadását a Kielce, Manaszkov végigviszi és belövi üres kapura! 26–21!

56. perc:
Strlek sajnos most hibázik, illetve Wolff véd.

56. perc:
Nilsson hetest harcol ki!

55. perc: BOROZAN!
Négygólos előnyben a Veszprém, és egyből utána ismét labdát szerez a hazai csapat! 25–21!

55. perc:
Dujshebaev lövése nem jó, jöhet a Veszprém!

55. perc: időt is kérnek gyorsan a lengyelek.

54. perc:
Nenadics passza most nem jut el Nilssonig, támad a Kielce, az első kísérlet után szabaddobás jön.

54. perc:
Gajic ziccert dobhat, elmehetne a Veszprém néggyel, ám Wolff hatalmas bravúrt mutat be. Marad a labda a bakonyiaknál.

53. perc: Strlek lövése ha kevéssel is, de átpattan a gólvonalon! 24–21!

53. perc:
a Veszprém olyan hosszan támad hátrányban, amilyen hosszan csak tud, végül Nenadics hetest harcol ki!

51. perc:
emberhátrányban is megy Sterbiknek, újabb védés!

51. perc:
Borozan sajnos túl vehemensen védekezik, kettő perc a „jutalma”.

50. perc: BOROZAAN!
Elemi erejű bomba a jobb felsőbe! 23–21!

50. perc: STERBIIIK!
Megint nagyot véd a Veszprém kapusa, remekül szállt be!

49. perc:
Gajic most a lövőcselek helyett egyből dob, Wolff megérzi – nincs gól.

49. perc:
az első gyanús esetnél még elmarad a hetes, ám Tönnesen rossz lövése után már egyértelmű a belül védekezés, büntetőt kap a Veszprém!

48. perc:
hiába védekezik remekül a Veszprém, Karaljok betalál – ám a vonalra ér a lába, mielőtt eldobja a labdát, így a gól érvénytelen!

46. perc: Karaljokot most nem tudjuk megfogni, 22–21.

45. perc:
Gajic megint! 22–20!

44. perc:
Gajic belövi ezt a hetest is, 21–20!

44. perc:
Lauge harcol ki hetest!

43. perc:
Wolff hárít Nenadics távoli lövésénél, az ellentámadásból Kules eredményes. 20–20.

42. perc:
Nenadics rávetődik, megvan a labda a Veszprémnek!

42. perc: védekezésben Mackovsek keze továbblendül, eltalálja Kules fejét, kettő perc.

41. perc:
Nenadics végigviszi egyedül, 20–19!

40. perc:
végigjátssza az akciót a Kielce, Karaljov fejezi be. 19–19.

39. perc:
Nilsson gyönyörűen teszi el a labdát a kilépő Wolff mellett, vezet a Veszprém! 19–18.

38. perc: STERBIIIK!
Jól szállt be a veszprémi kapus, kivédi Vujovic hetesét is!

37. perc:
újabb gyors veszprémi gól Nenadicstól, ám nem tart sokáig az előny, Dujshebaev kíméletlen. 18–18.

37. perc:
Tönnesen lő még egy gólt előnyből, az azonnal induló Kielce ziccerét Sterbik védi!

36. perc:
már majdnem kivédekezi a Veszprém, de Karacic távolról óriási gólt lő. 16–17.

35. perc:
Moraes harcol ki hetest, Gajic okosan bedobja! 16–16.

35. perc:
hosszú Veszprém-támadás végén Borozan lövése nem jó – meglökték, Lijewski megy le két percre.

33. perc:
Sterbik rúgja ki a bal alsóból Pehlivan lövését!

32. perc:
Tönnesen húzza vissza a bal alsóra átlövésből, 15–16!

32. perc:
Pehlivan átlövéssel válaszol, 14–16.

31. perc:
Borozan lövését kivédi Wolff, ám Nilsson belövi a kipattanót, 14–15.

31. perc: folytatjuk a második félidővel – Sterbik immár a veszprémi kapuban!

30. perc:
hosszas lengyel támadás végén Dujshebaev lövése fennakad a blokkon, vége az első játékrésznek! 13–15.

30. perc:
35 másodperc marad a félidőből, lengyel időkérés.

29. perc:
Manaszkov hetesét sajnos védi Wolff.

29. perc:
Pehlivan rántja le a gólt dobó Nilssont – a találat érvénytelen, de hetes és kettő perc jár a szabálytalanságért.

28. perc:
megint Aguinagalde. 13–15.

28. perc:
Borozan elképesztő sebességgel robog a kapu felé, át is lövi a védelmet. 13–14.

27. perc:
Borozan! Fontos gól, de Aguinagalde azonnal válaszol. Nem tudjuk megfogni a beállót, 12–14.

26. perc:
Kules talál be, 11–13.

26. perc:
kár érte… Jahját küldik ki két percre.

26. perc:
jó kérdés, hogyan, de Lauge átcsusszan a védők között, remek gólt szerez. 11–12.

25. perc:
veszprémi időkérés.

24. perc:
Wolff véd nagyot Jahja újabb kísérleténél.

23. perc:
Nenadics lövését blokkolják, a lerohanásból Janc talál be. 10–12

22. perc: Jahja lő, ám sajnos ő is kapufát talál. Legalább ötnél jár a Veszprém.

22. perc: Karacic szerez újra előnyt a vendégeknek. 10–11

21. perc:
Nenadics lő nagyot távolról! 10–10.

20. perc:
Tönnesen áll ki két percre.

20. perc:
ezt gyönyörűen lejátssza a Kielce, végül ott a gól is Aguinagaldétől. 9–10.

20. perc:
Manaszkov lövi be a hetest! 9–9.

19. perc:
Nenadics gyönyörű csellel veri át emberét – kapufára ejt ugyan, de hétméterest kap a Veszprém!

19. perc:
Karaljek leül két percre.

18. perc:
Nenadics szerencsével ugyan, de betalál! 8–9.

18. perc:
Karaljok sajnos ismét eredményes, 7–9.

17. perc:
Aguinagalde kapja a labdát, de kapu fölé lő! Sajnos Lauge ugyanezt a hibát elköveti a túloldalon.

17. perc:
Blagotinsek kap két perces kiállítást.

15. perc: Janc ront rá egyedül Cuparára, 7–8.

14. perc: Vujovic egalizál hetesből. 7–7

13. perc: Dujshebaev harcol ki hetest a Kielcének.

12. perc:
Dujshebaev lövését védi Cupara, majd Tönnesen harmadszor találja el a kapufát.

12. perc: lépéshiba után jön a Veszprém, Marguc rohan el, gól – vezet a Veszprém! 7–6!

11. perc:
Nilsson kapja megint a labdát, egyenlő! 6–6

10. perc:
Strlek labdát szerez, el is adja gyorsan, ám Blagotinsek kiváló védekezéssel kiharcolja a támadót – jöhet a Veszprém!

9. perc: Dujshebaev lő gólt, Nilsson egyből válaszol, 5–6.

8. perc:
Pehlivan megy fel, a védelem nem reagál időben, 4–5.

7. perc: Cupara! Fontos pillanatban véd Fernandezzel szemben!

7. perc: Margucot küldik ki két percre.

6. perc:
Tönnesen, nagyon kellett ez már neki, nehezen kezdte a meccset. 4–4.

5. perc:
Janc válaszol, 3–4.

5. perc:
Strlek Blagotinsek sánca után indul, egyenlít ismét. 3–3

4. perc:
kontrából megvan az egyenlítés, ám Karaljok ismét betalál. 2–3.

3. perc: Lauge szépít, 1–2.

2. perc:
Karaljok megint, 0–2.

2. perc:
máris vezet a Kielce, Karaljok, 0–1.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés!

ELŐZMÉNYEK
(Vincze Szabolcs)

A David Davis–Talant Dujsebajev párbaj, népszerűbb nevén a Telekom Veszprém–PGE Vive Kielce összecsapás első menetét a férfi Bajnokok Ligájában a lengyel együttes nyerte meg egy hajszállal: hazai pályán izgalmas meccsen győzte le 34–33-ra a magyar bajnokot.

Bár a Kielce mögött négymeccses veretlenségi sorozat áll – ebből három győzelem –, lépéselőnyben mégis talán a veszprémiek vannak. A két fél egyaránt tíz ponttal áll a B-csoport harmadik és negyedik helyén, ugyanakkor a lengyelek csak egyszer, 2012. február 11-én tudtak nyerni Veszprémben: 24–21-re diadalmaskodtak a 2011–2012-es idény második egymás elleni csoportmeccsén.

A THW Kiel az esztendő végére lankadni látszik, miután hazai pályán csak döntetlent játszott a csoportutolsó ukrán Motor Zaporizzsjával, itt az alkalom tehát, hogy a Davis-együttes remélt szombati győzelmével felzárkózzon a németekhez, és valamelyest lerázza magáról lengyel riválisát.

„A Kielce a legerősebb csapatok ellen nyújtja a legjobb teljesítményt, ezért mindig nehéz játszani és nyerni ellene – mondta David Davis a klub honlapjának. – Mégis győznünk kell hazai pályán, hiszen idegenben kikaptunk, vagyis ki kell egyenlítenünk az állást. Ez a legszebb időszak a Bajnokok Ligájában, amikor elkezdjük érezni a nyomást, és harcolnunk kell a lehető legjobb pozícióért.”

A győzelem egyik kulcsa az lesz, mennyire tudják megfogni az edző fiát, Alex Dujshebaevet, akit az első meccsen sehogy sem sikerült tartani: 11 akciógólt szerzett, csapata támadásainak motorja volt. A Veszprémnek nem működött a védelme a kinti meccsen, így nemcsak a jobbátlövő, hanem a két beálló, a fehérorosz Arcjom Karaljok és a spanyol Julen Aguinagalde is remekelt, ők hárman 18 gólt lőttek a 34-ből.

„A Kielce jó formában van, tíz góllal verte meg a Vardart az előző fordulóban – mondta Blaz Blagotinsek, a Veszprém szlovén beállója. – Ettől függetlenül jó esélyünk van a győzelemre hazai pályán, csak türelmesen kell játszanunk, ahogyan az előző meccseken is. A kulcs a győzelemhez a védekezés lesz, illetve a kapusteljesítmények, de ha koncentráltan elvégezzük, amit terveztünk, jó eredményt érhetünk el.”

A Veszprém egy győzelemmel két pontra feljöhet a B-csoport élén álló THW Kielre, az együttes célja azonban az, hogy az évből hátralévő mindkét meccsen, tehát a Vardar ellenin is megszerezze a két pontot, mert akkor tényleg nyugodtan és bizakodva mehet a több mint két hónapig tartó téli szünetre.

A találkozó előtt derült ki, hogy a Veszprém játékosát, Kentin Mahét meg kell műteni, így rá hosszú ideig nem számíthat a vezetőedző.