Egy félidőn át bírta a Szeged tempóját az Elverum

2019.11.10. 16:54
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 7. fordulójában a Mol-Pick Szeged otthon 32–25-re megverte a norvég Elverumot, így zsinórban a negyedik meccsét nyerte meg a sorozatban.
Alilovic védései is kellettek a biztos győzelemhez (Fotó: Dömötör Csaba)
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
Alilovic védései is kellettek a biztos győzelemhez (Fotó: Dömötör Csaba) A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 7. FORDULÓ
A-CSOPORT
MOL PICK SZEGED–ELVERUM HANDBALL (norvég) 32–25 (15–13)
Szeged,
3000 néző. V: Sondors, Litis (lettek)
SZEGED: ALILOVIC 1 – Radivojevics 4 (2), Maqueda 3, BÁNHIDI 4, CANELLAS 3, Källman 2, ZSITNYIKOV 5. Csere: Gaber 2, Stepancic 2, Sigurmannsson 1, Henigman, Bombac 1, SOSTARIC 3, Kaspárek 1, ifj. Rosta M. Edző: Juan Carlos Pastor
ELVERUM: Fries – Gudjonsson 2, Sandell 1, Fredriksen, SOLSTAD 3, Henneberg 1, BLONZ 8 (1). Csere: Insgard (kapus), Örsted, WESTBY 3, Burud, Langaas 1, Boysen, Gröndahl 2, Elverhoy 1, LINDERUD 3. Edző: Michael Appelgren
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–2. 7. p.: 3–5. 9. p.: 5–5. 11. p.: 5–7. 15. p.: 8–9. 21. p.: 12–9. 24. p.: 13–11. 28. p.: 13–13. 33. p.: 16–14. 36. p.: 19–15. 42. p.: 22–16. 47. p.: 25–18. 52. p.: 28–19. 57. p.: 31–22
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/1
Juan Carlos Pastor:
– A mérkőzés akkor vett kedvező fordulatot, amikor negyedóra múltán áttértünk a hatos falra. Feljavult a védekezésünk, ami Mirko Alilovic bravúrjaival párosult, neki is köszönhetően a második félidő elején négy góllal elhúztunk, és előnyünket növelve fölényes győzelmet arattunk. Fontos volt, hogy az utolsó percekben fiataljainkat is pályára tudtam küldeni.
Michael Appelgren: – Az első félidőben látottakkal elégedett vagyok, mert harminc percen át lépést tartottunk csoportunk egyik legjobb együttesével. Külön öröm fiatal játékosaink félelem nélküli eredményes játéka. A Szeged sportszerű mérkőzésen múlt felül bennünket.

A Szeged a Barcelona legyőzése után kikapott Párizsban, majd ikszelt a Flensburggal, azóta minden meccsét megnyerte, míg az Elverum eddig egy pontot szerzett hat meccs alatt – aligha volt kérdéses, melyik csapat az esélyes.

A kezdés viszont az elmúlt hetekben nem a Szeged erőssége, s ezt ki is használta a norvég csapat. Alexander Blonz a 12. percben már öt gólnál járt, a norvégok rendre vezetéshez jutottak (8–9).

Az első fordulat a túl lelkes Blonz buta szabálytalanságának volt köszönhető, a kiállítása után kissé megtört a lendület, a magyar csapat sorozatban négy gólt szerzett, s Alilovic ziccerek sorát védte (12–9).

Amikor már megnyugodhattunk volna, jött egy hatperces gólcsend – a csere balszélső Westby is megszórta magát, így hamar időt kellett kérnie Juan Carlos Pastornak (13–13). Intelmei hatottak, a játékrész vége a mieinké volt, így a szegediek mehettek előnnyel a szünetre (15–13).

Az Elverum nagyjából a 33. percig tartotta a szegedi tempót (16–15), ezt követően Alilovic újra lehúzta a rolót, sőt, még az ellenfél kapujába is betalált, így a 40. percre már eldőlt a mérkőzés (21–15).

A szegediek a hajrában már a fiatalokat is bátran próbálgathatták, az 55. percben már rászámolhatott az ellenfélre a publikum, és még az 58. percben is megvolt a közte tíz (32–22), ám az utolsó pillanatokban az Elverum három góllal kozmetikázott (32–25).

60.
Alilovic ziccert véd, de indítása után Sostaric ront.
59. Bombac hát mögött húzza kapura, de a kapusba.
58. Langaas beállóból a bal alsóba. 32–23
58. Vissza, de akkor sem ér, ha kaput talál. Bezzeg Kaspárek lövése! 32–22
57. Sostarickínaiból eredményes. 31–22
56. Linderudindulhatott meg, nem hibázik. 30–22
55. Gröndahlmásolja le. 30–21
55. Sigurmanssonfut most be, és áthúzza a kapust. Számolhat a közönség.30–20
54. Gröndahl ziccerben fölé pattint beállóból.
54. Hát, nem sokáig. Rosta két percre kimegy.
53. Helyette Zsitnyikov lőtt gólt. Rosta a pályán. 29–20
53. Na most Bombac gólját akadályozta meg egy időkérés.
53. Elverhöyis szerez egy gólt. 28–20
52. Sostaric kanyarodott fel, gól. 28–19
51.
Sandell lécet talált.
51. Hát ez gyors volt, Henigman megkapja a harmadik két percét is.
50. Bánhidi nem kap ítéletet.
50. Hennebergetis kiszórják támadásból.
49. Sípszót hallottak, de nem volt, Gaber gyorsan betalált. 27–19
49. Bombac bejátszásából Bánhidi szerzett gólt. 26–19
48. Stepancic ront, Blonz pedig ziccerből most nem ront. 25–19
47. Blonzhetesét bal kézzel védi Alilovic!
47. Sigurmanssonkap két percet, a vendégek meg hetest.
43. Eladott labda, Blonz beveszi az üres kaput. 22–17
43. Sostaric olvasta a játékot, Källman viszont elrontja a ziccert. Marad nálunk.

42. Henigman megint egy másodperccel később engedi el emberét, megint kiállítás.

41. Imsgard indítása után Blonz szerzi meg a hatodik gólját. Sostaric gyorsan felel. 22–16
40. Szép blokk után megkaparintja a Szeged.
40. Újabb eladott labda, Canellas előkészítése után most Stepancic eredményes. 21–15
39. Időt kértek a norvégok.
39. Bánhidi kapott labdát Canellastól, majd a kapuba pattintott. 20–15
38. Stepancic két lövését is védte Imsgard, de Bánhidi visszaszerzi, és róla kiszórják Henneberget.
37. Alilovic most ziccert véd, de Canellas lökete is kimarad. Alilovic újabb ziccert véd!
36. Rossz bejátszás, üres kapu, Alilovicnem habozott, gól! 19–15
35. Bánhidi harcolt ki hétméterest. Radivojevics a jobb felsőbe ágyúz. 18–15
35. Solstadolyan zárást adott, hogy ő kapott érte két percet.
34. Henigmannem engedte el időben ellenfelét, két percig hátrányban a Szeged.
34. Zsitnyikov átlövése a jobb alsóban landolt. 17–15
33. Gröndahllökete Alilovicot érintve került a kapuba. 16–15
32. Bánhidi beállóból betalál. 16–14
32. Gudjonsson parádés cunderrel szépít a szélről. 15–14
31. Épp ők ketten akcióban, előbbi szerez labdát, miután utóbbi védett. Bombac lövése is kimaradt.
31. Sostaric is a pályán, Imsgard pedig a vendégek kapujában.
31. Folytatódik a mérkőzés.

30. Véget ért az első félidő.
30. Stepancicjobb kettőből a rövid alsóba húzza. 15–13
30. Passzívnál elveszíti az Elverum, még fél perc.
29. Bombac bejátszása most jó, Bánhidi pedig szenzációs gólt szerzett. 14–13
29. A 23. perc óta eredménytelen a szegedi csapat, jött is az időkérés.
28. Bombac bejátszása rossz, Westby pedig lerohanásból büntet. 13–13
28.Hiába talált be a beálló, középen már átfutottak.
27. Stepancic szétlőtte a jobb oldali kapufa tetejét, de a mezőny felé pattant a labda.
26. A bal szél az övék, most Westby lőtt a hosszú felsőbe. 13–12
26.
Bombac nem tudta visszahúzni kellően.
25. Canellas bombáját fölé simogatta a kapus, Alilovicot pedig a kapufa segíti ki. Gyorsan eladjuk, de Alilovic ezúttal bravúrt mutat be.
23. Henneberg kínaiból a bal alsóba lőtt. 13–11
23. Maqueda megállíthatatlanul tört be. 13–10
22. Fredriksen eladja, de megmenekül, Westby pedig a jobb szélről a bal felsőbe lőtt. 12–10
21. Canellastört be, újabb gól. 12–9
20. Henneberg a jobb felső fölé lőtt.
19. Källman befutva eredményes újra. 11–9
19. Westby lövését a kapufa hárította.
18. Alilovic óriásit véd a beálló ziccerénél.
17. Radivojevics megtalálja a rést, először vezet a Szeged. 10–9
17. Sandell kígyózott be, lövését Alilovic védte.
17. Hiába találnak be a vendégek, egy időkérés megakadályozza a gólt.
16.
Fredriksen ziccere után Maquedáé is kimaradt.
16. Canellas villámgyorsan kihasználja a fórt. 9–9
15. Blonznem engedte elvégezni a szabaddobást, két perc.
15. Solstad kapott óriási bejátszást, majd a kapuba pattintott. 8–9
14. Henneberg ziccere kimaradt, Maquedáé nem. 8–8
13. Zsitnyikov használta ki, hogy nincs védő a szélen. 7–8
12. Sandell harcol ki hetest, Blonz most a jobb felsőbe lő. 6–8
11. Radivojevics a jobb szélről a rövidbe húzza. 6–7
10. Zsitnyikov bejátszását újra olvassák, Blonz megint indul és megint a bal felsőbe lőtt. Már a negyedik gólja volt ez. 5–7
10. Gudjonsson újabb ziccerét már védi Alilovic, de elöl nincs fújás, Blonz pedig a bal szélről büntet. 5–6
9. Radivojevicskínai lövését védte Fries, de Canellas már eredményes. 5–5
8. A Szeged kiegészült, az Elverum elkapkodta.
8. Maquedatört be, majd lőtt köténybe. 4–5
7. Gudjonsson a jobb szélről eredményes. 3–5
7. Källman térdénél felszakadt a bőr, ápolni kell.
7. Zsitnyikov lövése most nem jó.
6. Blonz egy passz után bemegy a szélről és a hosszú alsóba lőtt. 3–4
6. Sandell lövését védi Alilovic, de Bánhidi kap egy két percet.
5. Solstadbeállóból eredményes, Källman pedig befutásból. 3–3
4. Zsitnyikovtalpról a jobb alsóba lőtt. 2–2
4. Blonz a rövidre próbált lőni a szélről, nem volt esélye, de Sandell befutásból már betalált. 1–2
3. Radivojevicshárom csel után bevágja a hetest. 1–1
2. Zsitnyikov bejátszása nem jó, Blonz büntet lerohanásból, a bal felsőbe lőtt. 0–1