Lehengerlő játék, a Veszprém 12 gólos sikerrel kezdett a BL-ben

HATÁR DÁVIDHATÁR DÁVID
2019.09.15. 16:50
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában a Telekom Veszprém hazai pályán 40–28-ra legyőzte az ukrán Motor Zaporizzsját.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Rasmus Lauge Schmidt joggal ünnepel, a Veszprém lehengerlő játékkal kezdett a Bajnokok Ligájában (Fotó: Tumbász Hédi) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
B-CSOPORT
TELEKOM VESZPRÉM–MOTOR ZAPORIZZSJA (ukrán) 40–28 (17–13)
Veszprém, 5019
néző. Vezette: Marín, Seradilla (spanyolok)
VESZPRÉM: STERBIK – P. Nenadics 3, TÖNNESEN 6, B. Blagotinsek 1, Borozan 3, A. Nilsson 2, Strlek 2. Csere: Cupara (kapus), Gasper Marguc 3, LAUGE 4, Lékai, Moraes 1, Mahé 2 (1), Jahja 2, GAJIC 6 (2), MANASZKOV 5. Edző: David Davis
MOTOR: Kirejev – Kubatko 1, Doncov 1, PUHOVSZKIJ 6, Babicsev 3, MALASINSKAS 6 (1), Deniszov. Csere: Komok (kapus), Gurkovszkij 1, Kus, Doroscsuk 3, Zsukov, Jaanimaa 1, Szoroka 1, Vujovics 4, Kravcsenko 1. Edző: Mikola Sztepanec
Az eredmény alakulása. 5. perc: 5–3. 9. p.: 7–4. 15. p.: 8–7. 18. p.: 12–9. 23. p.: 14–12. 33. p.: 20–13. 37. p.: 22–16. 43. p.: 27–17. 50. p.: 31–22
Kiállítások:
8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/1
David Davis:
– Mindig nehéz egy BL-rajt, akkor is, ha eddig már viszonylag sok meccset játszottunk az idényben. Koncentráltak voltak a játékosok, és egységes csapatot alkottak, a szünet után különösen éhesek voltak a sikerre. Próbáltunk nagyobb tempót diktálni, de nagyon meleg volt a csarnokban, és a játékmegszakítások megtörték a ritmust.
Mikola Sztepanec: – Tudtuk, hogy a Veszprém hatvan percen keresztül rohan az eredménytől függetlenül, ezért elmondtam játékosaimnak, hogy nekünk kell kezdeményeznünk. Csak az első félidőben tudtuk tartani a lépést ellenfelünkkel, de már akkor is sok volt a hiba a játékunkban.

Korábban
Montpellier (francia)–Vardar Szkopje (északmacedón) 31–33
Porto (portugál)–Meskov Breszt (fehérorosz) 27–25
Később
THW Kiel (német)–Kielce (lengyel) 30–30

A nyáron alaposan megerősített, az európai szövetség erősorrendje szerint a végső győzelemre a legjobb esélyekkel pályázó Telekom Veszprém hazai pályán kezdte meg a Bajnokok Ligája-szereplést a 2019–2020-as idényben.

A Motor Zaporizzsja elleni mérkőzés óriási iramban kezdődött, a magyar bajnok keményen védekezett, a labdaszerzések után pedig több lerohanást is góllal fejezett be, így tíz perc után már négy góllal vezetett (8–4). A szívós ukrán együttes azonban nem esett össze, elsősorban Aidenas Malasinskas góljainak köszönhetően egy gólra felzárkózott, és a következő tíz percben tartotta a lépést a hazai csapattal.

A folytatásban a veszprémiek beálló elleni védekezése nem volt túl hatékony, így a több bravúrt is bemutató Sterbik Árpád remeklése ellenére sem tudott ellépni ellenfelétől a Veszprém. A támadásokkal viszont nem volt probléma, így a pihenőre négygólos hazai vezetéssel vonultak a csapatok (17–13).

A második félidő igazi örömjátékot hozott, a fordulás után sikerült stabilizálnia a védelmét David Davis csapatának, amely sorozatban lőtte a gólokat a lerohanások végén: a második félidőben pályára lépő Dragan Gajic és Dejan Manaszkov is alaposan megszórta magát.

A szokásához híven végig remek hangulatot teremtő veszprémi közönség a 43. percben számolhatott rá először az ukrán csapatra, a folytatásban pedig a tízgólos előnyt is növelni tudta a hazai csapat. Többször is látványos támadás végén szereztek gólt a veszprémiek, ráadásul a csapat színeiben a BL-ben debütáló Jahja Omar, Rogerio Moraes Ferreira és Rasmus Lauge Schmidt is beköszönt.

A kapuban Sterbik és Vladimir Cupara is hetest védett, így a Veszprém lehengerlő játékot bemutatva, 12 góllal, 40–28-ra megnyerte a mérkőzést.

Davisnak egyszer sem kellett időt kérnie az ukránok ellen, jövő héten azonban már minden bizonnyal erre is szükség lesz, hiszen a bakonyi együttes a német THW Kielt fogadja a Veszprém Arénában.

Egy ilyen színpadon könnyű játszani – Sterbik

A Veszprém 12 góllal legyőzte az ukrán Motor Zaporizzsját (Fotó: Tumbász Hédi)

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Lauge előtt megnyílik a fal, ő pedig ziccerben nem hibázik (39–27). Vujovics lő még egy gólt a bal alsóba (39–28). Ott a 40., micsoda gól! Egy kínai figura végén Manaszkov lő gólt. Ez a vége, a Veszprém 40–28-ra legyőzte a Motort.

59. perc: Moraest is kiküldik két percre, nem biztos, hogy jogosan. Kravcsenko mindenesetre a jobb szélről egy szép góllal büntet. 38–27

58. perc: Gurkovszkij rántja le Nilssont, ezért megkapja a harmadik kiállítását, így ismét villant a piros lap. Gajic magabiztosan értékesíti a hetest. 38–26

57. perc: Blagotinsek labdaszerzése után Gajic a kapusba vágja a ziccert, majdPuhovszkij lő óriási gólt. 37–26

56. perc: Jahja hatalmasat ugrik, majd kilövi a kapu jobb oldalát (36–25). Vujovics lő kapufát, majd a gyorsindítás végén Nilsson lő gólt. 37–25

55. perc: Emberelőnyben Mahé lő gólt, majd odaszól az ellenfélnek, aki odacsapott egyet a lövés után (35–24).Jaanimaa ugrik rá a falra, majd gólt lő. 35–25

54. perc:Puhovszkij lő gólt egy szép csel után (34–24). Gurkovszkijt állítják ki két percre.

53. perc: Lauge lő pazar gólt (33–23), majd egy labdaszerzés után Gajic rohan és értékesíti a ziccert. 34–23

52. perc: Kus büntetőjét védi Cupara! Ez már bent van, Doroscsuk lövésére nincs ellenszer. 32–23

51. perc:Jahja megszerzi az első veszprémi BL-gólját (32–22). Hetest kapnak az ukránok…

50. perc: Hetest kapnak az ukránok.Malasinskas hetesét védi Sterbik, de a kipattanót már bevágja a litván a kapuba (30–21). Szép támadás végén Manaszkov lő gólt (31–21).Puhovszkij válaszol egy gyors góllal (31–22).

49. perc: Mahé ellen szabálytalankodnak, a bírók nem fújnak, majd a francia reklamál – a játékvezetők pedig két percre kiküldik.

48. perc: Egy labdaszerzés után indul a Veszprém, Gajic pedig góllal fejezi be a lerohanást (30–19). Vujovics lő újabb gólt egy átlövésből. 30–20

47. perc: Borozan lövése ment a kapu mellé a blokkról. Borozannak most jó az előkészítés, ő pedig a jobb alsóba küldi a labdát. 29–19

46. perc:Jahja állítják ki két percre lökés miatt. Vujovics ki is használja az emberelőnyt, a lövése után a kapufáról pattan a kapuba a labda. 28–19

45. perc: Kubatkót kellett ápolni. Sterbik védte Doncov lövését. Gajic jobbról beugorva a kapu mellé küldi a labdát.

45. perc: A kínai nem jön be az ukránoknak, a kapufa ment. A másik oldalon Mahé lövése után is a kapufa ment, de a kipattanót Manaszkov a kapuba pörgeti. 28–18

44. perc: Mahé elejtette a labdát, majd Vujovics lő gólt (27–18). Mahé egy újabb labdát szórt el.

Ismét időt kérnek az ukránok, közben a közönség előbb magyarul, majd a biztonság kedvéért oroszul is elszámolt tízig, hogy biztosan értsék a vendégek…

43. perc:Malasinskas lövését ismét védi Sterbik, majd a rohanás végén Manaszkov talál be a szélről. Közte tíz! 27–17

42. perc: Csodálatos játék, Nenadics passza után a befutó Manaszkov pattintja a kapuba a labdát. 26–17

41. perc: Azonnal jön a válasz, Tönnesen rohan rá a falra, majd a kapuba küldi a labdát (25–17). Malasinskas lövését védi Sterbik.

40. perc: Babicsevtől veszik el a labdát, majd Blagotinsek megy bele az ellenfelébe. Babicsev ugrik be a hatoson belülre, majd gólt lő. 24–17

39. perc: Újabb belemenés, újabb lerohanás, Nenadics passza után pedig Gajic lő ziccerből gólt (24–16). Időt kérnek az ukránok.

38. perc: Blagotinsek ziccerét védi a kapus, igaz utólag kiküldik Kust két percre. A labda viszont marad a vendégeknél. Támadó szabálytalanság az ukránoknál, rohan a Veszprém, Tönnesen pedig gólt lő – immár ötödször a meccsen. 23–16

37. perc: Hét a hat ellen támadtak az ukránok, Doncov pedig gólt is szerez. 22–16

36. perc: Nenadics is hibázik, Gurkovszkij pedig gólt lő Malasinskas kiváló passza után (21–15). Tönnesen talpról, a szaggatottról zúdítja a kapuba a labdát. 22–15

35. perc:Borozan rossz lövése után Puhovszkij kísérlete után Sterbik hárít.

34. perc: Hatalmas Sterbik-bravúr: Kubatkón fogott ki a kapus. Hetest kap a Veszprém, nem engedték, hogy Nenadics az üres kapura dobja a védekezésben megszerzett labdát. Gajic érkezik, és gólra váltja a büntetőt (21–13). Szoroka rendkívül éles szögből lő gólt. 21–14

33. perc: Sterbik mutat be egy védést, majd a gyorsindítás végén Gajic lő gólt (20–13). Nenadics lövését védi a kapus.

32. perc: Tönnesen lövése a blokkról megy ki oldalt. Ez már gól, Blagotinsek védővel a nyakán lő gólt (19–13).

31. perc: Elkezdődött a második félidő, támadhat a Veszprém. Borozan kap jó előkészítést, majd az átlövése után utat talál a labda a kapuba (18–13). Babicsev csúnyán a kapu fölé lőtte a labdát.

A hivatalos nézőszám: 5076 fő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Elhagyják a labdát az ukránok, a gyors támadás végén pedig Moraes értékesít egy ziccert. Strlek a dudaszó után az üres kapu mellé dobja a labdát, ezzel vége az első félidőnek a szünetben a Veszprém 17–13-ra vezet.

29. perc: Lékai passza után Marguc ugrik be és lő pazar gólt (16–13). Időt kérnek az ukránok.

28. perc: Klkai lövését védi a kapus, majd lépéshiba miatt érvénytelenítikPuhovszkij gólját. Ez már érvényes, Malasinskas labdát szerez, majd góllal fejezi be a lerohanást. 15–13

27. perc: Góllal büntet a Veszprém,Laugelendületből ráugrik a falra, és a kapuba pattintja a labdát.15–12

26. perc: Kirejev védi Lékai lövését. Malasinskasnál láttak lépést.

25. perc: PasszívnálPuhovszkij lő egy óriási kapufát.

24. perc: Moraes harcol ki hetest, ismét Mahé érkezik. Ez most nincs bent, Kirejev a kapu fölé pöcköli az ejtést.

23. perc: Hetes és kiállítás, Doncsovot állítják ki. Mahé érkezik a pályára, és értékesíti is a hetest (14–11). Doroscsuk kierőszakolja magának a helyet, labdát kap, majd gólt lő. 14–12

22. perc: Sterbik véd, de Blagotinseket kiállítják mezhúzásért. Doroscsuk ezúttal nem tud lőni beállóból, a Veszprém nem rohan.

21. perc: Doroscsukot megtalálják a falban, ő pedig nem hibázik ziccerben (13–11). Tönnesen lövése nem jó, a kapu mellé lövi a labdát emberelőnyben.

20. perc: Villan a piros lap, Zsukovot állítják ki végleg, keményen eltalálta Lékai arcát. Nenadics lő pazar gólt kínaiból, de a szerb leért, így nem adják meg a gólt.

19. perc:Puhovszkij szerez szemfüles gólt, egy kicsit elaludt a veszprémi védelem. 13–10

18. perc: Lauge lő gólt (11–9), majd egy labdaszerzés után Nilsson kap labdát, a svéd pedig nem is rontja el a ziccert (12–9). Sterbik véd egyet, majd egy újabb lerohanás végén Strlek köszön be. 13–9

17. perc: Tönnesen átlövése is jó, a bal felső sarokban köt k a labda (10–8).Puhovszkij egy váratlan átlövéssel szépít. 10–9

16. perc: Malasinskas sokat vállalkozik, és ezúttal ez be is jön neki, megszerzi a negyedik gólját. 9–8

15. perc: Lauge is a pályán, ki is harcol egy kiállítást, Gurkovszkij sétál le a pályáról. Lékai találja meg Margucot, aki a jobb szélről beugorva nem is hibázik. 9–7

A hangulat természetesen kiváló, ahogy azt Veszprémben megszokhattuk. Vendégszurkolók is vannak, nagyjából 15-en érkeztek.

14. perc: Nenadics lövését védi Kirejev, majd a szerb reklamál szabálytalanságot. A másik oldalon STerbik védiMalasinskas lövését.

13. perc: Tönnesen a kapu fölé lövi a labdát. Góllal válaszol a Motor, Babicsevet találják meg a falban, a beálló pedig befordul és gólt lő. 8–7

12. perc:Deniszov kap sárgát, majd a játékvezetők elnéznek egy ukrán szabálytalanságot. Sterbik védi Gurkovszkij ziccerét, de a kipattanó Kubatkóé, ő pedig nem hibázik. 8–6

11. perc: Bravúr itt is, ott is: előbb Malasinskas ziccere után véd Sterbik, majd a lerohanás végén Nenadics ziccerét fogja Kirejev.

10. perc: Nenadics egyelőre remekel, újabb gólt lőtt a szerb (8–4). A középkezdés után rohannak az ukránok,Puhovszkij pedig gólt is lő rendezetlen védelemmel szemben.8–5

9. perc: Doncsov átlövését védi Sterbik, de gyorsindítás ezúttal nincs. Borozan bombaerős lövése megy a kapu mellé a blokkról.

8. perc:Malasinskas köszön be ismét (6–4), de erre is szinte azonnal válaszol a Veszprém, Nenadics egy jó csel után lő gólt. 7–4

7. perc: Babicsevet találják meg, ő pedig nem is hibázik beállóból (5–3), Tönnesen válaszol, hét méterről bombáz a kapuba. 6–3

6. perc: Újabb bejátszást akadályoz meg a veszprémi védelem, meg is van a labda. Megnyitja a hatos falat a Motor, Borozan viszont egy gyors góllal reagál erre, a jobb alsóba küldi a labdát (4–1). Azonnal válaszolnak a vendégek,Malasinskas talál be a kapuba (4–2). Tönnesen révén ismét három gól van a két csapat között. 5–2

5. perc: Blagotinsek labdaszerzése után Marguc fejez be góllal egy lerohanást. 3–1

4. perc: Babicsev hibázik támadásban, majd javít és labdát szerez védekezésben.

3. perc: Sterbik védi Babicsev lövését, majd Nenadics lábbal ér a labdához.Malasinskas indul senkitől sem zavartatva, ziccerben azonban Sterbikbe lövi a labdát, újabb bravúr a veszprémi kapustól!

2. perc: Malasinskas egy remek csellel tisztára játssza magát, majd gólt lő (1–1). Nenadics egy kis labdavezetés után helyzetbe kerül, és ki is lövi a bal alsót. 2–1

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Motor vezetheti az első támadást. Doncsov a lövését blokkolják, Strlek indul, labdát kap, majd értékesíti a ziccert. 1–0

A magyar bajnok piros, az ukrán csapat fehér-piros csíkos mezben lépett pályára.

A szegedi csapathoz és szurkolókhoz hasonlóan Veszprémben is megemlékeztek a Nemzeti Sport nemrég elhunyt újságírójáról, Simon Józsefről. A helyi sajtósok minden újságíró figyelmét felhívták, hogy ne üljön a hármas székre, amely Simi bácsi emlékére egy emlékplakettel van ellátva.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Telekom Veszprém–Motor Zaporizzsja mérkőzés a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójából. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

Az idény első magyar érdekeltségű BL-meccsei előtt hosszabb helyzetképpel is jelentkeztünk, melyetIDE KATTINTVAolvashat el.

Az európai szövetség honlapján elsősorban a nyári igazolásokkal indokolják, miért a veszprémiek állnak a legfrissebb erősorrend élén. Az EHF cikke úgy fogalmaz: a jelentős nyári erősítések már megszokottak a Veszprémnél, mostanra azonban lenyűgöző, sőt ijesztően erős lett a csapat. A bő keret egyébként azért is indokolt, mert az együttes a BL és az NB I mellett ismét szerepel a SEHA-ligában is. Az erősorrendről bővebben itt olvashat!

A negyeddöntőbe jutást tűzte ki célul a Zaporizzsja, amely sokat vár a Bundesligából igazolt két átlövő, Sztanyiszlav Zsukov (Gummersbach) és Dener Jaanimaa (Lübbecke) góljaitól.

Ez az utolsó BL-szezon az elmúlt években megszokott 28 csapatos formátumban, mielőtt jövőre egy még tovább szűkített elitligára váltja át a sorozatot a kiírás. Részletek itt!