Wimbledon: Isner megdöntötte a világcsúcsot, majd kiesett

K. Zs.K. Zs.
2022.07.01. 20:52
John Isner jobban örült volna, ha a rekordhoz továbbjutás társul (Fotó: AFP)
A szervakirály John Isner péntek este megdöntötte az ászok világrekordját, ennek ellenére játszmát sem tudott nyerni az olasz Jannik Sinner ellen, aki 6:4, 7:6, 6:3-as győzelmével bejutott a wimbledoni teniszbajnokság férfi egyesének nyolcaddöntőjébe.

John Isnernek csupán két adogatójátékra volt szüksége a rekorddöntéshez: 1–1-nél, 15:30-nál ütötte be ATP Tour-pályafutása 13 729. ászát, azaz eggyel máris megelőzte az eddig élen álló horvát Ivo Karlovicot. A rekordot 1991 óta tartják nyilván.

Az amerikai teniszezőnek az volt az ötödik ásza a mérkőzésen, és bár ütött további 19-et, többet nyomott a latba, hogy az első, majd a harmadik játszmában is elveszítette egyszer az adogatójátékát, sőt a második szett rövidítésében is akadt egyetlenegy (!) adogatása, amelyből nem szerzett pontot.

Ezen az estén ennyi is elég volt a háromszettes vereséghez, merthogy Jannik Sinner – aki csak két ászt ütött – még nála is jobban összpontosított, és az összes adogatójátékát megnyerte. Az olasz az első (80 százalék:75 százalék) és a második (71:42) szerváiból is hatékonyabban gyártotta a pontokat, mint 37 éves ellenfele.

Ami pedig Isnert illeti, az idei ászszámlálója 653-at mutat – természetesem ő vezeti az ATP-rangsort –, és ha tartja a tempót, 2022 lehet a nyolcadik olyan éve, amelyikben túljut az 1000-es határon. (Az éves rekordja 1250, 2015-ből.)

Sinner következő ellenfele a spanyol Carlos Alcaraz lesz, akinek csupán 1 óra 38 percnyi játékra volt szüksége a német Oscar Otte legyőzéséhez.

Az este utolsó egyes mérkőzésén Cameron Norrie valósággal tönkreverte Steve Johnsont – az amerikai az utolsó két szettben összesen egy gémet nyert meg –, és 2017 óta első britként maradt versenyben Wimbledon második hetére a férfiak egyéni versenyében.

A hazai közönség felállva tapsolta meg a produkciót, nyilván a hasonló folytatás reményében. A következő rivális a szintén könnyed győzelmet arató Thomas Paul lesz.