B. L. 2019.11.09 19:32 Frissítve: 2019.11.09 21:05

Férfi kézi BL: a címvédő otthon nem bírt a 2016-os győztessel

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 7. fordulójában a Vardar Szkopje otthon 28–28-as döntetlent játszott a Kielcével.

A legutóbbi négy kiírásból hármat (2016: Kielce, 2017 és 2019: Vardar) megnyerő csapatok csatáján az északmacedónok kezdetek jobban, a 9. percben már négy góllal vezettek (7–3), az első negyedóra végén pedig már öt volt közte (10–5). Kules és Janc vezérletével gyorsan kozmetikázott azonban a vendégcsapat, amely a szünet előtt már vezetett is (14–15), de így is egygólos Vardar-előnnyel (17–16) fordultak a felek.

A második félidőben újra ellépett a házigazda (20–16), de a 39. percben megrekedt a támadógépezet, így 22–19-ről 22–25-re módosult az állás! Viszont maradtak még fordulatok, az utolsó előtti percben már a címvédő vezetett (28–27), aztán végül mindkét csapatnak meg kellett elégednie a döntetlennel (28–28).

A házigazdában a korábbi szegedi Stas Skube hétig jutott, a vendégek részéről Janc zárt ennyivel.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
7. FORDULÓ
B-CSOPORT
Meskov Breszt (fehérorosz)–Telekom Veszprém 30–37
(17–20)
Vardar Szkopje (északmacedón)–Kielce (lengyel) 28–28 (17–16)
VASÁRNAP JÁTSSZÁK
17.00: Motor Zaporizzsja (ukrán)–Montpellier (francia)
19.00: THW Kiel (német)–Porto (portugál)

C-CSOPORT
Bidasoa Irun (spanyol)–Presov (szlovák) 27–27 (12–15)
Sävehof (svéd)–Riihimäen Cocks (finn) 28–22 (12–8)
Sporting CP (portugál)–Eurofarm Rabotnik (északmacedón) 36–26 (17–11)

Kézilabda R. Gy.

A végén nagyon feljöttek a norvégok, de így is maradt egy gól az előnyből.

2019.11.17 14:23:39

Kézilabda B. L.

A második játékrészben időnként már a védekezés is előkerült, a győzelem nem forgott veszélyben.

2019.11.16 13:20:57

Kézilabda T. D.

Remek eredmény az iksz, ám ha nincs a 12 perces gólcsend, nem csak egy pontot visz a középdöntőbe az FTC.

2019.09.25 17:45:02

Kézilabda nemzetisport.hu

A magyar válogatott a C-csoportban Romániával, Montenegróval és Spanyolországgal is megküzd.

2019.11.16 13:13:42

Az első félidőben még sok volt a hiba, ám a második játékrészben állva hagyta ellenfelét a bakonyi csapat.