M. D. 2020.02.23 18:50 Frissítve: 2020.02.23 22:41

Férfi kézi BL: nyert a Barca, nem lehet már csoportelső a Szeged

Matematikailag is biztossá vált, hogy nem nyerheti már meg a csoportját a Mol-Pick Szeged a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, mivel a Barcelona a Celje újbóli legyőzésével (37–25) behozhatatlan előnyre tett szert az A-csoport élén.

Ludovic Fabregas öt gólt dobott a Celjének (Fotó: EHF)

Köszönhetően a Szeged flensburgi vereségének, a Barcelona abban a tudatban utazhatott Szlovéniába, hogy ha nem kap ki a Celje vendégeként – ami a 45–21-es hazai sikere után igen valószínű volt –, akkor biztosan megnyeri csoportját, és automatikusan bejut a legjobb nyolc közé, vagyis egy lépésre kerül a final fourtól.

STERBIK-PARÁDÉ A KAPUBAN, A VESZPRÉM VISSZAVÁGOTT A MONTPELLIER-NEK

A Celje a 18. percig, 11–11-ig tartotta a lépést a katalánokkal, de a szünetre már ötgólos hátrányba került (14–19). Aron Pálmarssonék a második félidőben állandósították a különbséget, majd a hajrában rátettek még egy lapáttal, és az utolsó 14 percet 8–2-re megnyerve 12 gólos győzelmet arattak (37–25).

A jövő szombati (február 29.) Barcelona–Szeged rangadónak tehát már csak a magyar csapat szempontjából lesz tétje, a spanyol együttes a negyeddöntőben az A-csoport ötödik helyezettje és a B-csoport negyedikje között rendezendő csata továbbjutójával találkozik majd.

A Szeged abban az esetben végez a csoport második helyén, ha az utolsó fordulóban több pontot szerez Barcelonában, mint a Paris Saint-Germain otthon a PPD Zagreb ellen – erre kicsi az esély, mivel a PSG minden bizonnyal legyőzi a horvátokat.

B-CSOPORT
Telekom Veszprém–Montpellier HB (francia) 24–23 (16–14) – BŐVEBBEN ITT!

Kézilabda VINCZE SZABOLCS

„Kaptam egy-két ajánlatot, de nem akartam folytatni, ha nem játszhatok a legmagasabb szinten.”

2020.07.31 16:46:26

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS, PAPP BÁLINT

INTERJÚ. Szélsőként mindig a biztosra ment • Nehezen dolgozta volna fel, hogy csak a padon ücsörög az ETO-ban.

2020.07.19 21:31:36

Kézilabda BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. Az utóbbi évtizedek profi hajszájában egyre jobban eluralkodott és nyomasztóvá vált az események sodra és az eredmények kényszere, most ezek híján kezdjük újra felfedezni az idő és figyelem hiányában már egészen háttérbe szoruló nőket és férfiakat.