Kilenc gólból három megmaradt, a Szeged legyőzte a Barcát!

T. D.T. D.
2019.09.14. 17:20
Óriási küzdelem zajlott a pályán, Jorge Maquedát (labdával) nehezen tartották a katalán védők (Fotó: Dömötör Csaba)
A Mol-Pick Szeged 31–28-ra legyőzte a Barcát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában. A magyar csapat kilenc góllal is vezetett már, a Barcelona az egyenlítésért is támadhatott, végül háromgólos előnnyel zárta a meccset Juan Carlos Pastor csapata.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
A-CSOPORT

MOL-PICK SZEGED–BARCA (spanyol) 31–28 (18–11)
Szeged, 3200
néző. Vezette: Eliasson, Pálsson (izlandiak)
SZEGED:
MIKLER – RADIVOJEVICS 6 (2), MAQUEDA 7, M. Gaber 1, BÁNHIDI 5, Källman 2, Bombac 3. Csere: ALILOVIC (kapus), Bodó 3, Stepancic 3, J. Canellas, Henigman 1. Edző: Carlos Pastor
BARCA:
Pérez de Vargas – Tomás 2, MEM 5, Cindric 1 (1), FABREGAS 8, Pálmarsson 3, ARINO 5. Csere: K. Möller (kapus), Dolenec, Goncalves, Sorhaindo, N'Guessan 2, A. Pascual 1, A. Gómez, R. Entrerríos, L. Andersson 1. Edző: Xavier Pascual
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–1. 8. p.: 3–3. 10. p.: 6–3. 14. p.: 9–4. 18. p.: 11–6. 21. p.: 13–7. 25. p.: 14–8. 33. p.: 20–11. 38. p.: 21–16. 43. p.: 23–20. 49. p.: 25–23. 52. p.: 27–24. 54. p.: 27–26. 57. p.: 28–27
Kiállítások:
6, ill. 4 perc
Hétméteresek:
3/2, ill. 4/1
Carlos Pastor:
– Mindig jó a Barca ellen, mert mindig sportszerű csatákat vívunk. Az első játékrészben jó ritmusban kézilabdáztunk. A második félidőben ellenfelünk igyekezett kihasználni, hogy kissé elfáradtunk. Fontos szerepe volt kapusainknak a győzelemben.
Xavier Pascual:
– Nagyszerűen játszott a Szeged, főleg az első félidőben teljesített jobban nálunk, nem sok lehetőséget adott nekünk. Támadásban és védekezésben is sokat hibáztunk, így ellenfelünk megérdemelte a sikert, mert a szünet utáni jobb játékunk nem volt elég a győzelemhez.

Az előzetes várakozások alapján nem várt könnyű mérkőzés a Szegedre, hiszen az amúgy is erős Barcelonához a nyáron Luka Cindric is megérkezett, így Xavi Pascual alakulata kemény ellenfélnek ígérkezett.

A Szegedet azonban látszólag nem igazán érdekelték az előzetes spekulációk.Mikler Roland visszatérése óta először lépett pályára BL-meccsen a Szegedben – hogyan máshogyan kezdett volna, mint két kivédett hétméteressel?!

Mindeközben a védelem is jól működött, ezenkívül Dean Bombac, Jorge Maqueda és Bogdan Radivojevics vezérletével a támadójáték is eredményesnek bizonyult. Mikler továbbra is ihletett formában védett, a Barcelona rengeteget hibázott, csupán az összesen nyolcszor betaláló Ludovic Fabregas cipelte a hátán a katalánokat, így a Tisza-parti alakulat hétgólos előnyt épített ki a félidőre (18–11).

A mérkőzés előtt Simon Józsefre, elhunyt kollégánkra emlékezett a szegedi tábor (Fotó: Dömötör Csaba)

A fordulás után néhány percig tovább robogott a szegedi szekér, de a magyar csapat elrontotta a tízgólos előnyért vezetett támadást, onnantól pedig folyamatosan egyre közelebb zárkózott a Barca. A katalánok védekezése és kapusteljesítménye is feljavult, és támadásban is fordult a kocka – a magyar csapat rengeteget hibázott, míg a katalánok kíméletlenül kihasználták helyzeteiket.

A barcelonaiak 27–26-nál és 28–27-nél is a döntetlenért támadhattak, ám mindkétszer elszórták a labdát, a Szeged pedig ezután már nem engedett. A találkozó végére Mirko Alilovic is beállt, aki szintén fontos védésekkel segítette a csapatot. Radivojevics, Maqueda, valamint Bánhidi Bence és Bodó Richárd is fontos gólokat szerzett a legkiélezettebb időszakban, eközben a Barcelona az utolsó lépést nem tudta megtenni a visszakapaszkodáshoz.

A Szeged rendkívül fontos bravúrgyőzelemmel kezdett – a 2017 novemberében lejátszott összecsapáshoz hasonlóan 31–28-as sikert aratott –, így kedvező helyzetből várhatja a továbbra is nehéznek ígérkező folytatást.

Mikler Roland: Nagyon szerettem volna így visszatérni Szegedre

60. perc: elveszítjük a labdát, de ALILOVIC ZICCERT VÉD! A SZEGED MEGVERI A BARCELONÁT! Még egy gól születik a végén, Maqueda lövi, de megvan a hatalmas siker!
31–28

60. perc: Cindric betalál, két gól az előny! 30–28

59. perc: BÁNHIDI BEFORDUL ÉS GÓLT SZEREZ, OTT A HARMINCADIK!

59. perc: Juan Carlos Pastor időt kér!

59. perc:
tökéletesen kijátssza a szélre a Barca a támadást, ám Alilovic újabb óriási védést mutat be! Kétgólos előny, két perc van még hátra!

58. perc:
Bombac átadása után Maqueda lő gólt kínai figura után! Nagyon kellett, 29–27!

57. perc:
Källmané a helyzet, eléggé kiszorított helyzetből, sem gól, sem ítélet nincs. A túloldalon Tomás talál be a szélről. 28–27.

56. perc:
szabálytalan indulás miatt újra a Barca jöhet, Alilovic viszont nagyon fontos védést mutat be megint!

55. perc: Radivojevics, nagyon fontos gól a szélről, és újra a Szegedé a labda Cindric hibája után! 28–26!

54. perc:
újabb rossz döntés, egyenlíthetne a Barca, ám Pálmarsson is hibázik, a Szegedé a labda!

53. perc: Bombac rossz megoldása után ismét Arino rohan el, 27–26.

52. perc:
Arino újabb gólt szerez, 27–25.

52. perc:
Möller megint véd, ám szerencsére ismét nálunk marad a labda, Bodó pedig szerencsés gólt szerez! 27–24!

51. perc:
Mem tesz pontot a hosszú Barca-támadás végére. 26–24.

50. perc:
Maqueda viszi be, és kíméletlenül bebombázza! 26–23!

49. perc:
Möller kivédi Radivojevics hetesét, ám a Szegednél marad a labda.

49. perc:
Bánhidi hetest és kiállítást harcol ki, újabb sansz! Pálmarsson megy ki a padra!

49. perc:
ismét eladja a labdát a Szeged, Arino megint könyörtelen. 25–23, két gól maradt a kilencgólos előnyből.

48. perc:
Memet nem tudjuk megfogni, újra betalál. 25–22.

47. perc: ALILOVIC! Nagyon fontos védés, a túloldalon meg Maqueda lő gólt! 25–21, nagyon fontos volt ez most a Szegednek!

47. perc:
N'guessant kell ápolni, lesántikál, Cindric jön a helyére.

47. perc:
sajnos Radivojevics a kapufára lövi, védekezni kell!

46. perc: Anderssont küldik ki, fontos lenne ezt kihasználni!

45. perc:
Mem lövi be, három gól a különbség. 24–21, Alilovic jön a Szegednél.

45. perc:
Maqueda lőné át a labdát két ember fölött, elveszik – talán leadhatta volna a spanyol.

44. perc:
Bánhidi szerez fontos gólt! 24–20!

43. perc:
megint eladjuk a labdát, Arino büntet. 23–20.

43. perc: Pastor időt kér.

43. perc:
Andersson is betalál, 23–19.

42. perc:
Bánhidi is befordul, ám hetes helyett támadó szabálytalanságot ítélnek a bírók. Maradjunk annyiban, nem sokan értenek egyet velük.

41. perc:
Fabregas ismét befordul, megszerzi nyolcadik gólját. 23–18.

41. perc:
Radivojevics megy végig labdaszerzés után, megvan az újabb fontos gól! 23–17!

40. perc:
Stepancicot kiküldték, Mem betalál, nagyon kell figyelni. 22–17.

39. perc:
már kimondhatjuk (leírhatjuk), nagyon kellett ez most! Radivojevics újabb merész trükkel növeli az előnyt! 22–16!

39. perc:
Bánhidi harcol ki hetest, nagyon kellene ez most!

37. perc:
Stepancic lövését védi a kapus, a túloldalon újabb Barca-gól. 21–16, ez már nem néz ki annyira jól, főleg úgy, hogy a plusz tízért támadhattunk, de még mindig a Szegednél az előny!

36. perc: ismét Fabregas talál be a Barcánál, majd egy gyors kontra után megint ő eredményes. Már a hetedik találata, 21–15.

35. perc: ez nagyon kellett a nyugodt folytatás miatt, Bánhidi talál be. 21–13.

35. perc:
szép játék szegedi részről, Maqueda lövése a kapufán csattan. A túloldalon Pálmarsson talál be, 20–13.

34. perc:
Radivojevics lövése fennakad a kapuson, a túloldalon Mem talál be. Plusz tíz helyett plusz nyolc, de azért nem érdemes a kardunkba dőlni. 20–12.

33. perc:
Stepancic közben betalál a másik oldalon, 20–11!

32. perc: MIKLEEER!
Cindric hétméteresét védi, ez már a harmadik kivédett büntetője!

31. perc: Bánhidi-góllal kezdi a második félidőt a Szeged. 19–11!

30. perc: Bombac ütemtelenül ellövi a jobb alsó felé, és bizony be is akad a labda! VÉGE az első félidőnek, nagyszerűen teljesít eddig a Szeged! 18–11!

30. perc: Pastor az utolsó támadás előtt időt kér.

30. perc:
megint Fabregas, őt egyelőre nem tudjuk tartani. 17–11.

29. perc:
nem fújnak a bírók sem az egyik, sem a másik oldalon, Mikler Källman kezébe ível, aki nem hibázik, 17–10!

28. perc:
Fabregas már negyedik gólját lövi, 16–10.

28. perc:
Henigman a levegőben lök, sajnos másodszor küldik ki két percre.

27. perc:
Stepancic talál be már a túloldalon! 16–9!

27. perc:
Cindric és Stepancic találkozik, hetes a másik oldalon is, Cindric belövi. 15–9.

26. perc:
Radivojevics trükközik egy kicsit, majd magabiztosan belövi a hetest! 15–8!

26. perc:
Gaber hetest harcol ki, Tomás nem bírta megtartani!

25. perc:
Bombac remek passza után Gaber lő a kapufára, a túloldalon viszont Mikler Roland újabb hatalmas védést mutat be! Ma már nem először hangzik fel a „Roli, Roli!” a szegedi csarnokban!

24. perc:
elveszik a labdát a magyar csapattól, megint hibázik a Barcelona támadásban, pontatlan katalán passz után a Szeged jöhet ismét!

23. perc:
Aleix Gómez ront másodszor nagy helyzetben, a Szegedé a labda!

22. perc:
Mikler először véd egy óriásit, majd Henigmant küldik ki két percre lökésért.

22. perc:
Henigman is betalál, első gólja a BL-ben. 14–8!

21. perc:
N'guessan szépít átlövésből, 13–8.

21. perc:
Stepancic remekül megy fel, és kiválóan húzza vissza a labdát a rövid alsóba. 13–7!

19. perc:
Bodó talál utat a kapuig, no meg a labda is. 12–7!

18. perc: Alex Pascalig jut el a labda, a szélső nem is ront. 11–7.

18. perc:
Gaber mozog keresztbe remekül, kapja is a labdát, gól a vége. 11–6!

17. perc:
eladja a labdát a Szeged, de Mikler óriásit véd, a túloldalon Bodó talál be! 10–6!

16. perc: Pálmarssontól Fabregashoz jut a labda, megint Barca-gól. 9–6.

15. perc:
valahogy eljut a labda a kezek sűrűjében Fabregashoz, ezúttal Mikler sem tud segíteni. 9–5!

14. perc: Fabregasé a sárga lap, támad a Szeged, Bombac nagyszerű csel után talál be! 9–4!

13. perc:
Radivojevics védekezik jól a szélen, a labda visszakerül a Barcához, ám Mikler kivédi Fabregas ziccerét!

12. perc: Xavi Pascual időt is kér.

12. perc:
támadó szabálytalanság után indulhat a Szeged, Maqueda kontrából óriási gólt lő! 8–4!

11. perc:
Bombac ellentmondást nem tűrően tör kapura, be is talál! 7–4!

10. perc:
gyorsan közelebb jön a Barca, szép játék végén Arino talál be a szélről. 6–4!

10. perc:
Maqueda ezúttal majdnem a szélről lőhet, 6–3 a Szegednek!

9. perc:
Bánhidi kap sárga lapot, a Barca-támadás vége egy rontott lövés Cindrictől.

8. perc:
közelebb jön a Barca, Fabregas talál be, a túloldalon Bánhidi is gólt dob Bodó passza után! 5–3!

7. perc:
Tomás húzza be a szélről, a túloldalon Maqueda is betalál. 4–2!

6. perc:
De Vargas is bemutat egy védést.

5. perc: MIKLER MEGINT VÉD!
A túloldalon Radivojevics megint gólt szerez a szélről. 3–1 a Szegednek!

4. perc:
Källmann máris visszaszerzi a vezetést!

4. perc:
Maqueda lövése nem elég pontos, a túloldalon Pálmarsson talál be.

3. perc:
Gaber sárga lapot kap, Dolenec újabb hetest lőhet, MIKLER EZT IS KIVÉDI!! MICSODA KEZDÉS!

2. perc: Radivojevics a szélről remek lövést ereszt meg, vezet a Szeged!

1. perc: MIKLER KIVÉDI A HETEST, Dolenec lőtt!

1. perc: egyből egy hetes, Bombac lökte meg Memet.

1. perc: A BARCA KEZDI A MÉRKŐZÉST!

A Barcelona sárgában, a Szeged kékben játszik majd.

A Szeged a Barcelona elleni szombati első BL-meccs előtt elbúcsúzott nagyszerű kollégánktól, a Nemzeti Sport nemrég elhunyt újságírójától, Simon Józseftől, és a szurkolótábor is készül: egy molinót feszítenek ki Simi bácsi emlékére.

ELŐZMÉNYEK

Mint ismert, a 2019–2020-as idényt az A jelű csoportban kezdi meg a Szeged, mégpedig nem könnyű ellenfelekkel: a PSG, a Barca, a Flensburg, az Aalborg, a Zagreb, az Elverum és a Celje vár majd a Tisza-partiakra.

A magyar csapattól a nyolcaddöntő (2-6. hely) alapvető elvárás, Juan Carlos Pastor a találkozó előtt elmondta, a kapusteljesítményen, a védekezésen és a labdák megtartásán múlhat a siker. A teljes interjút IDE KATTINTVA olvashatja el.

A Xavi Pascual vezette csapat természetesen a final fourt célozta meg az idei kiírásban, bár a klub honlapján megjelent felvezetőből kiderül, ők is tudják, hogy nagyon hosszú út vezet majd a négyes döntőig. A katalánok színeiben ma visszatér a szegedi csarnokba Thiagus Petrus, aki elmondta, különleges lesz számára újra Szegeden játszani, de amint elkezdődik a találkozó, elfeledkezik majd ezekről az érzésekről. Luka Cindric érkezésével még tovább erősödött a gránátvörös-kék alakulat, a 25 éves horvát irányító a Kielcét hagyta ott.

A Barca és a Szeged 16-szor csapott össze eddig egymással, 13 katalán és 3 Tisza-parti siker a mérleg. Legutóbb 2017 novemberében találkoztak a felek Szegeden, akkor hatalmas bravúrral 31–28-ra nyert a magyar csapat.

Az idény első magyar érdekeltségű BL-meccsei előtt hosszabb helyzetképpel is jelentkeztünk, melyet IDE KATTINTVA olvashat el.