Férfi kézi BL: a 19. percben 1–11-re állt a címvédő Vardar

M. D.M. D.
2019.10.12. 20:46
Niklas Landin szenzációsan védett Szkopjéban (Fotó: AFP, archív)
Megsemmisítőnek induló, végül „csak” súlyos, 31–20-as vereséget szenvedett a címvédő Vardar Szkopje hazai környezetben a német THW Kieltől a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 4. fordulójában. A Barcelona a 300. BL-meccsén kilenc góllal legyőzte az Elverumot.

A-CSOPORT

Fennállása 300. Bajnokok Ligája-mérkőzésén a Barcelona kilenc góllal, 33–24-re legyőzte a norvég Elverumot. A két csapat első egymás elleni BL-meccsén a katalánoknál Luka Cindric hét kísérletből hét gólt dobott.

B-CSOPORT

Benne volt a pakliban, hogy a címvédő Vardar Szkopje elveszíti százszázalékos mérlegét a THW Kiel ellen, de arra talán senki sem számított, hogy ilyen csúfos vereséggel ér véget az északmacedón együttes ötmeccses győzelmi sorozata a Bajnokok Ligájában. (A Vardar ezt megelőzően a Mol-Pick Szegedtől kapott ki a legutóbbi kiírás negyeddöntőjének visszavágóján.)

A Bundesligában jelenleg második Kiel a 19. perc végén 11–1-re (!), a szünetben 16–4-re vezetett Észak-Macedóniában, földbe döngölve a Vardart, amely a 2004–2005-ös idény óta nem dobott ilyen kevés gólt egy félidő alatt BL-mérkőzésen. Nagy szerepet játszott a tizenkét gólos különbség kialakításában Niklas Landin, a Kiel kapusa, aki az első félidőben 60 százalékos hatékonysággal védett.

A második játékrész közepén a Vardar egy 6–1-es szériával feljött öt gólra (18–23), de a végére megint szétnyílt az olló a felek között (20–31), így a szkopjei együttes a 2009–2010-es évad óta a legsúlyosabb vereségét szenvedte el az első számú európai kupasorozatban – akkor is a Kieltől kapott nagy pofont (23–39).