Férfi kézi BL: minimális veszprémi vereség a Kielce otthonában

2019.11.02. 14:55
A Kielce a második félidőben már négy góllal is vezetett a Veszprém ellen, a végére egy gól lett a lengyel előny (Fotó: Koncz György)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 6. fordulójában a lengyel Kielce hazai pályán 34–33-ra legyőzte a Telekom Veszprémet.

Jól kezdte a Veszprém a Kielce otthonában a mérkőzést, hiszen Lékai Máté góljával megszerezte a vezetést, ám a folytatásban egy gólnál nagyobb előnyt nem tudott kialakítani David Davis alakulata. Sőt, miután az első félidő feléig veszprémi vezetéssel haladtak a felek, a második felére már kielcei előnnyel folyt a játék.

Sőt, a lengyelek a roppant hatékonyan játszó Alex Dujshebaev vezérletével már kettővel is elmentek, de ennél többre nem jutottak – 17–17-es állásnál jött a félidő.

A második félidő elején ugyan még fej fej mellett haladtak a csapatok, ám Dujshebaev továbbra is megoldhatatlan feladatot jelentett a bakonyiaknak, így hamar négy góllal elléptek a lengyelek. Ezzel az előnnyel aztán jól sáfárkodtak a hajráig, és végül egy gólt meg is őriztek belőle, így végül 34–33-ra megnyerték a mérkőzést.

KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
6. FORDULÓ
B-CSOPORT
PGE VIVE KIELCE–TELEKOM VESZPRÉM 34–33
(17–17)
Kielce, 4200 néző. V: Gjeding, Hansen (dánok)
KIELCE: WOLFF 1 – Janc 1, A. DUJSHEBAEV 11, KARALJOK 5, Pehlivan, Jurkiewicz 1, KARACIC 2. Csere: Kules 3, K. Lijewski 1, Aguinagalde 2, Moryto 4 (3), Á. Fernández 3, Guillo, D. Dujshebaev. Edző: Talant Dujsebajev
VESZPRÉM: Sterbik – GASPER MARGUC 3, TÖNNESEN 5, Lékai 2, B. Blagotinsek 1, Lauge 5, Manaszkov. Csere: Cupara (kapus), Terzic, GAJIC 7 (4), Moraes 1, Nenadics 4, Borozan 1, J. Omar 1, Strlek 3, Mackovsek. Edző: David Davis
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/4
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–3. 9. p.: 6–7. 13. p.: 8–9. 17. p.: 10–10. 27. p.: 15–13. 34. p.: 19–18. 39. p.: 23–19. 45. p.: 28–24. 48. p.: 29–25. 50. p.: 29–28. 56. p.: 31–30. 58. p.: 32–30.
Talant Dujsebajev: –
A Veszprém a világ legjobb négy csapata közé tartozik. Kicsit szomorú vagyok, hogy ma Branko Vujovics nem kaphatott lehetőséget, mivel Alex fiam remek formában játszott. Örülök a győzelemnek, és szeretném megköszönni a szurkolóink által teremtett fantasztikus hangulatot.
David Davis: – Nem úgy kezdtünk, ahogy szerettünk volna, de a második félidőben harcoltunk, próbáltunk visszakapaszkodni. Úgy gondolom, akkor dőlt el a találkozó, amikor a hajrában Wolff bravúrral védte Nenadics lövését.

8. Zaporizzsja (ukrán)514150–172–221

60. perc: Vége, 34–33!

60. perc: Nem sikerül labdát szerezni, a Kielce lepörgeti az órát, és megnyeri a mérkőzést!

60. perc: Hetes! Gajioc belövi, 34–33!

60. perc: STERBIK!!! Előbb Kules lövését védi, majd a kipattanóból próbálkozó Janc kísérletét is hárítja!

59. perc: Püff, eldőlt, Jurkiewicz ziccerből, Strlek gyorsan felel, 34–32.

58. perc: Strlek a szélről, 33–31, hazai időkérés.

58. perc:Dujshebaevre nincs veszprémi ellenszer, 33–30.

58. perc: Kules óriási gólja után Nenadic lövését védi Wolff, 32–30.

57. perc: Moraes kap két percet Janc belemenésgyanús közreműködése után...

56. perc: Nenadic lövését védte Wolff.

55. perc: Másfél perce támadnak a lengyelek... Nyoma sincs passzívnak.

54. perc: Kules dobott a kilencesről zúgó kapufát.

53. perc: A meccs hatvanadik gólját Alex Dujshebaev szerzi, Tönnesen gyorsan válaszol, 31–30.

52. perc: Szabálytalan veszprémi zárás...

51. perc: Hiába a jó veszprémi védekezés, Karalek beállóból betalál, 30–29.

50. perc: Hetes! Nenadics harcolta ki! Gajic, belövi! Egál! 29–29!

49. perc: Hipp-hopp visszajött a Veszprém egyre. Előbb Gajic lőtt gólt ziccerből, majd Sterbik védése után Borozan talált be, 29–28!

48. perc: Kules ellépte, Nenadics meg elkapkodta...

48. perc: Lengyel időkérés. Passzívat jeleztek a bírók, öt passza lesz a Kielcének.

47. perc: Tönnesen talált be, majd Alex Dujshebaev találatára Nenadics zúdít választ, 29–26!

46. perc: Borozan lövése után Guillo kapott két percet – könnyű síppal befújva.

45. perc: Veszprémi időkérés.

45. perc: Mackovsek kapott két percet, Alex D. meg újabb gólt vágott, amit egy rossz veszprémi támadás után Lijewski fejelt meg egy üres kapus góllal, 28–24.

44. perc: Potyognak a gólok... 26–24.

43. perc: Karalek beállóból, hátrányban, Nenadics átlövésből, előnyben, 25–23!

42. perc: Pehlivan nyomta orrba Nenadicsot, két perc. Blagotinsek kilenc másodperccel később betalál, 24–22!

41. perc: Cupara védése után Karalek harcolt ki hetest. Moryto bevágta, 24–21!

41. perc: Lauge, a mázlista. Átlövése a blokkon megpattant és bemegy! 23–21!

40. perc: Cupara védte Janc lövését a szélről!

39. perc: Strlek harcolt ki hetest a szélről. Gajic átejtette Wolffot, 23–20.

39. perc: Kules bemutatja, hogy kell beállóból gólt dobni, 23–19.

38. perc: Blagotinsek beállóból betalál, de a vonalra lépett, nem adják meg.

38. perc: Lijewski tarolja le Tönnesent, két perc ez is.

37. perc: Lékai elcsúszik, a földön marad, miközben Wolff kapus egész pályás gólt dob... 22–19.

37. perc: Dujshebaev már a hatodik gólját lövi... 21–19.

36. perc: Alex Dujshebaev góljára Tönnesen válaszol szép átlövéssel, 20–19.

35. perc: Terzic löki el Alex Dujshebaevet, két perc.

35. perc: Jurkiewicz kap két percet, Lauge meg mellé lő.

34. perc: Fordítanak... Janc talál be gyors leindítás végén, 19–18.

33. perc: Lengyel hetes, Moryto belövi 18–18.

32. perc: Gajic kanyarodik fel jobbról és nagy gólt ragaszt a lengyel kapuba, 17–18!

31. perc: Folytatódik a mérkőzés!

30. perc: Vége az első félidőnek, 17–17!

30. perc: Borozant küldik ki két percre még a végén... De Cupara a dudaszó pillanatában még véd egy ziccert a szélről.

30. perc: Hazai Időkérés. 13.5 másodperc van hátra

30. perc: Borozan tör be, de mellé lő...

29. perc: Passzívot jeleznek a dánok, ráadásul Nenadicsot blokkolják is...

28. perc: Cupara védése után a vezetésért támadhat a Veszprém!

27. perc: Fernandez Pérez gólja után Borozant blokkolják, majd Moryto ziccerből kapufát talál, aztán Yahia egyenlít! 17–17!

26. perc: Marguc ismét a szélről eredményes, egyenlő! 16–16!

25. perc: Kules jó passza után után ismét kettő az előny, de Marguc a jobb szélről bepattintja, 16–15.

24. perc: Gacic belövi, 15–14!

24. perc: Nenadics a szélről betalál, de a dánok visszafújják hetesre.

23. perc: Borozantól lop labdát Moryto, ziccerig szalad, de Cupara véd!

22. perc: Moryto belövi, 15–13.

22. perc: Nenadic gólja után Karacic harcolt ki hetest.

21. perc: Jó hazai védekezés, újabb gyors indítás, 14–12.

20. perc: Rossz zárás a lengyeleknél, Tönnesen marad lent.Nincs kiállítás...

19. perc: Lauge vág nagyot a hosszú felsőbe, lerohanásból jön a válasz, 13–12.

19. perc: Veszprémi időkérés.

18. perc: Aguinagalde gólja után Karalek pörget beállóból, 12–11.

17. perc: Kules talál be, amire Nenadics válaszol hátrányból, 10–11!

16. perc: Moraes kiállítása letelik, Tönnesené elkezdődik...

16. perc: Megvan Nenadics első gólja, Karacic meg ziccerből fölé teszi. Aztán Lauge lövését védi Wolff.

15. perc: Alex Dujshebaev meglövi a negyedik gólját... 9–9.

14. perc: Karacic a felezővonalnál elterül a földön, Moraest kiküldik két percre. Véletlenül összefutottak.

13. perc: Marguc a szélről, lő szép gólt, de Karalek gyorsan betalál. Nagy a rohanás a pályán, 8–9.

12. perc: Cupara véd nagyot Karalek lövésénél!

11. perc: Sterbik a padon, üres kapuval támad a Veszprém.

10. perc: Karacic egyedül tör be a falba, nagy gólt dob, ráadásul, Terzicet kiszórják két percre.

9. perc: Lékai góljáról Alex Dujshebaev. válaszol, majd Tönnesen lövi a hetedik magyar gólt, 6–7!

8. perc: Lauge egyenlít, majd Sterbik véd, marad az egál.

7. perc: Terzic védekezett jól aztán Pérez, majd Alex Dujshebaev is betalál, ott az előny, 4–5!

6. perc: Tönnesen harcolt ki hetest, Gajic váltotta gólra, 3–4!

5. perc: Tönnesen talpról, Kulesh gyorsan, 3–3!

4. perc: Lauge lövésére Karacic válaszolt, 2–2!

3. perc: Manaszkov lövését védte Wolff, aztán Alex Dujshebaev egyenlített, 1–1.

2. perc: Cupara is védéssel kezdett.

1. perc: A Veszprém kezdte a játékot. Lauge jegyezte az első lövést, Wolff az első védést. Lékai meg az első gólt, 0–1!

Szívmelengető élőképpel rukkoltak elő a lengyel drukkerek a meccs előtt.

A lengyel kapuban Wolff kezd, a veszprémiben Cupara.

A lengyelek sárga felső, kék nadrág, a magyarok piros mez, fekete nadrág összeállításban játszanak.