Stosur: a világelső Wozniacki is kipipálva

Vágólapra másolva!
2010.10.27. 18:52
null
Zvonarjova eddig meggyőző teljesítményt nyújt Dohában (Fotók: Action Images)
Címkék
Szerdán Viktorija Azarenka és Kim Clijsters is bemutatkozott a dohai női tenisz-világbajnokságon. Előbbi 7:6, 6:4-re kikapott az eddig szettet sem vesztő Vera Zvonarjovától, míg utóbbi könnyedén nyert Jelena Jankovics ellen.

 

ZVONARJOVA–AZARENKA

Zvonarjova – akinek arra is van esélye, hogy a vb után az élre álljon a világranglistán – a nem túl jó formában lévő Jelena Jankovicsnak kedden esélyt sem adott, második mérkőzésén azonban az az Azarenka várt rá, aki a múlt héten megnyerte a moszkvai versenyt.

Egymás elleni mérlegük a meccs előtt 5–2 volt az orosznak, ám idén három mérkőzésükből kettőt Azarenka nyert meg. Most is ő kezdett jobban, az első szettben kétszer is brékelőnybe került, ám Zvonarjova rendre egyenlíteni tudott, kiharcolta a rövidítést, amelyben már egyértelműen ő volt a jobb.

A második játszmában is Azarenka vette el először ellenfele adogatását, 3:1-es vezetése után azonban három játékot vesztett el sorozatban, 5:4-nél pedig már a mérkőzésben maradásért kellett szerválnia. Zvonarjova ekkor két meccslabdát még veszni hagyott, a harmadikkal azonban már élni tudott, így második mérkőzését is megnyerte, és fél lábbal már az elődöntőben érezheti magát.

Clijsters szerváival nem nagyon tudott mit kezdeni Jankovics
Clijsters szerváival nem nagyon tudott mit kezdeni Jankovics

CLIJSTERS–JANKOVICS

A tornán utolsóként Kim Clijsters mutatkozott be, méghozzá egy sima győzelemmel.

Az év végi vb-n 2006 óta először részt vevő belga játékos Jankovics ellen lépett pályára, és az első játszmát könnyedén megnyerte: a 45-ből 29 pont az övé lett, bréklabdáit 100 százalékban kihasználta.

A második szett kicsivel szorosabb volt, de komoly esélye ebben sem volt Jankovicsnak, aki a Wimbledon óta lejátszott 25. mérkőzésén a 16. vereségét volt kénytelen elkönyvelni.

STOSUR–WOZNIACKI

Stosur fél lábbal már a négy között van
Stosur fél lábbal már a négy között van

A nap meglepetését Samantha Stosur szolgáltatta, mégpedig azzal, hogy 6:4, 6:3-ra megverte a világelső Caroline Wozniackit.

Az első szettben a dánnak négy bréklabdája is volt, ám egyiket sem tudta kihasználni, ezzel ellentétben Stosur az első kínálkozó lehetőségével élt, így meg is nyerte 6:4-re a nyitó felvonást.

Az ausztrál a második játszmában 4:1-re ellépett, és hiába kapaszkodott ellenfele, előnyét megtartotta, így nagyszerű győzelmet aratott. Mivel kedden szintén két szettben nyert Schiavone ellen, nagy valószínűséggel az elődöntőben is találkozhatunk majd vele.

 
SONY ERICSSON CHAMPIONSHIPS – DOHA 2010, DOHA
(4 550 000 dollár, kemény pálya)
FEHÉR CSOPORT
Clijsters (belga, 3.)–Jankovics (szerb, 6.) 6:2, 6:3
Zvonarjova (orosz, 2.)–Azarenka (fehérorosz, 8.) 7:6, 6:4
 
 BARNA CSOPORT

 Stosur (ausztrál, 5.)–Wozniacki (dán, 1.) 6:4, 6:3

 

A KEDDI EREDMÉNYEK
FEHÉR CSOPORT, 1. FORDULÓ
Zvonarjova (orosz, 2.)–Jankovics (szerb, 6.) 6:3, 6:0
BARNA CSOPORT, 1. FORDULÓ
Wozniacki (dán, 1.)–Gyementyjeva (orosz, 7.) 6:1, 6:1
Stosur (ausztrál, 5.)–Schiavone (olasz, 4.) 6:4, 6:4
Legfrissebb hírek

A Silkeborg és a Hajduk Split sem tudott előnyt kiharcolni a Kl-selejtező második fordulójában

Európa-konferencialiga
23 perce

Egyetemi világjátékok: Gyertyás Róza cselgáncsban, Enyingi Patrik 400 méteres síkfutásban szerzett ezüstérmet

Egyéb egyéni
25 perce

Rashford Barcelonában, Ekitiké Liverpoolban folytatja pályafutását – szerdai transzferhíradó

Minden más foci
32 perce

Szigorúbb a fiatalszabály a kiemelt akadémiai kluboknál – a DVTK szerint hátrányba kerülnek

Labdarúgó NB I
1 órája

Röplabda: vereség az olaszoktól a jereváni U16-os fiú Eb nyitányán

Utánpótlássport
1 órája

Tenisz: Piros már negyeddöntőben a svájci challengertornán

Tenisz
1 órája

Videó: erdőtűz tombol a Puskás Akadémia Kl-meccsének helyszíne közelében

Európa-konferencialiga
2 órája

Norvégiai győzelemmel kezdte a BL-selejtezőt a Salzburg

Bajnokok Ligája
2 órája
Ezek is érdekelhetik